Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Aha! Původně jsem myslela, že máte dům a od něj musíš ještě 70m dojít a pak teprve je pruh.
Vypadá to šíleně, ta poloha a sklon a všecko, ale! - čas od času se dívám na Zahradní proměny (Garden rescue) a tam jsou schopní vyrobit zahradu i z pozemku nic x nic.

(Fakt nevím, asi to je na pár stromků dobrý.)
Je to na vás, ja mám iné priority.
Není a prdlajs.
Pokiaľ je ten biely barák váš, tak tam to ani nemá význam. Tam by som tiež dal akurát tak nejaký bršlen alebo iný živý plot z kaktusov. Inak budú prudiť z komunálu že je na ceste bordel z prírody.
U domu stojím. Přišli jsme k tomu tak, že musíme mít x metrů pozemku, abychom směli postavit takatak velkej dům, no akosi bez toho štráfku to nestačilo, geniální pololegální (no dobře, zcela legální) nápad stavitele, no.
Čárky si domyslete nebo odmyslete.
My to tak máme se sadem, je to od chaty kus pěšky voda tam není. Zaťím jsme tam vysadili tři nové stromky, zalili 2x celkem, dva se chytly a krásně rostou, žadné zalívaní. Dala bych tomu šanci, když už ten pozemek máte. Jinak ty maliny ostružiny, když se jim tam líbí rostou jak blbé, je to jako plevel a plodí hned druhý rok.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
A kde jste přišli k takovýmu pruhu tak daleko od domu?
Já se tam hlavně s tou konví nechci producírovat, co na tom nechápete? Radši tam nedám nic nebo kaktus, než abych se tam denně drkotala s elektrickým motúčikem. Btw, ať vidíte, jaká je to hovadina, protože buď neumím popisovat, nebo jste líní číst, vypadá to takle:

(naše jsou 4 metry cca mezi červenými čarami až daleko do pryč)
Ne sezónu, jen pokud bude horké léto a nebude pršet déle než týden. Na konci léta už budou kořeny dost hluboko, aby si s vodou poradily.
Sú aj elektrické fúriky/kolečká, a to sa ževraj oplatí na veľkej alebo svahovitej záhrade. Napr, nejaké motúčko či jak sa to píše.
To by asi šlo, sezónu snad zvládnu.
Reakce na | Vlákno  
Se správnou podnoží je záležitost pouze prvého léta.
(Úrodu by beztak spásli kolemjdoucí, co jsem tak pozorovala)
Takhle, mám-li tam pravidelně kárkovat (auto nelze) konve, tak se na to vybodnu a koupím v krámě hotová jabka.
Reakce na | Vlákno  
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Bejt o na mně, taky tam dám vak, Naplnila bych doma, odvezla autem/kárkou, muž by mi byl k ruce. Ale hodně jich má v poznámce, že nejsou vhodný do svažitýho teránu. A Mori říkala, že to mají ve svahu. Inu Švýcarsko.
Reakce na | Vlákno  
Já tomu rozumím. Jenže bez vody je riziko, že stromek zahyne. Takže zalít se musí, no a vak by měl funkci rezervy. Nanosit tam vodu musí tak, jako tak. Jde o rozložení v čase.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Oni mají problém i s plněním - ten pozemek je daleko od domu na natahování hadice.
Reakce na | Vlákno  
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Hele asi to pro vás fakt není vhodný. Oni mají problém se svažitým terénem, jak tak na to koukám.