Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Existují slovní spojení, z nichž, když je slyším kupříkladu v rádiu, se mi zároveň dělá špatně a zároveň mě oblažují nevýslovným pocitem cizí, i když nablblé, kreativity. Nejedná se o žádné neobvyklosti, právě naopak, jsou to obvykle ustálená slovní spojení, jimž nevěnujeme sebemenší pozornost. Prostě je akceptujeme. Ale zkuste si to říct třikrát, čtyřikrát za sebou a.. musíte se smát. Teda, nemusíte, ale jsou-li vaše jazykové choutky patřičně prohnilé, budete..

Samy o sobě jsou (pro jedince definovaného výše) tyto termíny k pomilování, vy ostatní si zkuste představit novinový text:

Vzorový příklad progresivní generace
Otec zakladatel mediální scény a kapitán těžkého průmyslu v jedné osobě Karel Lochmann se setkal s legendou taneční scény DJ Ohulem. Při neformální večeři pohovořili o problémech občanské společnosti a poslechli si aktuální hit DJ Ohula z jeho dnes již jinak klasického alba "Dressed like a Tuna". Karel Lochmann vyjádřil během večeře svůj úmysl jako volební lídr nově vznikající strany "Finální varianta" potírat korporativní fašismus, osvobodit ženy od vařeček a tvrdě bojovat proti obchodu s bílým masem. Ujistil také DJ Ohula, pro kterého byla kandidatura Karla Lochmanna horkou novinkou, že hodlá plně podpořit Spojené Státy v jejich tažení proti Ose Zla. Obě celebrity posléze shlédly hokejové utkání na ČT2, kde se utkaly celky Ruska a České Republiky. Zlatí hoši z Nagana zprostředkovali oboum čestným divákům vskutku nevšední zážitek a i když rusové roztočili před českou brankou pravé peklo, naši borci vybojovali cennou remízu. Jako pomyslná třešnička na dortu pak zapůsobilo na shromážděné novináře dodatečné prohlášení Karla Lochmanna, že onou zázračnou pilulkou pro českou ekonomiku je tzv. rovná daň a že se zasadí o její prosazení.

František Buriánek
Václav Řezáč navštěvoval severočeské pohraničí bez předchozího záměru najít si tam látku pro své příští románové dílo. Byl jen zaujat revolučním pulsem života v kraji, kde německá menšina v konci třicátých let vedla svůj zrádný a krvavý boj proti demokratické republice a přivolávala ke svému rozbíječskému dílu do této země Hitlera, sloužíc tím arci i jeho světovládným plánům. Nyní po porážce Hitlerova Německa mělo právě v tomto sudetském pohraničí dojít k spravedlivé odplatě za tuto zradu a za fašistické rozpoutání hrůz, jež potom Hitler vystupňoval a přenesl i do jiných zemí. O osudu fašistických Němců z Československa rozhodly vítězné velmoc společně a svorně, byla to jen závěrečná část konečného zúčtování se zločinným německým fašismem.

Nic to s váma nedělá? Tak fci bookmark nepoužívejte ;)


A aby bylo jasno, nejsme ne to sami: angličtina... | ...a Městská policie Brno | Karel Čapek: Experiment profesora Rousse | cliche search
Piedestal marnosti
Znáte to. Symbolický analytik se ohnání sémantickou motykou v alegorickém pískovišti. V kolně má dvě naostřené baskytary, jednu tepající bubenickou baterii, hitovou sekeru a strunové sekačky. Abysme byli trochu konkrétní: Plody léta nadčasově prýští z kláves frontmana Reného, dopadají do mlýnů v Davidových bicích, bublají v rytmu s Kamilovou basou, Jirkovi v kytaře srší elektrickými vitamíny a do lahví pak stáčí zlato Honzova harmonika.
O víkendu se pak zmiňovaný analytik chystá hodně výkonným bagrem odhrnout nekonečné tuny filmové krásy (neb za ním zůstala brázda vyoraná jeho štědrým pluhem). A kdyby jel o dalším víkendu na nějaký kongres, připravil by si řeč v tomto duchu: "Rozdělili jsme se na tábor zastánců němé a slepé víry, tábor tichých remcalů a táborek sólistů vyluzující v rozpadajícím se orchestru tóny kakofonie. Takto nesourodou partu vůbec není jednoduché řídit, zvláště když každý jeden hlas poletující nad hlasovacím zařízením může mít podobu smrtícího šípu do naší reformní magie."

stare a fishfull of  errors
Po rokoch nalievania svojho vokálneho džina do malých štýlotvorných fľaštičiek pre diela ako je Offenbachova La Périchole rozpútala Berganza svoj plný potenciál farieb a vášne v týchto ľudovou melodikou nasiaknutých jednohubkách.

https://operaslovakia.sk/zomrela-mezzosopranova-kralovna-karafiatov-teresa-berganza/

 
DJ Slamák プーチン・フイロ!  プーチン・フイロ!
Policisté mění své nastavení z chránit na pomáhat, nosí děti na ramenou, ženám pomáhají s kufry. Atmosféra na nádraží vypadá jako při mistrovství světa v lidskosti v němž, ačkoli se to původně neočekávalo, aspirujeme společně s Polskem a Slovenskem na stupně nejvyšší.

Když pak do už plného vlaku RegioJet mířícího na Prahu slovenská posádka ochotně přijme bezplatně větší skupinu uprchlíků, je jisté, že o placku, alespoň prozatím, tenhle Československý nároďák nepřijde.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/humanitarni-vla-ceke-drahy-cop-ukrajina-uprchlici-ostrava-reportaz_2203010750_vlf
 
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
Děkuji, příště třeba zkusím.
Reakce na | Vlákno  
"Zábavné novinové titulky" npkc?
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
OK, ale musím se smířit, že honicích textech to neobstojí pro nízkou třeskutost. Jště mě napadl Sivý čtverák, ale nejspíš jsem prostě jen nevtipný.
DJ Slamák Prosivas vemeno Ježíše Krista  lebo je uš čas!
Jasně. Taky nevím. Asi honicí texty, tam k tomu ještě někdo přilepí nějaké to Alláh všemohoucí ví nejlépe nebo Sablikova said a všichni budou šťastnější. :)
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
(Tj. nechtěl jsem to tahat do pranýřovacích klubů jako Gramatické šoky nebo MM.)
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
Aha, kam příště? Jen mě titulek pobavil.
DJ Slamák Prosivas vemeno Ježíše Krista  lebo je uš čas!
IMHO ne, zní to sice trochu legračně, ale smysl je jasný.
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
Sem?
"Česku přibylo za deset let obyvatel. Průměrný Čech zestárl skoro o dva roky."
 
rionka rionkeria  chalumnae
Uiiiii!
nenenenenenene
blabous If this is paradise  I wish I had a lawnmower
Od Mistra:

"Princeznu drak nesežral, ohněm ani nesežehl přilehlé budovy, navíc se našel statečný chlapík z neurozeného rodu obránců, který překonal čáry zlého kouzelníka a zajistil malému království tři důležité drahé kameny. Jestli byla svatba, to už nevím, ale tak či tak panovala na letenském stadionu po zápase s Rangers velmi dobrá nálada."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosar-v-detske-show-princeznu-drak-nesezral-od-hlozka-ale-cekejme-vic-176035
 
stare a fishfull of  errors
Když si je takhle rozpitváme, jestli se nám pod tím Galvaniho nožem hýbe to stehýnko národních socialistů ... (volby 1946 @ https://prepistedejiny.cz/)
 
DJ Slamák Je třeba se preventivně  vykálet
tvl

(Zato kdyby z Prahy zmizel Hrad, Pražané by se radovali tři dni a tři noci... a pak by jim došlo, že Eman a jeho chovatelé jsou v Lánech)
Jako by se z Benátek vypařila voda a gondoly zůstaly trčet na suchu. Jako by z Londýna vymazali Trafalgarské náměstí a v Paříži do posledního nýtu rozebrali Eiffelovu věž. Přesně tak se po pátku cítí Barcelona. Nepřišla sice o noblesní Gaudího výtvory, ale ztratila unikátní umělecké dílo, které jen na Instagramu sleduje čtvrt miliardy lidí. Kde zakotví Lionel Messi?

https://www.idnes.cz/fotbal/zahranici/lionel-messi.A210806_184304_fot_zahranici_ald
 
Děkuji, raději knihu…
Počkejte, až si dá k večeři párek.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Prostě si vařil růžičkovou kapustu a chutnala mu.
Reakce na | Vlákno  
wtf cože