Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Log,
manka

Může vás zajímatReklamaTaky se vám ježí chlupy na těle, když nějaký páprda spustí: "To za našich mladých let nebylo..." No, a co takhle s tou výchovou začít u sebe? Pravidla jsou stejná, jako byla na Průvodci, kdo tam už byl, ví, že nepatřičné diskuse mažu bez rozdílu autora.

Flair (zakladatel klubu)

Pokud vás zajímá, kdo má jak staré dítě nebo si chcete osvěžit paměť, zde je přehledná tabulka z dílny Kirjata (userscript od Kirjata).

Důležité telefony při pohromách:
Toxikologická služba:
+420224915402,+420224919293. Zavoláte co se stalo, oni poradí. To první (myslím) by mělo být nonstop. (alen)
Dětské otravy - umíte si s nimi poradit? (Accordionist)
Okouny doporučovaná dětská literatura (kulida)


 
valkil Něco něčeho je ve skutečnosti ničím niče 
+1, ty si taky troufnu zahulákat.
valkil Něco něčeho je ve skutečnosti ničím niče 
Toňa taky občas vyžaduje písničky z Líné babičky (z Dlouhé), jenže je chce tak, jak je mají tam, tedy s českým textem. A já si z nich česky pamatuju jen útržky. Jediná, kterou bych česky mohla zvládnout, protože bych si text našla, je Navarové Do nebes, jenže ta už opravdu vůbec nejde. To bych štkala ještě hodinu po té, co bych ji předvedla.
 
Mercedes Benz! Připomněla jsi mi, že Klára má mimo jiné taky ráda Bluesberry, Ivana Hlase, Lady I & the Blues birds a Mrakoplaš.
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Za celou diskusi dík! Vzpomněla jsem si, jak se na mě kdysi strýc výkonný umělec mračil, že dětem nezpíváme NÁRODNÍ PÍSNĚ, a já si připadala jako exot, že dětem zpívám to, co mě baví, a ne to, co v nich založí na řádné vlastenecké podhoubí (ostatně Suchý a Šlitr toto myslím splní ještě o něco líp než Ovčáci čtveráci).
Ještě k seznamu - jelikož jsem ráda, že jsem konečně našla shovívavé posluchače, tak ještě teď frčí procítěné písně o dopravních prostředcích: Leaving on a Jet Plane, 500 Miles, Mercedes Benz a Černá kára. A o ptákách - Dream a Little Dream a Ej létala laštověnka (ta je hodně uspávací).
To Klára miluje, ale na usnutí to moc není.
Bruno ...abys spalo, neplakalo, svy mamince  pokoj dalo
Nezapomenout na sovy z mazutu!
borUFka_ Jean, zabijte tu mouchu. Chci být sám... 
taky. ale mám zkušenost (4r) se moc líbily Mládkovky. I já kdysi hrozně milovala Jóžina z bažin a Můj švagr má bagr, to byly favoriti...pak i Šrum, šrumy šrumajda, Ztratil jsem sako, to jsem ale pako, Žába puk, Zmalovaná, když jsem šel do Michle, Dívka s dolíčky, a tak... taky Šlitrovky jsem měla ráda - Pramínek vlasů třeba, to jsem překřtila na: Když měsíc rozlije. :) Přilepím si známku na čelo, Malé kotě, to jak dítě bloumá po africe, loví lvice... Tři tety, Měla vlasy samou loknu, Já jsem švarný... a tak.
Tomu věřím, imho bych usnula dřív, než děti :)
(Ale fakt to funguje! ;-))
Tigo Nesmím mít traktor,   musím být doktor.
To ja pry zpivat i umim, ale nase deti na to nejsou, coz me celkem mrzi. Na usinani chteji mit klid. Pres den tedy zpivame, ale ukolebavky u nas nikdy nefungovaly, bohuzel.
Já jsem v tomhle sobec a potřebuju, aby se to alespoň trochu líbilo mně, stejně jako třeba pohádky. Takže jednotvárně se opakující texty asi nebudou to pravé ořechové :)
Fredie: Osvědčila se mi Kalevala. ;-)

Z českých Tři tamboři (dlouhé, jednotvárně se opakující).

Super, díky, to vůbec neznám!
Bruno ...abys spalo, neplakalo, svy mamince  pokoj dalo
A taky vyrostly i bez zpívání, že? Já zpívám ráda, zpívala jsem léta ve sboru, jen ty dětské písničky jsem si musela osvěžit. Za Kolik je na světě dík, to taky zařadíme.
Pět ježibab si už mladej huláká sám :) Nejraději máme, když třeba pomáhá vařit a pustíme si k tomu Skoumala na plný kule a békáme. Pejtl prchá z domu do dvaceti vteřin...
TCO How do you do,  fellow kids?
Kdyz zavru dvere k zene, muzeme si z deckama zabekat. Ona je jedina, kdo u nas ma hudebni sluch.
Tak ja zpivam vicemene septem, to nemuze znit tak strasne. Pohadky si nazpamet nepamatuju, tak pouzivam pisnicky a basnicku o cvrckovi a mravencich.
 
borUFka_ Jean, zabijte tu mouchu. Chci být sám... 
já nedávám Žofku, díl o slepém krtečkovi, který chtěl vidět svoji maminku. S písničkama naštěstí dobrý, většinou spíš brblám nějaké nesmysly na Das Deutschlandlied (nevim proč, prostě se mi to dobře zpívá), případně zpívám co se mi zrovna líbí. Nebo si vymyslm nějakou melodii. Klasické dětské písničky si bohužel vůbec nepamatuju. Naši nezpívali.