Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Existují slovní spojení, z nichž, když je slyším kupříkladu v rádiu, se mi zároveň dělá špatně a zároveň mě oblažují nevýslovným pocitem cizí, i když nablblé, kreativity. Nejedná se o žádné neobvyklosti, právě naopak, jsou to obvykle ustálená slovní spojení, jimž nevěnujeme sebemenší pozornost. Prostě je akceptujeme. Ale zkuste si to říct třikrát, čtyřikrát za sebou a.. musíte se smát. Teda, nemusíte, ale jsou-li vaše jazykové choutky patřičně prohnilé, budete..

Samy o sobě jsou (pro jedince definovaného výše) tyto termíny k pomilování, vy ostatní si zkuste představit novinový text:

Vzorový příklad progresivní generace
Otec zakladatel mediální scény a kapitán těžkého průmyslu v jedné osobě Karel Lochmann se setkal s legendou taneční scény DJ Ohulem. Při neformální večeři pohovořili o problémech občanské společnosti a poslechli si aktuální hit DJ Ohula z jeho dnes již jinak klasického alba "Dressed like a Tuna". Karel Lochmann vyjádřil během večeře svůj úmysl jako volební lídr nově vznikající strany "Finální varianta" potírat korporativní fašismus, osvobodit ženy od vařeček a tvrdě bojovat proti obchodu s bílým masem. Ujistil také DJ Ohula, pro kterého byla kandidatura Karla Lochmanna horkou novinkou, že hodlá plně podpořit Spojené Státy v jejich tažení proti Ose Zla. Obě celebrity posléze shlédly hokejové utkání na ČT2, kde se utkaly celky Ruska a České Republiky. Zlatí hoši z Nagana zprostředkovali oboum čestným divákům vskutku nevšední zážitek a i když rusové roztočili před českou brankou pravé peklo, naši borci vybojovali cennou remízu. Jako pomyslná třešnička na dortu pak zapůsobilo na shromážděné novináře dodatečné prohlášení Karla Lochmanna, že onou zázračnou pilulkou pro českou ekonomiku je tzv. rovná daň a že se zasadí o její prosazení.

František Buriánek
Václav Řezáč navštěvoval severočeské pohraničí bez předchozího záměru najít si tam látku pro své příští románové dílo. Byl jen zaujat revolučním pulsem života v kraji, kde německá menšina v konci třicátých let vedla svůj zrádný a krvavý boj proti demokratické republice a přivolávala ke svému rozbíječskému dílu do této země Hitlera, sloužíc tím arci i jeho světovládným plánům. Nyní po porážce Hitlerova Německa mělo právě v tomto sudetském pohraničí dojít k spravedlivé odplatě za tuto zradu a za fašistické rozpoutání hrůz, jež potom Hitler vystupňoval a přenesl i do jiných zemí. O osudu fašistických Němců z Československa rozhodly vítězné velmoc společně a svorně, byla to jen závěrečná část konečného zúčtování se zločinným německým fašismem.

Nic to s váma nedělá? Tak fci bookmark nepoužívejte ;)


A aby bylo jasno, nejsme ne to sami: angličtina... | ...a Městská policie Brno | Karel Čapek: Experiment profesora Rousse | cliche search
Piedestal marnosti
Znáte to. Symbolický analytik se ohnání sémantickou motykou v alegorickém pískovišti. V kolně má dvě naostřené baskytary, jednu tepající bubenickou baterii, hitovou sekeru a strunové sekačky. Abysme byli trochu konkrétní: Plody léta nadčasově prýští z kláves frontmana Reného, dopadají do mlýnů v Davidových bicích, bublají v rytmu s Kamilovou basou, Jirkovi v kytaře srší elektrickými vitamíny a do lahví pak stáčí zlato Honzova harmonika.
O víkendu se pak zmiňovaný analytik chystá hodně výkonným bagrem odhrnout nekonečné tuny filmové krásy (neb za ním zůstala brázda vyoraná jeho štědrým pluhem). A kdyby jel o dalším víkendu na nějaký kongres, připravil by si řeč v tomto duchu: "Rozdělili jsme se na tábor zastánců němé a slepé víry, tábor tichých remcalů a táborek sólistů vyluzující v rozpadajícím se orchestru tóny kakofonie. Takto nesourodou partu vůbec není jednoduché řídit, zvláště když každý jeden hlas poletující nad hlasovacím zařízením může mít podobu smrtícího šípu do naší reformní magie."

Děkuji, raději knihu…
Počkejte, až si dá k večeři párek.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Prostě si vařil růžičkovou kapustu a chutnala mu.
Reakce na | Vlákno  
wtf cože
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Cuketku bys sem mohl napostovat od začátku do konce.
nene
Předvánoční coming out — jsem na kulaté zelené holky, co jsou lehce nahořklé. Jsou to potvory a musí se to s nimi umět. Ale znáte to. Jakmile rozlousknete jejich vnitřní pochody, není úniku....
Možností je nekonečné množství. Takto rozdychtěné kapustičky si totiž přímo říkají o další spojení. V místě řezu mají spoustu záhybů, které vám snadno vycucnou další chutě. Využijte to a experimentujte!
 
To nemá poetiku verbálního masakru, to je spíš takové uslintané.
DadB jsem zralý na šrotovné 
recenze notebooku
Reproduktory neznají basy, zvuk je plochý jako hrudník anorektické modelky před plastickou operací.
 
trochu slabší, ale přeci jen:

"Celé menu se proměňuje a také celý přístup. S mým příchodem nastává v gastronomii hotelu Alcron zcela jiné smýšlení. Dokonalost na talíři podtržená reálným příběhem, který uchvátí každého. Pohádkám na talíři odzvonilo. Je čas žít maximálně a bez ústupků,“ dodává šéfkuchař Lukáš Hlaváček.

https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/sefkuchar-roman-paulus-po-12-letech-opousti-alcron-jeho-nastupcem-se-stal-lukas-hlavacek.A201218_095509_dobra-chut_ape
 
Opravdová láska je jako pití pečeného masa brčkem.
"Loni v Marienbadu je filmem pro opravdu hluboké vrstvy duše a pro specifického diváka. Většinu současného publika už nemá šanci oslovit. Dívat se na Resnaisovo dílo běžnýma konvenčníma očima je jako pokoušet se vypít brčkem pečené maso. Je to jako s opravdovou láskou k nějaké ženě. Nedá se logicky vysvětlit, dá se pouze prožít..."

Články v dnešní Cinemě jsou taky pro opravdu hluboké vrstvy duše...
 
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
Handke v textu skládaném sedmi, devíti nebo třeba jedenácti (jak režisér chce, v Salcburku je jich sedm) navzájem nerozlišovanými hlasy napíná energetické siločáry, mezi nimiž se jako ve frankensteinovském mediálním kadlubu točí Adamcův osud.

Mnohohlas naznačuje vrstvení paměťových stop i jejich prosvěcování skrze temnotu odcházejícího času, do níž se v Handkeho představě doma u počítače halil Zdeněk Adamec.

https://magazin.aktualne.cz/kultura/divadlo/vratit-smysl-sebeupaleni-handke-zdenek-adamec-recenze/r~7bd9e34adbaa11ea8972ac1f6b220ee8/
 
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Zemřel po dlouhé nemoci 5. června 2012 ve svém domě v kalifornském Los Angeles a jeho smrt zvěstovaly nejen všechny významné světové deníky, ale i vzácný přechod Venuše přes sluneční kotouč.
 
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Stinná místa jsou dána samotným prostým faktem one man show, v kterémžto operačním modu se Šedivý pohybuje. Edici schází oko lektora, chybí tu ruka redaktora. Ti by jistě měli autora předmluvy k tomu, aby ubral z formulací typu: „Maso jeho [Vrchlického] ideálu se spálilo v lásce k vlastní ženě Ludmile a ohniště páchlo ještě deset let poté, co plameny se v syčící mastnotě zatáhly“ /s. 9/, popřípadě by ho vedli asi k tomu, aby se držel zpátky v pásmu vysvětlivek: „…dopis z 5/9 1906, v němž s Vymetalem vymetá Vrchlický finálně“ /s. 398/.
http://i-kanon.cz/2020/02/20/viviana-a-merlin/
 
A ekonomka Lipovská, nominovaná Českou biskupskou konferencí a se zkušenostmi z Institutu Václava Kaluse, je právě takovou nebezpečnou odrůdou říčního predátora, který by mohl zdejší teplou stojatou líheň, kde se daří především nepůvodním českým druhům: úhořům moravcovitým, mřenkám wollnerkám či jepicím fridrichovým - tragicky zdecimovat.
 
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme   požadovaného nastavení
(tyhlety vazby ve stylu "komunikovat něco"...)
DadB jsem zralý na šrotovné 
Kroměříž!!!
Vy se stále snažíte mi neporozumět. Říkal jsem to přece jasně a pregnantně. Skupinový mozek je tvořen entitou libovolného množství mravenečníků.
stare a fishfull of  errors
fskučnosti imho zpětný průlom
DadB jsem zralý na šrotovné 
Jednoduše se jim podařilo komunikovat atmosféru jakéhosi zpětného nárazu
Jakýsi komentátor vysvětluje, proč jsou u moci AB a MZ.