Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ProtivaReklamaJaké jste udělali zkušenosti ze soužití se svými otci?
Dokážete si přesně vzpomenout, co konkrétního jste od nich převzali?
Jaké chyby vaši otcové dělali a vy je nechcete po nich opakovat?
Jaké bývaly vaše vztahy kdysi a jaké jsou dnes?
Pokud již zemřeli, jaké vzpomínky si celkově odnášíte na život s nimi prožitý?
Pokud jste sami otci, jaké hodnoty se snažíte předat svým dětem?
Chápou vaše manželky přístup, který ve vztahu ke svým dětem volíte?
Zkusili jste někdy pátrat po svých kořenech? Jak vypadaly rodiny vašich předků? Dokážete odhadnout, nakolik se vztahy a atmosféra jejich tehdejších a vašich současných rodin podobají? A to navzdory všelijakému (pseudo)racionálnímu uvažování, že my "žijeme v jiné době, nás se to netýká"? Tento bod bych totiž rád vyzdvihl: může poskytnouti materiál pro formulaci nadčasových atributů otcovství

mpts zvrácený nesmysl pro humor 
Je to pochopitelně čistě můj problém, ale zkrátka nesvedu číst věty, které začínají i končí výpustkou (třemi tečkami). Zrak mi na ně padne a mine je, a chci-li se pokusit je číst, musím se vysloveně soustředit jako na něco namáhavého.
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
r0b0t
asi máš pravdu. Ale já TV seriály už léta nesleduji, protože
a) mě ty slátaniny naprosto nebaví a nechápu, co na tom kdo má
b) jsem hluchý, takže si raději vyberu něco ke čtení. A zde mám oproti televizi podstatně větší svobodu (škodolibá poznámka:-)
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
Protiva 11.prosinec 2006 17:37:50

... jeden si asi musi bud uz v soucasne dobe, nebo v blizke budoucnosti zodpovedet takovou na prvni pohled stupidni otazku - nebo spise vyberovej test:

... ?!?... vyhovuji mi vice machometani, nebo U.S.-tajtrdlici ...?!?...

... jiste, ze je to pritazeny za vlasy, nicmene svet k nejakemu podobnemu rozhodovani progresivne speje ... :-))
... no a oboji evidentne stoji za hovno a racionalita se zatim jeste pokousi branit, jenze ... JENZE ... zensky -[teda i velice mlady holky]- prebiraji pomalu ale jiste iniciativu a to nejen v beznem pracovnim managerovani, ale i v sexualnim managerovani a mladi frajeri z obavy aby nebyli napadeni z "haraseni" se radeji oziraji u piva a pak nekde kolektivne masturbuji ... zensky pohrdaji chlapama, ktery nedokazou vydelavat prachy etc. etc. -to je ta emerika - kde to jde evidentne moralne cim dal vic do prdele ... :-))
... no a ze ten machometanskej svet postavenej na striktnim "muzskym principu" je totalne na hovno netreba snad hovorit vubec ... :-))
... takze pokusit se racionalne navazat na tradice klasicke stredoevropske rodiny je potom jenom takova malo-nadejna snaha rozfoukat jiskricku obecne rozumnosti, s tim, ze by i dalsi generace synu byla schopna hovorit o svem otci, jako to uprimne dokazu ja ... :-)))
 
r0b0t ~ it's not how you fall  it's how you land
Protiva: Ještě si zapomněl na skladbu televizních programů. Zkus si někdy udělat volné odpoledne ve všední den a sjeď si ty seriály, co dávají na Nově a Primě. Obraz mužů, kterýž je tam vytvářen je v drtivé většině případů žalostný.
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Lidé co sem zavítají a napíšou něco k tématu, většinou bohužel jen zodpovědí otázky v záhlaví. Napsal jsem je kdysi jako motivační, aby se lidi rozpovídali. Dopadá to tak, že se to bere spíše jako dotazník, který se zodpoví. Vlastních přínosů je zde minimálně. Mě jen jímá hrůza z toho, jak otcovství zdegenerovalo. A zdegenerovaní tátové zplodí zdegenerované potomky. Synové propadnou drogám a chlastu, dcery všeobecnému pohrdání chlapy (chce se mi napsat nechlapy) vůbec.
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Tak začínám mít pocit, že my všichni, co jsme již tátové, jsme tak nějak na jedné lodi. Wolfbelin má bohužel v jedné věci zásadní pravdu: ten nedostatek času. Rád bych se na to (a asi nejen já) podíval trochu víc zblízka.

Jdu na návštěvu za tátou. Přijdu - nemá čas: v televizi dávají nějaký hezký film.
Známá mojí mámy: chtěla po dospělém synovi, aby jí pomohl s úklidem. Řekl, že nemá čas. Odešel k sobě do pokoje a lepil si tam nějaké modely.

Kdo má zájem o mužskou duši, může se podívat sem

 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... uloha otce v dnesni dobe se mi jevi jako dost problematicka ...
... cekem je jedno, jedna-li se o financne a spolecensky uspesnho otce nebo o existenci na hranici spolecenske propasti ... pripada mi to tak, ze jak dcery, tak synove -[mozna az na nejake vyjimky]- nejsou ... ... ... proste dochazi z cele rady duvodu ke ztrate motivace pro to, aby rodice obecne - byli "cteni" ... :-)
... vetsina dnesnich "fotru" proste NEMA CAS -[uspesnej podnikatel workholici sestnact hodin denne a facos sedi v hospode a ozira se]- ... :-))
... kdyz jsem pro dnesek netypicky ohodnotil vlastni vztah k otci jako jednoznacne kladny - bylo to skutecne hlavne proto, ze jsem ho mel jako obrovskyho kamarada a chlapa, ktery byl schopen mi byt prirozenym zpusobem v cele rade veci a situaci vzorem ... ... ... blbe se to pise, pac to vyzniva ponekud frazovite - no ale je to tak ...
... myslim, ze dnesni treba tricatnici nejsou schopni v roli "vzoru" vystupovat a dokonce se ani nesnazi to nejak "zahrat" ... ... ... takze si mohou z vetsi casti sami za to, ze jimi vlastni deti mohou v rade pripadu i docela normalne pohrdat - i kdyz na to v zadnem pripade nemaji ani to nejmensi pravo (az na vyjimky) ... :-)))
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
anders
Kdyby za tebou přišla nějaká tvoje bejvalá kámoška a přinesla by na ruce dítě, které by ti bylo podobné, co by sis počal?
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Děkuji wolbelinovi za skvělý příspěvek. Pomohl tím poněkud rehabilitovat úlohu otce i pro dnešní svět.
 
Anders Megakadályozása  eek?
nevim
doufam, ze skoro nic
skoro vsechno
trochu se to normalizovalo
-
netusim, zda jsem nekde nekomu otcem :-)
-
trochu, ale nic peknyho jsem se z otcovy strany nedozvedel :-( nepodoba se a to hodne
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... ty nejlepsi ...!... :-)
... smysl pro poctivou hru ... :-)
... mel "hovno lokty" ... :-(
... perfektni -[obrovskej kamarad - i kdyz mne parkrat do roka ztriskal tak, az jsem se nemohl postavit na nohy a to az cca do takovejch sestnacti]- ... :-)) ... dnes uz bohuzel zadne ... :-((
... krasne a vyvolavajici obrovskou nostalgii - az se odeberu za nim -[verim, ze se budeme smazit ve stejnym pekle]- no a mezi temi "kotelnimi procedurami" mne snad uz konecne aspon jednou necha vyhrat v ping-pongu ...!... :-)))
... predal jsem vse, jak nejlepe jsem dokazal -[akorat tech facek bylo bohuzel ponekud mene]- ... :-)
... matky synu nedokazi bejt nikdy objektivni ... :-(
... rodova tradice "po meci" je v nasem rodu velmi silna ...!... :-)))
 
Protiva
nebyl, akorát jsem o tom četl v Salesiánském magazínu. Je dobře že se taková akce uspořádala
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Maftík
Je to bohužel pravda. Byl jsi na té akci? Pokud ano, můžeš nějak shrnout téma, reakce přítomných, závěr???
 
jen pro zajímavost - jednou měli Salesiáni takovou akci pro otce se syny, a jedna z nosných myšlenek byla: "Mnoho mužů má syna, ale málo synů má otce". Asi velmi výstižné ...
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Už se tu dlouho nikdo neukázal. Jako by pánská část okounstva zanevřela na svoje táty či na to, že táty leckdys sami jsou.
 
Anders Megakadályozása  eek?
takybook
 
Londo Zmítám se mezi vodou  a zakořeněnými stromy.
Book.
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Lidozravec
I lidožravci se počítají mezi čerstvé lidi! No, škoda že ti aspoň nenařezal stehenní kostí ....:-o)
 
Lidozravec cerstvi  lide
- muj otec me ucil jist, co se vrtne kolem
- od meho otce jsem prevzal pribor
- otec jedl maso syrove
- kdysi se otec otacel na rozni, dnes jiz neni
- otec zemrel, odnësli jsme si ho kazdy po svem
dale nerozumim otazkam
 
jasně, OK, nicméně některé tvoje náhledy na něžné pohlaví mohou k tomuto pohledu na tebe oprávněně vést ;)