Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

DagenReklama
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
k tomu nezapomeň, že od prosince 1917 měli Britové posily v podobě bitevních lodí americké Deváté divize (včetně USS New York s deseti 14palcovými děly) - a to by Baden s Bayernem nepřevážily. Britové si pak dovolili poslat do rezervy řadu pre-dreadnaughtů. Výpad německé flotily by prostě měl ještě blíž sebevraždě.
A jak ses ptal na druhou světovou - od konce roku 1943 už vlastně neměli vyrazit s čím. Vyslat jednotlivou loď bylo úplně beznadějné a tak měl Dönitz asi oprávněný pocit, že je lepší aspoň potenciální hrozba v podobě lodi na kotvách než když vše skončí na dně. Na Baltu navíc těžké křižníky občas ostřelovaly pobřeží a wehrmacht si těch zásahů cenil.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
lol, to muselo naštvat. Díky.
Nejdřív neměli pořádně s čím (po Jutsku bylo jádro německého loďstva, zejména pak jejich bitevní křižníky, v hodně špatném stavu a do konce roku byly vesměs v loděnicích na opravách), pak čekali na dokončení Badenu a Bayernu a nakonec, když už chtěli vyrazit, vzbouřily se jim posádky.
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
Tak mě napadá, proč vlastně německé loďstvo za První (a vlastně i za Druhé) války nevyplulo po bitvě u Jutska podruhé do bitvy? Britové sice měli obecnou převahu, ale štěstěna v bitvě může být vrtkavá a když pak už šla válka pomalu do kopru a na frontě se neostýchali používat plyn, tanky, noční bombardování měst, tak desetitisíce vycvičených námořníků čekalo doma v přístavech.