Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Rajčatový kanibalismus
Ono to sú hybridy kategórie F4 (negarantované vlastnosti pri znovu použití semena), ale meno si už nepamätám. Mám to odložené cca dva mesiace, takže to mohlo mať naočkovaný životný cyklus bez ochranných látok ktoré garantujú že zrno nevyklíči počas zimy (pár mesiacov po dozretí plodu).
Kdoví, jak to bude do jara vypadat. Na vybrání semínek je už asi pozdě.
V sobotu jsme měli ještě nějaké, které docházely za oknem, a ty tedy neklíčily. Zajímalo by mne, co to u vás tak urychlilo.
neprihlaseny_OC  
(Nenahlížej do kalicha.)
Nejaké stejkové, tvrdé, kupoval som na trhu. Chuť to malo veľmi dobrú. Asi si ju nechám a uvidím čo za mandragóru z toho vylezie.
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
Kyselica
 
Pěkné, tak daleko jsem se nikdy nedostal. Co to je za odrůdu?
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
Zahodte to
Dokedy sa majú nechávať rajčiny dozrieť za oknom? Prvá mi už klíči.

 
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
Kakat
 
Milford Sansa, Queen of the North 
Přesně tak, odebíráme rajčata průběžně, častokrát je ani nestíháme konzumovat.... :-)
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
To jako fakt?
Ano, rajčata jsou za oknem a docházejí. Odebírání plodů - hodí se i u cuket a paprik, u cuket to jakž takž pomohlo (s odlamováním zbytku květu), u paprik moc ne.
jen technická poznámka: Když rajče roste, tak rostlina předává energii plodu až do jeho maximálního nárůstu a při začátku zrání. Dozrávání je už skoro bez účasti rostliny, pletiva na stonku řídnou až do upadnutí plodu. Procesy zrání a úplného červenání dokáže plod i utržený. Potřebuje k tomu akorát sluneční světlo a teplo. Někteří pěstitelé se snaží za každou cenu nechat plody na rostlině až do mrazíků, to je jejich věc, ale vesměs to neni až tak nutné. Při celoročním zrání je efektivní odebírat dozrávající rajčata a rostlina pak věnuje energii novým plodům.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tak třeba má nějaký specifický přístup… Třeba nechává dozrát až spadnou a pak sbírá spadaný… Nebo mu to něco chytlo (jako spoustě lidem letos), tak se na to vysral, nechá to ptákům a hmyzu a na podzim vyhodí.
Tak stane se, my sklízeli poslední rajčata den před tím, než šlehl mrazík. Jen tak pro pořádek, ne že by nás nejak zvlášť lákalo je nechat docházet za oknem..
(Ty ubohé zbytky paprik - moc se letos nevyvedly, nasadily jeden pořádný plod a další hnily než narostly - jsem sbíral den po)
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
Mozna si koupil riadne san marzano a tieto sracky nechal prasatum, coz je taky jedina spravna moznast, jak s tim nalozit.
pro zajímavost foto záhonu neznámého pěstitele z našeho města, který letos měl moc pěknou úrodu rajčat... akorát jaksi zapomněl je sklidit. Možná neměl čas, protože stál v Kaufu frontu na rajčata (?) Ovšem trávník má posekaný pečlivě, to zas jo... No a takto my si tu žijeme.
IMG-3617
 
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
prdet
 
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
kakat