Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

I zelené mohou docházet za oknem na parapetu...
Doufám, že se umoudří počasí, jinak nám nedozrají rajčátka.

 
To by mohlo byt, poslednich nekolik dni tady neustale prsi...
 
Otec Chura  
Botrytida?
Co mi to napadlo fazol? A co s tim?
 
To je dobry tip, dik. Uz to musim presadit.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Jestli si nejsi jistá, zkus pod ty květníky sehnat nasákavý dlaždice. Třebas z terakoty. Ty Ti neudělají důlky, protože se na nich hmotnost květináče rozloží a póry vsáknou část vody, takže ušetří dřevo. Jsou i šestihranný, takže by kopírovaly podstavu květníku a moc by nevyčuhovaly.
Diky
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Popravdě mám na terase květináče taky volně a voda teče na prkna, nebo se strefí do škvíry mezi nimi a pak odteče pod terasu. Bereme terasu tak 2x ročně wapkou a žádných fleků jsem si nevšimla. Ostatně na ni normálně prší.
Ale není to kvůli tomu, že by nebyly podmisky. Mám květníky různých velikostí a nedbale je seskupuji k sobě.
Podmisky dávám jen pod květináče uvnitř, když je zimuju.
Nějak mi teď - po tom, co zapršelo - některé giganty věší listy. Prý by to mohly larvy krytonosce na kořenech a dělat se s tím nic nedá. Jestli ano, tak to jsou pěkní podrazáci, letos jsem dospělce neviděl.
 
Nevim, jestli tady. Mam nejake velke kere/travy na terasu. Chtela jsem je presadit do nejakych kvetinacu, keramickych. Narazim na to, ze v tehle velikosti nejsou podmisky. Jak se to resi? Terasa je z akatu, nezastresena. Prijde mi divne, ze by tam ten kvetinac stal jen tak a volne vytekala voda. Zas z te podmisky tam taky muze byt kolo asi, myslim pak na dreve. Nechci tu diru zacpavat, chci moznost odtoku. Znama mi rikala, ze ona dava pod kvetinace kaminky. Jenze tyhle budou mit nejakou vahu a nechci tam mit nejake doliky pak. Napadly me jeste nejake gumove cudliky, podlozky male nebo tak neco. Nejake zkusenosti nebo tipy?
 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Jaka odruda?
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Zkus se zeptat Prasmana, jestli jako velkostatkář nemá nějakej velkostatkářskej mimointernetovej zdroj osiv.
Zaujalo mě, že by to mohlo jít na konci sezóny odstřihnout a kořenový systém by se dal ve sklepě uchovat pro obrašení příští sezónu.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
Až ty lusky úplně uschnou na papír. Mám 4 druhy - dva už pozvolna sklízím, jeden se pomalu chystá a jeden je ještě úplně zelenej. No fuss. Fazole jsou zásobní potravina na zimu.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Už začínají být zatraceně dobrý!

 
Ano, cílem je kokrhelizace travního porostu. V oblíbeném https://plantanaturalis.com/ mají v nabídce Kokrhel luštinec a kokrhel větší, ale nejsou dostupné.
Istral Cēterum cēnseō Russákinem esse dēlendam 
Nechte to co nejdýl, ale taky se to dělá tak, že když už jsou ty fazole uvnitř prakticky zralé, tak se vytrhne celá rostlina a nechá se to někde pod střechou dojít a uschnout.
ara Putin delendus est! 
Prvé mrazy.