Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

DagenReklama
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
El_Diablo
To by právě chtělo trochu upřesnit, co to "top 10" bude znamenat ... protože těžko se dohadovat, která loď byla lepší - Monitor, Dreadnought, (Tebou zmíněný) Hunley nebo třeba Hornet (ta letadlovka od Midway, aby bylo jasno :-)) ... a to jsem ani nebral v potaz žádné lodě ze starších období - kterých by se také našlo požehnaně ...
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Dobrý nápad že by sepsal každý svůj top 10? Lodě i ponorky dohromady nebo zvlášť?
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Ha, tak proto jsem nic nemohl dohledat - špatné písmenko :-). Hledal jsem Ticongeroga a ono to Ticonderoga ...
No, asi bych taky bral spíše tu letadlovku (teda, bral stylu že bych ji dal do "top 10", ne že bych si chtěl zítra kupovat vlastní flotilu :-D), ale i ten raketový křižník vypadá zajímavě ...
Každopádně díky moc za odkazy!
Ale s tím 5-ti měsíčním mlčením to nevidím tak špatně ... kdyby nic jiného, tak navrhuji vytvořit vlastní žebříček "TOP 10" - a jen než se dobereme hodnotících kritérií, tak tu bude pěkně rušno :-).

No, ale jak nad tím přemýšlím, tak už Huhla napsal 2 kategorie - Proslulost a zajímavý osud a Technický náskok před soupeři. Zkusím upřesnit: Proslulá loď = loď, která svým působením významně zasáhla do dějin (pokud možno hodnotit z hlediska bitev, ne třeba tím, že na palubě Missouri byla podepsána kapitulace Japonska v 2. světové); Technický náskok před soupeři - to je myslím jasné.
Pokud budete chtít kategorie nějak upravit/přidat další/jednu odebrat, tak to sem postněte; jakmile budeme mít nějaký konsensus, tak můžeme začít hlasovat o konkrétních lodích :-).