Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

DagenReklama
Že dělal nepodložené závěry. Když to vezmu celkově, on nenašel dost důkazů, které by podporovali britskou verzi a na základě toho prohlásil, že pravdivá je ta německá. Přitom neuvedl jediný důkaz, který by pro ni svědčil a u těch "protibritských" byla jejich hodnota někdy sporná. Tedy alespoň co si pamatuji. Bylo to prostě takové odfláknuté. Třeba na trupu probíral zásahy torpéd, ale bral jen, že to byla torpéda z Dorsethiru, přičemž nikde nevysvětlil, proč by to nemohla být torpéda ze Swordfishu, která Bismarck taktéž zasáhla. U nich bral v potaz toliko zásah, který Bismarck ochromil.
 
captainn to houká kápo  sýček
A co ti tak zásadně vadilo?
 
Expedice Bismarck nic moc. Takouvou příležitost co Cameron měl a moc se jí dobře nezhostil. Sice přinesl hezké záběry, ale závěry co na jejich základě dělal zrovna moc košer nejsou. A to má fyzikální vzdělání a tedy by měl umět vědecky pracovat...
 
Joachim studujte politologii  v Olomouci!
Hlavně Doba ledová ;-)
captainn to houká kápo  sýček
Ale jdi, včera byla Expedice Bismarck.
 
Ale nějak to tu opět odumřelo. To se po svátkách a přejídání nemůžete ani hýbat natož myslet, což?! :o)))
 
Nojo, blonďatí teutonští rytíři světla bez bázně a hany je jiné kafe, než malý, černí Taliáni... :o)))
 
Nadrchal: Motivovala ho k tomu jednoznačně udržet je jako stálou hrozbu pro Británii. Svojí existencí přeci jen trochu ulehčovali život ponorkám, protože Royal Navy s nimi musela počítat. Byť se extrém PQ-17 se stal toliko jednou.
 
Joachim studujte politologii  v Olomouci!
Strategické zkracování fronty ;-)
Vzdyt prece neutikali, to byl strategicky ustup. ;-)
 
Vlada Si vis pacem, para bellum. 
Dagen
No tak uz to pochop, vzdyt to jsou preci ti uzasni a statecni nemci - nejlepsi vojaci 2. sv., ti preci nemohli jen tak utikat z boje ;))
 
Tezko rict, co ho k tomu motivovalo, ze se za ne pak zasazoval.
Ale je velmi dobre znamo, jak z nemeckych hladinovych lodi meli britove pekny vitr. Samozrejme neopodstatneny vzhledem k jine hrozbe a to ponorek.
 
Ale byla. Naprosto jasně se to projevilo při operacích všech velkých válečných lodí. Koukněme na Graffa Spee, toho to stálo "život", protože ve chvíli, kdy zjistil, že proti němu stojí silnější nepřítel, než předpokládal, rozhodl se pro ústup. Podobně by jsme mohli vzít dvojku S+G, která naprosto ukázkově vzala do zaječích před Renownem na začátku Norské kampaně.
Ohledně zrušení hladinového loďstva, to není zcela přesné. Pokud by jsme to vzali čistě jen podle Hitlerova rozhodnutí, tak to učinil ne v souvislosti s Bismarckem, ale v souvislosti s debaklem v rámci konvoje ... (a teď si z hlavy nevzpomenu na jeho označení) kdy Lützov a Hipper vzaly do zaječích před 3 lehkými křižníky. Navíc toto rozhodnutí nakonec vyšumělo do ztracena, hlavně díky snaze Dönitze (což je hezký paradox, že ten, dko se stavěl pro vybudování silného hladinového loďstva v tomto případě nehnul ani prstem a rezignoval a ten, co celý život bojoval za co největší podporu pro ponorky na úkor hladinových lodí je nakonec zachraňoval).
 
captainn to houká kápo  sýček
Zhruba tak.
IMHO do potopeni Bismarcku to Kriegsmarine tak striktni nebyla. I kdyz i tak poslala admirala do penze, kdyz neuposlechl rozkazy a spravne usoudil, ze britove z Norska pravadeji evakuaci, nikoliv posileni.

Po potopeni Bismarcku Hitler prakticky hladinovou Kriegsmarine zrusil.
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Dagen
Také mne napadlo, že Italové už byli ochotní změnit strany ... ale ta historka rozhodně působí hezky :-)
Jaase: Jojo znám. :o) Ale tohle už zase mělo trochu jiný důvod.
 
captainn: Kupodivu to mělo naprosto stejný důvod. Hladinové síly jak Kriegsmarine tak Suprememarina měly primární rozkaz vyhýbat se boji pokud bude vážnější hrozba ztráty plavidla. To ovšem znamenalo, že nemohu nikdy útočit na protivníka, který byl alespoň stejně silný, protože takové nebezpečí je vždy. A tak se dělo, že Němci i Italové, když viděli Royal Navy, brali pravidelně do zaječí...
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Dagen
Spíš Italové se chovali vždycky jako Italové ... aneb čerstvé zkušenosti z hraní Steel Panthers: World at War, kde jsou Italové IMO vcelku realističtí :-)

Ha, a neodpustím si jednu historku, kterou jsem našel na netu, sice to není o válečných lodích, ale když už je ta řeč o Italech za II. světové ...
... příhoda z roku 1943, kdy jistý spojenecký pilot během invaze na Sicílii sám nouzově vyskočil, přistál na jednom z blízkých ostrovů, kde mu celá tamní (italská) posádka, čítající několik set mužů, oznámila svou bezpodmínečnou kapitulaci a ostrov tak byl dobyt.
captainn to houká kápo  sýček
(imho)