Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Burza bizarních skutečností, kterými lze udivovat společnost

Dvacet3 Právě teď lžu. 
Stačí na psa vytáhnout sbraň.
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
No to by byla základní podmínka. Bez toho by nebylo lze pokročit k druhé lekci - umět si psa přivolat a když tento neposlouchá, holt ho nepouštět z vodítka. Ono je velmi příjemné, když se k vám rozběhne něčí pes a páníček akorát "nebojte se, on vám nic neudělá, on si chce jen hrát!" - pes si možná hrát chce, ale JÁ NE! A když pejsek neumí na zavolání přiběhnout zpátky, holt bude na vodítku než se to s páníčkovou pomocí naučí.

Ale sběr hoven samozřejmě nejdůležitější, při vyšlápnutí tohoto bych to nejradši namazal páníčkovi ne na triko, ale na ksicht.
Probehlo tusim v klubiki "co vas sere" (nebo nesere?) pred cca. dvema roky
cestujicivnoci  
Zdroj?
1+
hacker_ Ostatně soudím, že EU musí být zničena  Go
Já bych místo prokazování způsobilosti navrhoval, aby pejskaři museli na ulici sežrat všechna opuštěná psí hovna.
Wiriel.
Já bych se leda bezzubě a neefektivně rozčilovala po internetech:(
Po treti chybe prijde ... (kdo to byl? Mori? Wiriel?) ...a namaze mu to hovno na triko.
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
A to i za deště.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Po treti chybe by majitel to hovno musel snist.
czekotay Keď udrie mesiac, vyplávam! Všetkých vás  utopím v Dunaji!
+1
ahura_mazda ⌚  
Stačilo by prokázat, že majitel je schopný vlastnoručně po svém psovi sebrat z chodníku hovno.
Nápad jistě dobrý, výsledky by nebyly dobré. Nechci si ani představovat ten hiphop, co by to vyvolalo. A kdyby nedej Příroda to někoho opravdu napadlo, tak by měla vypadat úřední agenda. Ne ne, to chce aby sami pejskaři byli rozumní a šili do lidí osvětou. To vidím třeba u hadařů, tam je docela dost lidí, kteří jsou zodpovědní a jedou linku "kurva lidi, nebuďte kokoti, jinak to zkurvíte nám všem".
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
A když můžou být kontroly na chameleony a tak... proč nezařídit něco podobného na psy?
Chceš psa? Prokaž, že znáš základy péče o psa a jeho výcviku... možná by dost ubylo "pejskařů", kteří pustěj psa na volno, ten si to někam metelí, páníček (většinou teda panička) si může plíce vyřvat a pes to má víme kde...
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
Už nevím, kde kamarád před lety přišel k fretce (tipuju, že ji koupil za pár rumů v nějakém pajzlu). Na ty asi 3 měsíce, co ji u mě ubytoval, vzpomínám v dobrém. Máloco tak zahřeje u srdce, jako fretčí hovno ráno v koupelně a odpoledne hned za dveřmi od bytu. Ta bestie se z klece vždycky nějak dostala.
Časem ji odvezl na chalupu, kde samozřejmě zdrhla. Chodil po vsi a ptal se domorodců, zda neviděli jeho fretku. "Fretka? Co to je za zvíře?" Neodolal: "Je to šelma, asi táákhle velká - normálně žere myši, ale když má hlad, dokáže z chlívku odnést dvacetikilové prase; psa si raději vezměte na pár dní domů a děti teď vozte do školy autem!"
Fretka se nikdy nenašla a dneska to tam vypadá takhle:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.4967932&y=49.1724042&z=16&pano=1&source=ward&id=8637&pid=62662207&yaw=4.237&fov=1.257&pitch=0.154&ds=1
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4972769&y=49.1716182&z=15&pano=1&source=ward&id=8637&pid=62656187&yaw=6.254&fov=0.520&pitch=-0.012&ds=1
Asi to budou mít na vícero zvěře. Minimální výběh... No, naše potvory bydlí v kleci velikosti šatní skříně (což by počítám nestačilo?), ale prakticky běhají po půlce bytu, když je pouštíme. A protože drahá dělá z domova, tak bývají venku hodně.

BTW fretkaři jsou trošku jako sekta. Dostat se mezi ty pravověrné skoro nejde po vlastní ose a bez doporučení insiderů si o mláďatech můžete nechat jen zdát. Aspoň v ČR. My měli kliku, že jedna zdejší fretkařka potřebovala na 3 týdny hlídání, tak že si to aspoň ozkoušíme, když už jsme o nich vážně uvažovali. No a jak jsme se s ní bavili, tak zvažovala, že by je někomu předala, že na ně kvůli dětem nemá tolik času a vlastně i ty peníze by spíš chtěla vrážet do dětí. Tak jsme po hlídání ty příšery asi na měsíc vrátili majitelce a pak už se k nám přestěhovaly nastálo. Asi zjistila, že se tu fakt nebudou mít zle, pořád jsme v kontaktu a kdyby se jí stýskalo, tak může přijít. Win-win.
Chameleony nevím, zjišťovala jsem před lety fretky a byl to (v konkrétním kantonu) děsnej ocrc, specifikace na minimální přijatelný výběh (a byl hodně velký) a kurz se štemplem includet.
Tuším že to byli právě ve švajcu, kde přišli s tím, že by člověk měl mít "řidičák" na chameleony. Člověk doloží, že má aspoň minimální znalosti a zázemí a pak dostane papír, že si zvíře může koupit. V petshopu by to zvíře bez onoho papíru neměli prodat, chovatelé dtto. Chamíkářský guru Petr Nečas vysvětloval, proč je to (spíš asi na dobrovolné bázi) vcelku dobrý nápad. Doba života chameleona jemenského má být asi až 15 let, chovatelé jsou zvyklí, že žijí tak 5. Čili spousta lidí dělá zásadní chyby a vlastně ty zvířata utrápí.
Jak je to v praxi v tom švajcu, to netuším. Ale spousta chovatelů kdejakých živáčků chce vědět do jakých podmínek jejich odchovy půjdou a zájemcům o koupi, kteří nemají zázemí a znalosti, ty zvířata prostě nedají.

BTW na chov tzv. nebezpečných zvířat (např. jedovatých hadů) musíte mít ouřední dobrozdání a teoreticky kontrolička přijít může. Asi tedy ne bez ohlášení.

Pro sájemce přednáška o chameleonech tu: https://www.youtube.com/watch?v=9cWmC8bEnh4
Wolfii White bracelet  in ward #7F ⚢
I buseranti i černoši!
To jste špatně pochopil. Aby vám ve švýcarském zverimexu prodali morče, je nutné, abyste přišel s partnerem/partnerkou a prokázali jste společné bydliště.
neprihlaseny_OC  
Víte, že morče je naprosto ideální domácí mazlíček pro začátečníky, kteří to chtějí jen tak nezávazně zkusit? Nepotřebuje ani jíst, ani pít, a žije jen několik dní.
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
Mě by zajímalo, jak se to vymáhá... ve švýcarském zverimexu by mi neprodali jedno morče, vždy pouze dvě?
A musel bych udat adresu bydliště, aby mne mohl přijít kdykoliv někdo na dodržování zákona dohlížející zkontrolovat, zda dodržuji a dávám morčátku vše nařízené?
Otázky, samé otázky...
I morčata buseranti mohou?
(Víme:p)
Zákon ve Švýcarsku majitelům morčat ukládá povinnost, aby žila v páru