Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyO jídle, vaření a gurmánstvíNové

Spravuje:

tnfReklamaNeustále již aspoň tři roky do mě kopou neznámí telepati a slibují mi v jídelních lístcích šlehačku. Většinou však dostanu rostlinný tuk ve spreji, v lepším případě slazenou šlehačku s vanilkovou příchutí. Chceme dobrou šlehačku!

Pokud budete přidávat podnik do seznamu, uveďte do nadpisu prosím "šlehačku mají", nezapomeňte napsat jestli slazenou, nebo neslazenou - orthodoxní.
Moderátor se zavazuje, že bude vracet veškeré pokrmy a nápoje, kde, přes jídelní lístek, nenajde šlehačku, ale rostlinný tuk.

frakira
Jestli si to dobře pamatuju z doby, kdy jsme mívali bombičkový šlehač, tak ten hnací plyn způsobuje u šlehačky takovou jakoby ostřejší, štiplavou pachuť. Je to sice furt o několik tříd lepší, než "deo-šlehačka", ale pokud je šlehačka šlehaná mechanicky, je IMHO chutnější.
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
Tak já myslím, že pokud nemáš vysloveně zničenou chuť a pokud bys to ochutnala těsně po sobě, poznala bys to. A pak to lze také poznat tak, že ji chvíli necháš stát, při pokojové teplotě. Ta sprejová ztratí tvar a trochu i objem. Ta doopravdy šlehaná si tvar udrží, dokonce i dáš-li ji na něco teplého, tak se třeba zespodu rozpustí a sklouzne po nějaké šikmé ploše na talířek, ale tvar si ta vrchní nerozpuštěná část udrží.
frakira šíleně miluje svého čaroděje ;-) 
obavam se, ze ja bych rozdil opravdu nepoznala.. V malem mnozstvi nepoznam rozdil ani mezi pravou a rostlinnou :-/
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
OK.
Reakce na | Vlákno  
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
Už dva tisíce let psáno jest: okuste a vizte! ;-)
tnf Nejsem vyhazovač  jsem intelektuál
Rozlišuj, jak je libo. Já rozlišuju slazenou vanilkovou (zlo na svíčkový...) a neslazenou bez příchutě libovolně připravenou. Mám pocit, že šlehačka skutečně ušlehaná postaru bez oxidu dusného bude velmi nedostatkové zboží.
Svatý Pejtl tohle není Pejtl,  tohle je na playback
there can be only one šlehačka
frakira šíleně miluje svého čaroděje ;-) 
jaky je ve vysledku rozdil?
mpts Neobtěžujte žebrotou,  přispíváme na chudé.
Tohle je dobrý a důležitý klub, dík. Book. Ale není mi jasné, zda se tu rozlišují imho dvě dosti důležité podkategorie pravé šlehačky, a sice šlehačka pravá, ale "našlehaná" sprejem, a šlehačka pravá a pravým způsobem šlehaná.