Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Burza bizarních skutečností, kterými lze udivovat společnost

zz Som nezamestany drevorubac, UNIXy robim  zo zufalstva
z mojich vcelku starich inforacii (ked som este r0bil o vuje) tak mi znami z atomoveho dozoru hovoril ze nemecke atomki su v europe jedni z najhorsich a naprikad eektrarne na slovensku su povazovane za jednich z najbezpecnejsich svojho typu (nepriamo mozu zato Rakusaci)

co sa tyka ututlania pritom jak je to riesene v to oc n4verim jedie ak budee povazovat za ututlavanie to ze sa do tlace neda katastroficky clanok o kvapkajucom ventile ktori sa oprevil a vsetko co sa sneho dostalo sa edostal cez prvu barieru ktora je stavaa na katastrofi o niekolo radou horsie

Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Tribon za tu nekromancii nedík.
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

Celkem ano.

Na poněkud přehnaném příkladu jsem chtěl poukázat, že i když tu je teoretická možnost každou další instanci čehokoliv vylepšit úplnou reiterací vývojového cyklu a využitím kompletní sady všech dosavadních znalostí a zkušeností, v praxi se jistě reiteruje méně často a využije se jen vybrané množství informací.

V problematice nehodovosti jaderných elektráren bych si docela dobře dovedl představit, že teoreticky velmi relevantní informace o určité závadě byly kvůli něčím zájmům utajeny. Navíc ne každá změna je nutně k lepšímu a některá rizika, např. lidský faktor, nejdou nikdy zcela odstranit.

Z ocsova příspěvku jsem měl dojem, že tvrdí, že každá další elektrárna je lepší, než ta předchozí, ale ten byl zřejmě chybný. Ocs to asi myslel tak, že 1000 postavených elektráren je dost velké rozpětí, aby v něm došlo k několika evolučním skokům, proti čemuž nemám námitek. Moje chyba.


Ještě bych dodal, že jsem se znovu mrkl na ty propagačky a tam čtu, že to číslo 0,001 vychází z německé studie a týká se německých elektráren. Veškerá další čísla z něj odvozená a použitá v jiném měřítku nutně vychází z předpokladu, že ta pravděpodobnost přibližně odpovídá i v celoevropském resp. celosvětovém měřítku. Vzhledem k naprosté absenci informací o závislosti nehodovosti na stáří elektráren je pro nás nemožné jakkoliv počítat se závislými jevy.

Navíc se ta studie zjevně týkala všech existujících německých elektráren, od nejstarších po nejnovější, takže to jedno prostinké numero bude zřejmě výsledkem nějakého zprůměrování. O důvod víc brát ho jako pravděpodobnost nezávislého jevu.

stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
To je pěkně scestné srovnání.
gorthaur バンパイアハンタ ー  D
No ano, milióntá čtyřstá dvacátá tisící čtyřstá čtyřicátá první Felicie byla jistě lepší, než ta milióntá čtyřstá dvacátá tisící čtyřstá čtyřicátá.
zz Som nezamestany drevorubac, UNIXy robim  zo zufalstva
ano

ano.

Z tim ze kedze to percento casom stupa je dalsi a dalsi hot z menej hranatou kockou ale po revizii sa zas zacitna u danej elektrarne z viachrannou kockou.

ocs sine ira et studio  OCSite
Jen pro úplnou úplnost: první otázka ve skutečnosti také ne, protože nejde o nezávislé jevy -- při stavbě tisící elektrárny jsou k dispozici zkušenosti z těch předchozích 999.
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

První otázka: ano.

Druhá otázka: tam je to složitější.

Pokud by to bylo myšleno, že 999 elektráren má nulovou pravděpodobnost výbuchu a ta tisící určitě vybouchne, tak je to nesmysl.

Přesný význam je, že střední hodnota počtu havarovaných elektráren je rovna jedné tisícině jejich celkového množství. Což ale neznamená, že jich nutně vybouchne právě ta tisícina. To jen znamená, že přesný počet bude celkem blízko té jedné tisícině, takže z 10.000 elektráren jich bouchne pravděpodobně 8 nebo 9 nebo 10 nebo 11 nebo 12, kdežto případy, že by jich bouchlo 20 nebo jen 3, jsou daleko méně pravděpodobné.

tribon strucny textik 
takze pravdepodobnost vybuchu elektrarny je pro kazdou elektrarnu "hod tisicistrannou kostkou" nezavisle na predchozich hodech (stavbach elektrarny jine) ?

tj. ze to neni "kazda tisicta psotavena elektrarna bude spatna" ?
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
(Už jsem to zase viděl napsané blbě, takže...)

Víte, že římský praenomen Gaius se správně zkracuje na "C." (jako Caius) a nikoli "G."? Tedy například C. I. Caesar. Je to kvůli původní etruské výslovnosti před oddělením písména G od písmena C.
 
Pismeno999 psi štěkají,  But Caravana jde dál
lide jsou v zajeti predsudku, takze tak
 
Kirjat Mysli jsou důležitější než  penisy
Pokladní ve venkovské spořce je lepší než městský free-lance finanční správce?
 
Pismeno999 psi štěkají,  But Caravana jde dál
to uz je lepsi
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
to zkusim napravit, jo;-) taky to umeli driv pokladni v nasi venkovsky sporce...
Pismeno999 psi štěkají,  But Caravana jde dál
tos mohlo klidne neprozradit, kafe :(
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
nahodou, indie sedi
a tak jako v japonsku umel pocitat jeden z mych prvnich sefu (pak jsem se dozvedel, ze to bylo bezny u vexlaku, protoze se tak da spocitat balicek nekolikrat dokola)
Pismeno999 psi štěkají,  But Caravana jde dál
Afaik nekolik tech zpusobu se vubec neda pouzit na pocitani jinych bankovek, nez uplne novych. Ve vychodni evrope jsem nikdy v zivote nevidel nikoho pocitat tak debilne jak je to v tom videu. Osobne pocitam "jako Japonec", ale musel jsem se to naucit, jinak rekl bych bezne je to, co tam ukazuje jako "England atd..".

Takze FUD, humot.
Tak.
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
A jo, teď jsem si vzpomněl, že v Egyptě jsem taky měl v ruce pořádný svazek. V těchto zemích se člověk cítí jako milionář. Ještě to trochu bylo v Polsku za starého zlotého.
YYYY
V Íránu jsem byl milionář, svazky bankovek se dali počítat pouze jediným způsobem, který bohužel není ani na tom videu. Až se mi dostane do ruky nějaký svazek, tak natočím. Navíc např. to turecko - tak se počítali liry, když šli do miliónů a bankovky se vždy po deseti či pěti dávali napříč, kvůli přehlednosti. Učitě se to neházelo jen tak po stole.