Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravují:

AlvA,
RayeRReklamaPokračování zrušeného teslafóra ze serveru goo.cz

Utáhne to max. 3 minuty. Potom mi začnou smrdět odpory a po 5 minutách se z odporů začne kouřit. Tranzistory taky docela hřejou. Já to měřim stylem "Pokud na tom udržim ruku, tak je to ok a pokud ne, tak to vypnu". mám tam 2 trafa z novějších tesla BTV (takové ty s fóliovou izolací).
 
Proc by to neutach, pokud jede ve spinacim rezimu, tak neni tak dulezita kolektorova ztrata jako spis dodrzeni maximalniho kolektorovyho proudu pri sepnuti a maximalniho napeti Uce pri rozepnuti. Uz jenom pokud jede ve tride C, tak odevzdanej vykon je zhruba dvojnasobnej vudci kolektorovy ztrate.
 
vn trafo
Budím to tranzistorem IRFP460 (500V, 20A, 280W).Tranzistor je na U chladiči o rozměrech 21x50cm. Celé zapojení je na http://www.davidcada.wz.cz/ZdrojVN.html
Divím se, že to ty KUY12 utáhnou. Jeden má výkon asi 70W.
 
vn trafo
Mám něco podobného. Taky 200W.
Čim to trafo budíš?
Já mám 2x kuy12 v push-pull.
 
Jejda, já byl odhlášenej..
 
Asi 23 kHz. Příkon je jen 200W.
 
Na jaky frekvenci ti to bezi?
 
Konečně se mi podařilo získat nějaký pořádný VN trafo. Na druhém obrázku je kámen, který se mi s ním podařilo rozpustit.


 
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
ja vam vubec nerozumim!


...ale ten nakres je krasnej!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§§§§§§§§§§§§§
 
No, vono to chvilku potrva nez si sem lidi zvyknou chodit a ja nemam vo cem psat, pac mi este z GESu nedorazily PL509.
 
Je tady nějak prázdno.
 
Tak se mi prorazilo další VN trafo z televize :-(

 
Tadydle sem nakreslil schematko este, kdyby to nahodou nekdo chtel stavet, provozni kmitocet 3.2-6.4Mc/s lze samozrejme menit civkama, predpokladanej vykon (az budu mit ty PL509 co sem vodhulil) 200W (bez modulace). Do schemata se neveslo: znacny mnozstvi blokovacich kondiku 6n8/2kV, kery blokujou kazdy napajeci napeti u kazdy lampy. Paralelne ke kazdy usmernovacce styroflex 1nF/6.5kV - blokovani diody proti modulaci VF brumem. U kondiku sem nepsal provozni napeti, predpokladam, ze to kazdymu dojde.
 
No aby to tu neusnulo, tak se pokusim vznest jeden malinkej dotaz ohledne usmernovacich flasek. Mam trafo, kery ma na sekundaru 2x1200V, kery sumernuju 2 PY500. Usmernovacky zhavim primo ze site a stineni mezi vlaknem a katodou mam podle katalogu spojeny pres 300 ohmovej vodpor s jednim fousem zhaveni. V katalogu pisou, ze maximalni napeti mezi katodou a vlaknem 6.3kV spicka max. 22% periody a ne dele nez 18us, presto sou tam preskoky jako krava, tak by me zajimalo, esi ty flasky nevydrzej takovy napeti v sinusu a nebo sou svihly. V tom zdroji mam provizorne polovodicovy dyjody, ael chtel bych to provozovat s lampama.
 
Pokus o vlozeni obrazku, aneb jak se dokaze anoda zacervenat.
 
Re:
20cm to de, kdybych to tehda lip impedancne prizpusobil, mozna sem z toho taky dostal vic... A to pri kontinualnim provozu nebo s prerusovacem? Necervenaly? :)
Sakra, vono je to tady vobracene, nez sem zvyklej a uz sem se lek, ze nekdo pod mym nickem pise to samy, co ja. Silvestre (slavny to jmeno, neb dycky na Tvuj svatek vysilam). Do dvojcinnyho zapojeni se moc poustet nechci, protoze si myslim, ze je to zbytecne slozity a nakejch tech 10% ztraty pri paralelnim zapojeni je vykoupenejch jednoduchosti zapojeni. Jo tedka sem si vzpomel na jedno zapojeni nakyho lekarskyho zarizeni, myslim, ze se to jmenovalo diatermie a ktery vysilalo asi na 27MC a poustelo se z nej 400W do pacienta, tak tam byly ty flasky zapojeny antiparalelne a krmeny stridavym napetim. Samozrejme to byl solooscilator. Zapojeni uz si presne nepamatuju, ale bylo dost jednoduchy. kazdopadne moc se mi libej Tvoje stranky hlavne po strance obsahovy, pac me fascinuje jednoduchost Tvejch reseni. Ke goo, bych se vyjadril takto: Vasek predelaval forum a na teslaforum jaksi pozapomel nebo co, za cos si odeme precetl drobnou narazku na sousednim zatim jeste funkcnim veteranskym foru, no a k tomu se pridalo este par dalsich pripominek ktery se netykaly zruseni teslafora, ale vyzaze novyho veteranskyho fora a jeho se to nak dotklo, tak to vsechno smazal vcetne zalohy staryho fora a to je konec pohadky.
 
Dvojčinné VTTC
Už někdo stavel dvojčinné VTTC, Jestli jo tak jaký byl výsledek. Já jsem měl se dvěma 6P45S a bylo to docela slušné (20cm výboje).
 
Humus
je škoda že nemáme goo :-( tolik informací tam bylo a někdo to smaže.zdar
 
Tož vítajte
Vážení kecálisti, vzhledem k tomu, že bylo bez jakéhokoliv předchozího varování zlikvidováno diskuzní fórum na serveru goo.cz a tudíž jsem ztratil veskerý kontakrz na Vás, činím tento zoufalý pokus o jeho obnovení. Pokud někdo máte kontakty na ostatní, dejte jim prosím vědět. Dík AlvA.