Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Bew,
GinBookReklamaWaze je bezplatná online navigace s aktuálnímí mapovými podklady a informacemi o dopravě. Obsahuje herní a sociální prvky.
Je k dispozici pro android i IOS.
Základní zdroje:
www.wazer.cz - web české komunity, informační rozcestník
Live mapa - "živá" mapa s dopravními informacemi umožňující plánování trasy
Eventy - CZ - Významné události v ČR mající vliv na dopravu (maratony, závody, ...)
Wazeopedie - česky - Česká "wiki" Waze shrující pravidla a návody.

Komunity:
G+, FB, Waze-CZSK Fórum

rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Nezkoušel, protože jakmile se Waze připojí přes Android auto, nelze ho na telefonu ovládat. Vůbec, nejen nastavení, ale ani zadávání cílových bodů, událostí na cestě a tak.
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Waze a Android auto (Hyundai i30)
(předem bych chtěl podotknout, že Waze z ničeho neviním)

Zkoušel jsem restart a chová se to stejně, tedy pokyny pro jízdu se ozívají z audiosystému auta (většinou uprostřed něčeho zajímavého z rádia, které se tím vyruší a hlasy v rádiu není slyšet). Zkoušel jsem jiné auto (Ford Focus) a tam posuvník "přehrát zvuk do telefonu" funguje. Rádio mluví a zpokyny pro Waze se ozývají z telefonu.
Vyřešeno tím, že jsem v autě vypnul Android auto. Takže mapa a pokyny se zobrazují na telefonu, zbytek (rádio, telefon...) ovládám z auta. V podstatě mi to takhle vyhovuje, protože zadávat události a adresy na dotykové obrazovce auta mi přijde jako peklo (dobře, peklíčko), kdežto na telefonu je to pohoda. A jakmile se to propojí přes Android auto, přestane být Waze na telefonu "dotykové" a lze ho ovládet jen z dotykové obrazovky auta. Takže komfort větší mapy velice rád obětuji za pohodlné ovládání a nastavení zvuku takové, jaké chci.
Konec hlášení v ruském jazyce.


 
Teď jsem na Waze koukal a kupodivu to tam mám taky zapnuté, přestože to v autě hraje přes audiosystém (což chci, takže dobrý). Nevím, zkoušel ses na to přepínátko podívat ve chvíli, kdy je Waze k autu připojen?
No, on kolega u kterého jsem se ohledně toho radil, říkal že je AA částečně zlo kvůli výrobcům aut. Co v jednom funguje, nemusí fungovat v jiném a někdy to jsou prý (osobně AA v autě nemám a nepoužívám, takže nemohu sloužit vlastní zkušeností) problémy neřešitelné. Ale není to chyba ve Waze ale spíše AA a provázání s autem, prostě. :(
Problém je, že google mapám stejně jako mapy.cz a podobným stačí i ty "méně" přesné zdroje polohy - takže gmaps mohou být v klidu, protože si triangulují polohu podle polohy BTS/wifin atp. Waze odmítá fungovat, pokud nemá k dispozici přesný zdroj polohy, tedy opravdu přímo a jenom GPS. Ono Waze je z principu na skutečné a přesné poloze bytostně závislé vzhledem k filozofii jak je ta navigace postavena.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Taky díky.

Btw. Waze mi ztrácí GPS signál, pokud ho shodím do pozadí, Má povolenu GPS po celou dobu, ale stejně se trápí, než ten signál chytne znovu. Lepší je úplně vypnout a znovu zapnout. Třeba Google maps tenhle problém nemají.
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Děkuji.
To mám zapnuté, bohužel, nefunguje.
Zkusím zo ještě vypnout a pak zapnout. Dám vědět, zda to pomohlo.
V nastavení zvuku (ve waze) zapnout "přehrát zvuk do telefonu" by mělo stačit.
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Hlas navigace
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
dotaz
Waze a Android auto, kde co nastavit, aby hlas mluvil i nadále z telefonu a ne z audiosystemu auta?
 
To by teoreticky nemělo vadit .. ale zkusmo to otestuj (někde kde budeš mít i dobrý datový signál) přepnout hlas na Elišku (TTS si stáhne nějaké věci a vygeneruje pokyny, proto ty data at se to nepoškodí), vyzkoušet, přepnout zpátky a je jistá šance že ty hlášky zůstanou česky. (TTS engine čte už od začátku právě hlášky co se týče úsekových radarů, ty Petra ani jiné klasické hlasy neumí).
Ne.
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
To mi připomnělo, že jak jsem v létě jel do ČR, tak mé Waze, které na mne jinak mluví anglicky, dalo tyhle hlášky z nějakého důvodu německy. Já teda sice žiju v německy mluvící zemi, ale telefon mám komplet v angličtině, tak jsem z toho byl Troška perplex.
Mormegil Už jste  přispěli?
A máš nastaven hlas "včetně názvů ulic"?
Na té Sardinii, je to úplně náhodně. Ale jestli je to v ČR nastavé napevno, tak jeto v pohodě, říkal jsem si, jestli to není nějaká novinka.

Reakce na | Vlákno  
Betatester nejsem a ta hláška entering speed check zone není přeložená nejméně 3 roky: https://www.okoun.cz/boards/waze?contextId=1068997986#article-1068997986 - tak mám obavu, jesti u speed enforcement zone to nebude totéž. Navíc opravdu nevím, co se tím myslí. :-(
Reakce na | Vlákno  
Rychlosti jsou otázkou jejich nastavení v editoru, tzn. - pokud to neudělá a nespravuje to lokální komunita, tak jsou rychlosti "všelijak".
V ČR nebo mimo ni? Výchozí nastavení Waze pro některé země je "pokračujte rovně/odbočte vpravo/atp", v ČR je vynuceno "použijte n-tý výjezd". Nefunguje to ve dvou případech - první je ztráta spojení (datového) se servery, tedy waze jede řekněme "v offline režimu" - pak nezná ale ani uzavírky například ... ten druhý případ může být na kruhových objezdech poblíž hranic se sousedy, kdy je ten kruháč v reálu na "mimo-ČR" mapové dlaždici. Tomu ale umíme "pomoct".
Překlady někdy chvíli trvají než probublají. Předpokládám že používáš "běžnou produkční verzi", nejsi betatester, že ne? :)
Jinak tedy teď jezdíme podle Waze na Sardinii a celkem to jde, jenom značky maximální rychlosti v realitě nekorespondují s tím, co ukazuje Waze.