Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

ProtivaReklamaJaké jste udělali zkušenosti ze soužití se svými otci?
Dokážete si přesně vzpomenout, co konkrétního jste od nich převzali?
Jaké chyby vaši otcové dělali a vy je nechcete po nich opakovat?
Jaké bývaly vaše vztahy kdysi a jaké jsou dnes?
Pokud již zemřeli, jaké vzpomínky si celkově odnášíte na život s nimi prožitý?
Pokud jste sami otci, jaké hodnoty se snažíte předat svým dětem?
Chápou vaše manželky přístup, který ve vztahu ke svým dětem volíte?
Zkusili jste někdy pátrat po svých kořenech? Jak vypadaly rodiny vašich předků? Dokážete odhadnout, nakolik se vztahy a atmosféra jejich tehdejších a vašich současných rodin podobají? A to navzdory všelijakému (pseudo)racionálnímu uvažování, že my "žijeme v jiné době, nás se to netýká"? Tento bod bych totiž rád vyzdvihl: může poskytnouti materiál pro formulaci nadčasových atributů otcovství

Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
maftík
Podíval jsem se na to. Jistě sem patří. Právě dnes jsem si vzpomněl na stránky, které jsem kdysi navštívil a pak se mi ztratily. Pokusil jsem se je dohledat a jsou tady.
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
Takže po dvou letech si musím přiznat, že člověk může mít sebelepší předsevzetí budu to dělat jinak než naši, ale rodiče si vždycky najdou cestu :-).
Z Martina je předškolák a já čim dál víc pozoruju, že aplikuju tátovo manýry a výchovné kroky - od řešení problémů, se kterými Marťas příjde, přes občasné výbuchy, promluvy, pohádky a pohádkaření...
A nějak si řikám, že to asi táta nedělal úplně blbě, protože jinak bych to neopakoval, žeáno :-)
 
LOM
Myslím že tenhle odkaz sem zcela určitě patří!
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
Wolfbelin
Za vykrmeného bych pokládal spíše zápasníka sumo, ne toho kulturistu:-)
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... abych ti, Protivacu, rekl pravdu - ta devcatka mi poslal jako darek k vanocum kamarad do posty a toho "vykrmenyho" jsem vygooglil narychlo, abych dal dohromady to vanocni prani pro obe pohlavi ... :-)
... jinak mne nikdy zadne "silarny" moc nelakaly - i kdyz jsem toho odzavodil zamlada pomerne hodne a dost rozmanite ... :-))
... ja jsem se "potatil" - muj kluk ne ... :-)))
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
wolfbelin
Děkuji za přání. Přesto jako silový sportovec nemohu nepoznamenat: Markus Rühl je tlustý hovno, vycpaný steroidy ap. neřádstvem. Mně sedí spíš toto.

Jinak přeji vše fotrům do Nového roku dostatek té správné fotrovské energie. Aby svoje drahé polovičky nezaškrtili, své potomky neroztrhli vejpůl a dokázali najít místo, kde je trocha klidu.

 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... na-ja - na ... no nejak to prezijeme ... :-)
... tak teda neco pod smrk pro deffcatka ... ... a taky ... pro chlapecky ... ... :-)))
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
Protiva .... 21.prosinec 2006 18:39:19
... ano ... :-)

*pametnik ohnostroje nad Hirosimou* :-)))

 
Protiva 21.prosinec 2006 18:39:19
Uvítal bych ale, kdyby zde diskutující otcové (faktičtí i potenciální) byli chlapi se všemi atributy, které to obnáší

Jj, tak ten atribut otce, hádám, bych tedy měl ;-))

mpts zvrácený nesmysl pro humor 
Protiva: Chápu, už budu mlčet.
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
wolfbelin
Řekl bych podle tvého podání, že jsi už starší pán, či alespoň ne nejmladší. OK.
To osobní napadání mi taky zrovna moc nesedí, ale je to někdy těžké: už pouhá reakce na něčí názory může být chápána jako osobní napadení. Ta diskuse co se tu odvinula v souvislosti s literární formou příspěvků je tu sice poněkud OT, přesto to zde ponechám. Uvítal bych ale, kdyby zde diskutující otcové (faktičtí i potenciální) byli chlapi se všemi atributy, které to obnáší.
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
Protiva ... 21.prosinec 2006 16:53:26
... ono to odpovida samosebne i tvym anketnim otazkam - nicmene kdyz clovek nevi jakeho ma v tomto smeru partnera do debaty, tak muze dochazet ke zbytecnym nedorozumenim ... :-)
... je rozdil, jestli o techto zalezitostech hovori nekdo, kdo je zatim jeste na svych rodicich zavisly, nebo ten kdo uz dokazal sve vlastni deti postavit na "jejich vlastni nohy" ... :-))
... rovnez tak jsem si povsimnul, ze doslo velice rychle k nedorozumenim, kdyz prisla rec na telesne tresty a jejich opravneni ... tady jde jednak o vlastni zkusenost v rodine nebo treba i ve skole a zase - mel by byt k disposici pohled jak z posice trestaneho, tak trestajiciho ...
... nejsou-li tyhle veci aspon v hrubych rysech zretelne, dojde velice rychle obycejne k osobnimu napadani ... -[ne ze by mi to az tak moc vadilo, ale je to neplodne a k nicemu]- ... :-)))
 
Protiva cyklista v mlze  jede opatrně
WolfBelin
Vlastní dítě především. Pokud se ale najdou i jiní ochotní dětští posluchači, tak taky.
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Klikl jsem a dávám do Kašpárkova hrobečku (pokud to tam ještě nebylo).
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... nebylo by spravne, kdyz je tu rec o "otcich" a "otcoffstvi" - aby kazdej, kdo k tomu chce neco pripodotknout uvedl zdaliz se ho to take tyka jako "otce" -[event. "matky"]- ...?... :-)
... z.b. - d13 by znamenalo "mam dceru - 13-tiletou" ... ss11 "dvojcata synove 11 let" ... etc.etc. ... :-))
... myslim, ze by to dost pomohlo k pochopeni argumentace jednotlivych prispivatelu ... :-)))
 
Pismeno999 psi štěkají,  But Caravana jde dál
a dost Karle, vylez
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Wolfbelin
Já to stejně nechápu. Nejsi líný používat zvětšené písmo a kurzívu, jsi však líný používat srozumitlenou interpunkci.

Pro profesionály může být Tvé psaní opravdu trochu utrpením. Zvláště typografů, kteří se s Tvým textem setkají, mi je líto.
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Wolfbelin: pisu timto zpusobem asi tak deset let na ruznych diskusnich serverech

A opravdu bez jakéhokoli zlepšení? Tak to je tedy na pováženou.

WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... podivej, Robote, ja jsem nezacal s touhle neplodnou a vicemene stupidni debatou ... proste jaxem uz nekde nize poznamenal, setkal jsem se fakt poprve s tim, ze by to nekomu vadilo ... :-)
... kdyz si vzpomenul moznost pouziti javascriptu - to by prece byla "samoucelnost" ...!... :-))
... no - priznavam, ze pokud by to byla pro jinak vecneho diskutera -[eventualne hodnotneho oponenta]- natolik neprekonatelna prekazka, ze by mne to trosku mrzelo ... nicmene take si myslim, ze je pitomost plytvat energii na reseni takovehoto "problemu" ... :-)))
 
r0b0t ~ it's not how you fall  it's how you land
Ano, dalo mi to trochu práce. Ale kdyby se mi takováhle forma vyjadřování líbila, nebyl by pro mne problém napsat si malý javascriptový konvertor z normálního textu do téhle hatmatilky a přidat si do greasemonkey tak, aby se pustil pokaždé, když na okouna něco odešlu. ;)

prenaset na klavesnici myslenku tak jak mi prichazi na mysl a nedelam si starost s tim jestli ji treba dokoncim, nebo ne

Sice si nejsem jistý, že zrovna tohle je vhodná forma diskuse, ale koneckonců - proč ne. Stejně ale nechápu, proř nepoužíváš kulaté závorky a trápíš se s trojtečkami. Já když na papír (či do elektronické formy) přenáším to, co mi přijde na mysl, také si nedělám starosti s gramatikou, hovorou češtinou nebo větnou stavbou. Ale snažím se, aby prostředky mého vyjadřování byly co nejmenší (právě proto, aby tvořily co nejmenší bariéru mezi mou myslí a médiem). Tedy malá písmenka, mezery, odstavce. Občas nějaká ta tečka nebo pomlčka.

Zřejmě nemá smysl to dále rozebírat. Ty jsi prostě zvyklý psát tak, jak píšeš a už ses smířil s tím, že ti to omezuje výběr partnerů k diskusi. Já se pro změnu smířím s tím, že někdo takový existuje a můžeme se pokojně rozejít … :-)