Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tyhůe nevytápěný místnosti jsou peklo. V každým zahranickym a pěstitelskym (ba i chovatelským) návodu se s tim operuje, ale nový NERD/pasivní baráky takovou věc prostě nemají… :( Takže není kam dát zazimovat muškáty, cibulky, růže nebo jiný želvy…
Pink2 Růžová2 
Na zimu pár let dávám domů tymián, okno na schodišti, na východ - je vytáhlý, ale je. A já prostě do svíčkové potřebuju čerstvý citronový tymián! Na nevytápěné verandě (západ) mám rozmarýn. Na nevytápěnou terasu (jih) jsem letos zkusila petrželku a šnytlík. Petrželka je pěkná, zatím.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Aha, tak asi jo, beru. Prostě to nevydrží. Tak se asi nemá cenu snažit, budu holt pravidelně kupovat ty jednorázový květináčky ze supermarketů a nebudu se s tim trápit.
Mňa z takého LED svetla pre rastlinky kvalitne boleli oči, takže ma to zabrzdilo.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Já už naštěstí slepá jsem :-)
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu 
Jako jediná se nám doma chytla bazalka Aristoteles. Je krásně aromatická a roste docela ochotně na okně, do kterého se slunko skoro ani neopře, zvlášť ne teď v zimě.
Ono bylinky potřebují slunce, většinou plné slunce a filtrovat to přes sklo, to je jakobyste si cedil valašsků kyselicu a jedl jen to , co proteče. Hlady neumřete, ale nebude to vono :)). A spousta nových oken má už z výroby pokovení, kvůli lepší izolaci. Sem se nedávno smířila, že mi na parapetu prospívá jen vánoční kaktus a anturie.
V květináči za oknem mi vždycky vydržela jenom bazalka, ta několik let. Pak už jenom majoránka, ale nebyla moc pěkná. Ostatní chcípalo
 
Skôr som myslel, že by ste neprioslepla od toho svetla. Kamarát z tých LEDiek získal šeroslepotu.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Když napíšu, že chci něco zkusit, tak to nutně neznamená, že o tom vím úplný hovno. :-)
Mám na zahradě prázdnej sklep zvící pokoje pro dva lidi. Snad se mi tam ty kytičky vejdou!
těžko říct takhle obecně, ale jsou jisté okolnosti... předpěstované bylinky koupené je potřeba okamžitě přesadit do kvalitní půdy a nechat jim čas na další kořínky. Začal bych asi s obyč. petrželkou a pažitkou. Problém je, že jim vyhovuje spíš balkon, než domácnost. Pažitka je super, když už má v květináči mnohaletý základ cibulek který je stabilní. Bazalku nezkoušet, ta nikdy nevydrží věčně, v našich podmínkách je to jednoletka. to už mi přijde jako dobrý zkusit jestli obroste lupením odřezek nějakého celeru, nebo petržele. Bez problémů vyklíčí řeřicha na okně, jen na vlhkém ubrousku. Ostatně klíčení různých mungo, nebo jiných luštěnin se dá pak použít jako zelený doplněk jídelníčku. Plevely jako je meduňka nebo máta asi nemá smysl zkoušet v květináči, přes sezonu to poroste všude a přes zimu nikde. Asi bych se nespoléhal na to, že se mi podaří udělal v květináči nějaká bohatá minizahrádka od všeho něco. To je podle mne strašně těžký na tuning.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
mně bylinky na tom okně nejdou ani v létě.
Istral ziaden vdak od tychto pankartov 
Se světlem samozřejmě máte problém, je ho málo, tvá krátce, neodpovídá teplotě.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Myslím, že se světlem mám asi nejmenší problém – mám v kuchyni okno na JZ, vykonzolovaný s obrovskou plochou, světla je tam fakt dost.
Existujú na to hotové zostavy. Kedysi som si to chcel kúpiť, ale prešlo ma to. Aeropónia je ale trošku odlišná od klasickej hydropónie. Korene sú voľné, a steká po nich vyživovaná voda pomocou motorčeku z izbovej fontány.

V prípade záujmu ale odporúčam radšej neónky pre rastliny, ak na to nemáte vyčlenenú pivnicu (čo v prípade kuchynského materiálu určite nevyčleníte). Ledky na rast majú blbé farby, ťahajú očí. Slušne povedané. Kamarát si tak unavil oči na pekných pár mesiacov.

Istral ziaden vdak od tychto pankartov 
Ne.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Zrovna včera jsem si na to nakradla literaturu, protože bych to chtěla zkusit. Táta roky pěstoval kytky hydroponicky, akorát teda pokojovky, osvětlení nepotřeboval.
Myslíte celú zostavu na aeroponické pestovanie (čerpadlo, lampa, ...)? Predávajú sa aj modely ktoré majú pribalené sady byliniek, alebo papričiek či inej plodovej zeleniny z čeľade ľuľkovitých.
lillyofthevalley  
+1
Zkoušela jsem ledasco, ale na okně se mi to přes zimu divně vytáhne, vybledne a chcípne. Jedině koupit přisvětlení na konopí, nebo nevim.