Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Bew,
GinBookReklamaWaze je bezplatná online navigace s aktuálnímí mapovými podklady a informacemi o dopravě. Obsahuje herní a sociální prvky.
Je k dispozici pro android i IOS.
Základní zdroje:
www.wazer.cz - web české komunity, informační rozcestník
Live mapa - "živá" mapa s dopravními informacemi umožňující plánování trasy
Eventy - CZ - Významné události v ČR mající vliv na dopravu (maratony, závody, ...)
Wazeopedie - česky - Česká "wiki" Waze shrující pravidla a návody.

Komunity:
G+, FB, Waze-CZSK Fórum

Hm, tak je fakt, že když jedu z chalupy, tak tam WiFi je a mobilní signál ne.
Ono známý je problém kdy člověk vyleze z baráku s telefonem připojeným na domácí wifi a odjede. To pak taky často zlobí že data začne akceptovat a ž po nějakém čase po ztrátě připojení k wifině, proto jsem se ptal.
Když vyjedu z místa bez signálu. Někdy pomůže natvrdo ukončit waze a znovu spustit, někdy pomůže jenom restart mobilu. Možná je to častější v situaci, kdy spustím Waze v místě bez signálu, ale jen možná.
Tohle by velký problém tak rok-dva zpátky. Pokud se ti to děje stále je to divné, trošku na tom zapracovali. V jaké situaci se to projevuje?
Používal jsem Waze na Samsung Galaxy S4mini, A5 (2017)a nyní na S20 FE 5G a s GPS nikdy žádný problém.

Mnohem větší problém je s dostupností dat - Waze tvrdí, že data nemá, ale ostatní aplikace ano. Nejčastěji je to po vyjetí z místa bez signálu, někdy to trvá i 15 minut, než se Waze vzpamatuje.
wow :-)
No tak to mně Xperie najednou začala tvrdit, že je v Indii. Jakože fakt, dal jsem si najít cestu a on mi řekl, že je to příliš daleko, že takhle dlouhé cesty neplánuje, tak jsem se podíval blíž a Waze mi ukazuje nějaká podivná jména okolních vesnic…
cestujicivnoci  
Ted aktualne poco x3: https://www.okoun.cz/boards/google_android?contextId=1071214019#article-1071214019
Predtim redmi 6. Je pravda, ze jsem kdysi mel telefon, kde waze fungoval. Uz nevim, co to bylo.
Reakce na | Vlákno  
Co máš za kalkulačku?
Hodně záleží na telefonu co používáš, MediaTeky jsou problémy "proslavené". ;) Já přes těch svých X Xperií jsem s GPS v životě problém snad neměl. Vlastně jo, jednou - to jsem se nasral, protože jsem si naplánoval keškovací "noční" a ono zrovna mělo GPS nějaký výpadek. Ale s Waze no problemo, fakt.
A znám spoustu lidí, kteří používají waze furt a výhradně a kdyby takovýto problém měli, tak by se jistě zmínili.
Hele, já nepoužívám waze nijak často. Každopídně se mi nikdy nestalo, že by signál vypadl. V dobách, kdy bylo zdrojem polohy jen GPS (je to tak trochu jen doměnka, jistý si tím nejsem, že to tak u starých verzí andorid telefonů opravdu bylo), tak jsem s výpadky navigací měl dost problémy, ale nakonec to vyřešil nový telefon, který žádný problém neměl.
cestujicivnoci  
Aha, ja jsem si sem prisel jen ulevit. Vubec nechapu, jak to nekdo muze pouzivat.
Šestý příspěvek pod tím Tvým to imho vysvětluje ;-)
cestujicivnoci  
Nekam jedeme podle mapy.cz. Zavrena silnice, mapy.cz o uzavere nevi. Zapnu waze, ten vi. Super, dal jedeme s wazem. Po 10 kilometrech: ztrata komunikace s gps. Co je kurva tak problematickyho na komunikaci s gps, kdyz zadna jina aplikace problem nema? Totez na vsech minulych telefonech.
 
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Jinak (údajně, nemám jak vyzkoušet) s Apple connect to má (Waze) fungovat naprosto bezproblémově.
 
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Nezkoušel, protože jakmile se Waze připojí přes Android auto, nelze ho na telefonu ovládat. Vůbec, nejen nastavení, ale ani zadávání cílových bodů, událostí na cestě a tak.
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Waze a Android auto (Hyundai i30)
(předem bych chtěl podotknout, že Waze z ničeho neviním)

Zkoušel jsem restart a chová se to stejně, tedy pokyny pro jízdu se ozívají z audiosystému auta (většinou uprostřed něčeho zajímavého z rádia, které se tím vyruší a hlasy v rádiu není slyšet). Zkoušel jsem jiné auto (Ford Focus) a tam posuvník "přehrát zvuk do telefonu" funguje. Rádio mluví a zpokyny pro Waze se ozývají z telefonu.
Vyřešeno tím, že jsem v autě vypnul Android auto. Takže mapa a pokyny se zobrazují na telefonu, zbytek (rádio, telefon...) ovládám z auta. V podstatě mi to takhle vyhovuje, protože zadávat události a adresy na dotykové obrazovce auta mi přijde jako peklo (dobře, peklíčko), kdežto na telefonu je to pohoda. A jakmile se to propojí přes Android auto, přestane být Waze na telefonu "dotykové" a lze ho ovládet jen z dotykové obrazovky auta. Takže komfort větší mapy velice rád obětuji za pohodlné ovládání a nastavení zvuku takové, jaké chci.
Konec hlášení v ruském jazyce.


 
Teď jsem na Waze koukal a kupodivu to tam mám taky zapnuté, přestože to v autě hraje přes audiosystém (což chci, takže dobrý). Nevím, zkoušel ses na to přepínátko podívat ve chvíli, kdy je Waze k autu připojen?
No, on kolega u kterého jsem se ohledně toho radil, říkal že je AA částečně zlo kvůli výrobcům aut. Co v jednom funguje, nemusí fungovat v jiném a někdy to jsou prý (osobně AA v autě nemám a nepoužívám, takže nemohu sloužit vlastní zkušeností) problémy neřešitelné. Ale není to chyba ve Waze ale spíše AA a provázání s autem, prostě. :(