Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

DagenReklama
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
Jedna samotna BS toho na mori proti presile letadel moc neudela. Na druhou stranu svaz byl schopny i ty nalety zastavit.
 
Mastodont  
Wiki říká, že posádka měla prd výcvik, že moc nestříleli.
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Bitevní lodě byly za druhé světové už víceméně passé. Rychle se ukázalo, že mnohem více zmůžou letadlové lodi a torpéda a bomby letadel, která z nich odstartovala. Jak se ukázalo, tak letadla dokázala potopit cokoliv, včetně Musashi a Yamato. A byli to Japonci, kteří to názorně demonstrovali potopením britských lodí Prince of Wales a Repulse plujících na širém moři, manévrujících a střílejících po letadlech vším, co měly.
padlock Korupce jest základem státu.  
šak do plavebnej komory v Gabčíkove sa ten bazmeg nezmestí, tak načo sa jebať s volakou terminológiou.
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
Víte, že...
...Slováci neznají termín “bitevní loď”? Bitevní je bohemismus, pod Tatrama se má mimo vojenské prostředí hezky používat “bojová loď”:)
Z vyjádření jazykovědců SAV:
Prídavné meno bitevný v spojeniach ako bitevné pole, bitevná loď či bitevné lietadlo sa hodnotí v súčasnej slovenčine ako odborný výraz z vojenskej terminológie a takto je spracované aj v najnovšom Slovníku súčasného slovenského jazyka (1. zväzok, 2006, písm. a – g). Prídavné meno bitevný je spisovné, ale, ako sme uviedli, v slovenčine sa zachovalo predovšetkým v rámci vojenskej terminológie a používa sa najmä vo vojenskom prostredí. Štylisticky neutrálny ekvivalent prídavného mena bitevný je prídavné meno bojový, ktoré sa v bežnom jazykovom prejave uprednostňuje aj v spojeniach bojová loď, bojové lietadlo a bojové pole.
 
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
To si, myslím, říkali mnozí. Ale snad jenom Mussolini si stěžoval nahlas. :D
BALCARENKO  
Vyrovnat se Royal Navby nebylo nemožné a v zásadě ani ne chybná strategie, ale chtěla svůj čas. Válka holt přišla o 10-15 let dříve, než měla. ;)
marin72 marin 
chybna strategie, coz se brzo ukazalo - opet snaha vyrovnat se Royal Navy - Hitler chtel ozivit a prekonat starou slavu nemeckyho namornictva, ale to uz ale realne neslo - kdyby misto toho stavel jen ponorky... ale to je uz klasicky what if... mozna syndrom penisu - bigger is better :) magor byl na to dost
czekotay Bůh není a my jsme jeho  proroci.
No tak tohle kdyby se potkalo s tou americkou odpovědí na Jamato, to by byl vlhký sen...
Ale to mi přijde také zvláštní, Němci ve WWII jeli strategii ponorek a korzárů a současně stavěli panzerschiffe a Bismarck s Tirpitzem (+ Graf Zeppelin) - vlastně plýtvání prostředky. I Bismarck pak vyjel na rejsu prakticky jako korzár. Za tu cenu se dalo nasekat těžkých křižníků nebo ponorek mnohem víc...
marin72 marin 
to se mi tu obcas stava :) a kdyz jsme nakousli tu WW2 - program nemeckych bitevnich lodi tridy H mohl byt docela zajimavy... Dela raze 50,8 cm a vytlak 130 000 tun u nejvyssi verze... ale zarizli to dost brzo (v porovnani s podobne sci-fi letadlama): https://en.wikipedia.org/wiki/H-class_battleship_proposals
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
(dobře, vteřin bylo pět, ale i to je v tak ospalém klubiku unikum, zvlášť, když píšem +- to samý)
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
4 vteřiny rozdílu!
Ale ten japonský vliv mi zásadní nepřijde. Do války se Japonci zapojili hned od začátku, jejich pomoc při eskortách byla určitě významná, ale ta jejich středomořská eskadra (vlajková loď byla skoro dvacet let starý chráněný křižník a na něm byla nejtěžší dvě 15cm děla) určitě neumožnila uvolnit pro Grand Fleet nic, co by jakkoli posunulo poměr sil.
marin72 marin 
především proto, že se ukázala ohromná početní převaha Royal Navy - Británie byla schopná efektivně blokovat Severní moře a další bitva podobná Jutsku by mohla jen oslabit Británii, ale zničit Německo (tedy jeho námořnictvo). Po roce 1917 už to nebylo vůbec možný s ohledem na zapojení USA a Japonska (a jejich nezanedbatelných hladinových sil). Prostě zbyly jen ponorky... (jako za WW2 - tam byli Němci co se týká loďstva ještě mnohem slabší).