Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Bew,
GinBookReklamaWaze je bezplatná online navigace s aktuálnímí mapovými podklady a informacemi o dopravě. Obsahuje herní a sociální prvky.
Je k dispozici pro android i IOS.
Základní zdroje:
www.wazer.cz - web české komunity, informační rozcestník
Live mapa - "živá" mapa s dopravními informacemi umožňující plánování trasy
Eventy - CZ - Významné události v ČR mající vliv na dopravu (maratony, závody, ...)
Wazeopedie - česky - Česká "wiki" Waze shrující pravidla a návody.

Komunity:
G+, FB, Waze-CZSK Fórum

Zkusím to stručně: 1. Uzavírky - od chvíle co je dole JSDI/ DopravníInfo, o spoustě probíhajících stavebních prací prostě nevíme pokud je wazeři nenahlásí. Je to frustrující ale je to tak. Tam kde je menší penetrace uživatelů, je menší šance že dá někdo vědět (a místním je to jedno, ti se často neobtěžují, ti domů trefí). Stále máme aktivní uzavírky co jsme dostali "dříve", tzn. úředník byl šikovny a zadal data k uzavírce s dostatečným předstihem, potom co to se k nám dostane z jiných zdrojů a to co nahlásí wazeři a co dohledáme (a je to slušná fuška). 2. V tu chvíli neuděláš nic-moc, můžeš, pokud jsi v křižovatce maximálně zkusit nastavit uzavírku z klienta, pak je jistá šance že waze přeplánuje trasu jinudy. Pokud nejsi v křižovatce, uzavírka z klienta na jeden ze směrů nastavit nejde. Další co můžeš je v místě odeslat hlášení a až se někdo zeptá (třeba nejmenovaný L5 s nickem Bew1One) tak upřesnit o co v místě jde. Třeti možnost je nehlásit z místa nic a nechat to "na doma" a nahlásit z livemapy. Výhoda hlášení na místě je ale v tom, že je zpravidla součástí hlášení navržená a skutečně projetá trasa, ze které se dá někdy odhadnout že je "někde" uzavírka a uzavřít to provizorně / začít hledat detaily dříve než se oznamovatel někdy uráčí odpovědět na dotaz (někteří se neuráčí nikdy). 3. OC Nový Smíchov - tam jsem to už osobně vzdal. Problém totiž je v tom, že to má více vjezdů, máme nastaveno několik vstupních navigačních bodů jak pro samotné OC tak parkoviště. Teorie je taková že by mělo waze vybrat optimální z hlediska směru příjezdu. Někdy to funguje, někdy to funguje nějakou dobu, někdy se to pak z ničehonic rozbije ... Jako bonus livemapa funguje trošku jinak než waze appka, takže zkoušet a porovnávat vzájemně to moc nejde.
Jj, tohle je jediná funkční obezlička jak donutit livemapu použít dálnice od doby co se zavedly dálniční známky. Ten parametr "zapne" pro livemapu všechny dostupné známky globálně.
Dík, to se hodí.
Na dálnice jde https://www.waze.com/livemap?rp_subscription=* (koukám že to má i ten link na wazer.cz)
Takhle to vypadá ve Waze v mobilu:

Nevím jak teď, ale když jsi dřív šel přes wazer.cz, tak na live mapách dálnice fungovaly správně. Pokud tě to naviguje blbě, ohlas při navigování chybu mapy a pak se domluv s tím, kdo se ti ozve, co přesně tam bylo za problém.
Nějak se mi nedaří.

Včera nás waze vedla při cestě z Králova Dvora do Hudlic po Plzeňské a pak doleva okolo komína do Jungmannovy. Jenže tam vůbec odbočit nejde, je tam všechno delší dobu rozkopané, dá se jet pouze rovně. A pak se mě navigace pořád snažila na tohle místo vrátit.

Na Live map to je pořád tak, nevím, jak sdílet trasu, když dám sdílet trasu, tak se trasa vůbec nezobrazí, takže aspoň screenshot:

A vlastně pořád nevím, co v takové chvíli můžu udělat, abych se dostal do cíle, a co můžu udělat doma, abych tu mapu nechal opravit. Na testovací verzi editoru map tam ta uzavírka zdá se je.

Nevím, jak na live mapě nastavit, aby používala dálnice.

A dnes ráno ještě jedna vtipní věc - jedu v Praze z Barrandovského mostu na parkoviště OC Nový Smíchov - a z Radlické (tady) mě Waze vedla v Kartouzské doleva místo doprava a před vjezdem do Strahovského tunelu mi zahlásila "Jste v cíli". Cesta Patočkovou tam a zpět mi pak trvala 45 minut. :-/ Ten bod se ve Waze jmenuje "[P] OC Nový Smíchov, 233 Plzeňská, Praha" a i když se teď dívám na Waze, tak tam pořád je. Ale když zadám v live mapě tento bod jako cíl a Radlickou jako výchozí bod, tak mi to ukáže cíl správě podzemní parkoviště OC Nový Smíchov, ale místo abych odbočil Kartouzskou doprava, tak mě vede strašnou oklikou do protisměru v Kartouzské

a na další pokus někam vůbec divně:

 
německo je svět sám pro sebe .. je to vždycky o lokální komunitě. Já šáhnout trochu víc na německou mapu pravděpodobně skončím s BANem i když jsem český L5. :)
Reakce na | Vlákno  
(navíc víme, jak dobře ja na tom Waze v Německu…)
Reakce na | Vlákno  
Jojo, já to tak už mockrát udělal, jenom mně tehdy nenapadlo to řešit zrovna takhle.
Reakce na | Vlákno  
No, na reportování chyb za jízdy je právě ta "žlutá bublina - chyba mapy". Navíc se chová tak, že stačí na ni kliknout, pokud se nějakou chvíli nic dalšího neděje, minimalizuje se, takže se dá hlášení jako takové odeslat až následně někde kde je "klidněji", klidně i s popiskem (popisky ale neumí AA ani CP). Druhá možnost jak nahlásit problém je "v klidu domova" - pusti Waze Livemapu, přihlásit se, najít to místo kde je problém, kliknout pravým tlačítkem a dát "Ohlášení chyby", vybrat kategorii, případně napsat nějaký text .. V obou případech jakmile hlášení začne někdo řešit, žádost o upřesnění by měla dorazit do interní pošty ve waze a taky na email prolinkovaný s Waze účtem.
Reakce na | Vlákno  
Myslíš jako problém v mapě? Jo, to by asi šlo.
Mormegil Už jste  přispěli?
No vždyť nahlásit problém můžeš přímo z aplikace právě takovým tlačítkem, ne?
Reakce na | Vlákno  
Ono se to občas reportuje dost blbě, to by chtělo mít možnost mít tlačítko „zapamatuj si tohle místo“, zvlášť na trase dlouhé pár set kilometrů, protože zpětně už je pro mě problém identifikovat přesně to místo (což teda není případ těch Letovic, žejo). Já se snažím být celkem aktivní, ale úplně všechno reportovat nereportuju.
To může souviset se vzdáleností jak jsem psal dřív. Čím delší trasa, tím větší preference silnic vyšších tříd.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ty tři trasy se nedaj brát úplně vážně. Stačí sebemenší objížďka na mé oblíbené trase na chalupu (klidně i jen pětiminutová a nabízí to jednu rychlejší a dvě třeba o hodinu pomalejší. Problém je, že občas je moje oblíbená trasa zavřená úplně, takže když mi ji waze nenabídne, musím googlit proč.
Mormegil Už jste  přispěli?
Když jsem jel v sobotu, byl tam semafor řídící kyvadlový provoz (ne, nejel jsem zakázaným protisměrem, pokud vím :-)). Akorát teda ta odbočka z té Komerční přes to parkoviště je, jestli jsem dobře koukal a sledoval značení, značená jednosměrně k Hornbachu rovně a od Hornbachu tou šikmou béžovou "zkratkou".
Jinak objížka vs. tato trasa je 5 vs 15km .. a na to penalizovat tohle by nepomohla ani "narrow street", jedině čistokrevná polňačka, tak by tam ale ten provoz nepustila víceméně vůbec.
Tak jsem se na to podíval - ta cesta na streetview nevypadá zrovna nejlépe to je pravda. Na druhou stranu, jaká jiná objížďka tady připadá v úvahu? Jde-li o tuto cestu:
Aktuálně to tam vypadá takto: Jestli chápu ten tvůj popis správně, tak by to mohlo být OK. Jen ten podjezd který zmiňuješ pod D1, je obousměrný nebo jen jednosměrně průjezdný? Je tam nějaká hlášení tvrdící že je jednosměrně průjezdný pouze "směrem k hornbachu" ...