Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

PEC07 ... 
Hm.. když to tam má být delší dobu, tak asi ano. Často pro vyklíčení a zakořenění používám písek a tam bych mikroby a bakterie ve větší míře nehledal.
Ono stačí, když jsou v substrátu vajíčka smutnic.
Istral Očko je základ kámo, základ 
Tradičně se substrát pro výsevy propařoval v takovém pařáku, aby se především zlikvidovaly houbové choroby způsobující padání klíčních rostlin etc. Noakosi to má všelijaká různá ale, protože řada chorob se přenáší na povrchu nebo uvnitř semene, vyžaduje to i nějakou výživu rostlin v tom substrátu, protože jaksi kytka do určité míry spolupracuje s bakteriemi a houbami v substrátu, které jí uvolňují živiny, navíc většina kytek má arbuskulátní mykorhyzu etc. A krom toho jsou některé mikroby pěkný kudny, dokáží přežít i delší var ve formě odolných spor a pak s tomhle vyčištěném substrátu mohou teoreticky snadněji šířit, což ne vždy chceme (proto se má ten postup asi za 24 hodin zopakovat).
PEC07 ... 
Snět slezinná nemá na rostliny vliv, jestli trouba zabije/nezabije je v tomto případě šumák.
Napríklad bežné pôdne baktérie sneti slezinnej.
PEC07 ... 
A co by trouba měla v substrátu nezabít?
Reakce na | Vlákno  
Istral Očko je základ kámo, základ 
Zásadně pochybuji, že se vám ta plíseň z povrchu půdy přenáší na listy.
No jo, ale to zabiješ všechno, ne?
PEC07 ... 
Mám cca stejně. Asi jak psal spotter - jak tvrdá je voda / jak často se zalévá? Já teď přes zimu zalévám tak 1x do týdne, jak přestane být substrát v květináči vlhký.
Kolega substrát pro sazenice 'připravuje' v troubě, kvůli plísni a kdovíčemu. Nikdy jsem to nepotřeboval, ale někdy to může být oprávněný postup.
Dělají mi to asi tak tři kytky z 50, myslím že ta plíseň je v hlíně. Vlastně už jen dvě, ibišek z ikey nečekaně uhynul. Zalívám všechno stejně.
to může být přemokřením, nebo..
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Půda je koupený substrát "výsev/bylinky", voda normálně z řadu a vlhkost v baráku máme tuším kolem 40%.
PEC07 ... 
Nemám s plesnivěním tím zkušenosti, na okně pěstuji jen petržel a bazalku (+ rýmovníky) a neplesniví...
Jaká je půda/voda/pokojová vlhkost?
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Nedaří se mi pěstovat bylinky na okně, dřív nebo později to začne plesnivět. Letos jsem invetoval do většího samozavlažovacího truhlíku, byliny prospívají, ale stejně se začal během dvou týdnů na půdě zase dělat bílý povlak a už se přenáší i na listy. Nějaký nápad, co s tím? Nějaký postřik?
 
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Rajčatový kanibalismus
Ono to sú hybridy kategórie F4 (negarantované vlastnosti pri znovu použití semena), ale meno si už nepamätám. Mám to odložené cca dva mesiace, takže to mohlo mať naočkovaný životný cyklus bez ochranných látok ktoré garantujú že zrno nevyklíči počas zimy (pár mesiacov po dozretí plodu).
Kdoví, jak to bude do jara vypadat. Na vybrání semínek je už asi pozdě.
V sobotu jsme měli ještě nějaké, které docházely za oknem, a ty tedy neklíčily. Zajímalo by mne, co to u vás tak urychlilo.
neprihlaseny_OC  
(Nenahlížej do kalicha.)
Nejaké stejkové, tvrdé, kupoval som na trhu. Chuť to malo veľmi dobrú. Asi si ju nechám a uvidím čo za mandragóru z toho vylezie.
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
Kyselica