Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Burza bizarních skutečností, kterými lze udivovat společnost

stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Takže je to jak jsem říkal, byl to jen ojedinělý podnikatelský nápas s omezenými možnostmi dopadu. To je jako přidat novou figurku do šachu, také by se to "neujalo".
Sarnegarth i don't share your greed, the only  card i need is the ace of spades
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Není to pravda, zcela to odporuje smyslu a vývoji hracích karet. Navíc co je to "byl podniknut pokus"? Nic jako centrální karetní komise neexistuje. Nanejvýš mohla nějaká firma takový systém navrhout a vymyslet k němu nové hry.
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
zdroj?
Lokitrickster Debi Diamond  IS BACK!!!
V roce 1937 byl podniknut pokus rozšířit standardní čtyři barvy v balíčku karet o pátou. Nechytlo se to...
 
ahura_mazda Všichni chtějí tvoje dobro. Nenech si ho 
Ty studie jsou dostupné?
-H=4*N*d=Z- _.-'°'-._.-'°'-._.-'°'-._.-'°'-._.-'°'-.  _/\_
Nedřeňte to tu už, dík.
 
zz Som nezamestany drevorubac, UNIXy robim  zo zufalstva
slovenskeho ;-) ale nema si preco vymyslat. Navyse to ze su slovenske elektrarne natom podstatne lepsie ako si myslia rakusaci a lepsie jak vyzaduju medzinarodne predpisi dokazuje nejedna studia medzinarodneho jadroveho dozoru (kotri ma sidlo v rakusku ;-) ) Ktore sa museli kvoli drbnutim rakusakom robit. ci uz kvoli sudom alebo ohovarackam.
ahura_mazda Všichni chtějí tvoje dobro. Nenech si ho 
ten známý byl z německého, rakouského nebo slovenského atomového dozoru?
 
zz Som nezamestany drevorubac, UNIXy robim  zo zufalstva
z mojich vcelku starich inforacii (ked som este r0bil o vuje) tak mi znami z atomoveho dozoru hovoril ze nemecke atomki su v europe jedni z najhorsich a naprikad eektrarne na slovensku su povazovane za jednich z najbezpecnejsich svojho typu (nepriamo mozu zato Rakusaci)

co sa tyka ututlania pritom jak je to riesene v to oc n4verim jedie ak budee povazovat za ututlavanie to ze sa do tlace neda katastroficky clanok o kvapkajucom ventile ktori sa oprevil a vsetko co sa sneho dostalo sa edostal cez prvu barieru ktora je stavaa na katastrofi o niekolo radou horsie

Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Tribon za tu nekromancii nedík.
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

Celkem ano.

Na poněkud přehnaném příkladu jsem chtěl poukázat, že i když tu je teoretická možnost každou další instanci čehokoliv vylepšit úplnou reiterací vývojového cyklu a využitím kompletní sady všech dosavadních znalostí a zkušeností, v praxi se jistě reiteruje méně často a využije se jen vybrané množství informací.

V problematice nehodovosti jaderných elektráren bych si docela dobře dovedl představit, že teoreticky velmi relevantní informace o určité závadě byly kvůli něčím zájmům utajeny. Navíc ne každá změna je nutně k lepšímu a některá rizika, např. lidský faktor, nejdou nikdy zcela odstranit.

Z ocsova příspěvku jsem měl dojem, že tvrdí, že každá další elektrárna je lepší, než ta předchozí, ale ten byl zřejmě chybný. Ocs to asi myslel tak, že 1000 postavených elektráren je dost velké rozpětí, aby v něm došlo k několika evolučním skokům, proti čemuž nemám námitek. Moje chyba.


Ještě bych dodal, že jsem se znovu mrkl na ty propagačky a tam čtu, že to číslo 0,001 vychází z německé studie a týká se německých elektráren. Veškerá další čísla z něj odvozená a použitá v jiném měřítku nutně vychází z předpokladu, že ta pravděpodobnost přibližně odpovídá i v celoevropském resp. celosvětovém měřítku. Vzhledem k naprosté absenci informací o závislosti nehodovosti na stáří elektráren je pro nás nemožné jakkoliv počítat se závislými jevy.

Navíc se ta studie zjevně týkala všech existujících německých elektráren, od nejstarších po nejnovější, takže to jedno prostinké numero bude zřejmě výsledkem nějakého zprůměrování. O důvod víc brát ho jako pravděpodobnost nezávislého jevu.

stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
To je pěkně scestné srovnání.
gorthaur バンパイアハンタ ー  D
No ano, milióntá čtyřstá dvacátá tisící čtyřstá čtyřicátá první Felicie byla jistě lepší, než ta milióntá čtyřstá dvacátá tisící čtyřstá čtyřicátá.
zz Som nezamestany drevorubac, UNIXy robim  zo zufalstva
ano

ano.

Z tim ze kedze to percento casom stupa je dalsi a dalsi hot z menej hranatou kockou ale po revizii sa zas zacitna u danej elektrarne z viachrannou kockou.

ocs sine ira et studio  OCSite
Jen pro úplnou úplnost: první otázka ve skutečnosti také ne, protože nejde o nezávislé jevy -- při stavbě tisící elektrárny jsou k dispozici zkušenosti z těch předchozích 999.
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

První otázka: ano.

Druhá otázka: tam je to složitější.

Pokud by to bylo myšleno, že 999 elektráren má nulovou pravděpodobnost výbuchu a ta tisící určitě vybouchne, tak je to nesmysl.

Přesný význam je, že střední hodnota počtu havarovaných elektráren je rovna jedné tisícině jejich celkového množství. Což ale neznamená, že jich nutně vybouchne právě ta tisícina. To jen znamená, že přesný počet bude celkem blízko té jedné tisícině, takže z 10.000 elektráren jich bouchne pravděpodobně 8 nebo 9 nebo 10 nebo 11 nebo 12, kdežto případy, že by jich bouchlo 20 nebo jen 3, jsou daleko méně pravděpodobné.

tribon strucny textik 
takze pravdepodobnost vybuchu elektrarny je pro kazdou elektrarnu "hod tisicistrannou kostkou" nezavisle na predchozich hodech (stavbach elektrarny jine) ?

tj. ze to neni "kazda tisicta psotavena elektrarna bude spatna" ?
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
(Už jsem to zase viděl napsané blbě, takže...)

Víte, že římský praenomen Gaius se správně zkracuje na "C." (jako Caius) a nikoli "G."? Tedy například C. I. Caesar. Je to kvůli původní etruské výslovnosti před oddělením písména G od písmena C.
 
Pismeno999 psi štěkají,  But Caravana jde dál
lide jsou v zajeti predsudku, takze tak