Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento klub je určen těm, kteří mají pozoruhodné příbuzné a nestydí se za ně. Viď, Anabel!

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Napiš aspoň první dva z leva.
A to je pekne, koukam bare foot byl v kurzu uz tehda
Simiolus  
...a tatíček dnes (resp. včera)
 
Simiolus  
Mí budoucí rodičové (zleva) v roce cca 1977.
 
Simiolus  
Pěkná fotka.
marin72 marin 
vaše babička byla Gertruda Sekaninová-Čakrtová??
Nazgul Vtipnýs 
Takhle jsem to slyšel vyprávět. Může to být zkreslené.

Ale babička byla náměstkyní ministra, svého času i členka ÚV KSČ, tak si to asi dovolit mohla. Ale její příjmy jsem moc nezkoumal.

violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
zrovna sem to chtel napsat, ze babicka musela mit sakra zazobana, kdyz si mohla dovolit davat lidem stovaka
stovka v 60. letech bylo hrozně moc peněz...
Nazgul Vtipnýs 
Netuším.

Bondy k nám prý v 50. a 60. letech chodil žebrat o peníze, babička mu prý většinou ze soucitu dala stovku. Ale vlastně nevím, odkud nebo přes koho se tenkrát mohli znát. V její korespondenci jsem ještě našel, že se na začátku 60. let nějak angažovala ve věci Bondyho někdejší družky (v té době už s ní Bondy nebyl), které sebrali její početné děti, protože je zanedbávala. Ona někde výš žádala, aby to rozhodnutí přezkoumali, a dostala odpověď, že rozhodnutí bylo přezkoumáno a potvrzeno. Detaily neznám, ale působilo to na mě, že tehdy úřady vskutku nepochybily.

Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
To nalevo je Bondy?
lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
+1
Bill Steer má určitě stroj času
Lol, ten ti je podobnej!
Nazgul Vtipnýs 
Popojedem
Otec býval za mlada klasickou máničkou a vymetal všeljaké koncerty Plastiků apod. Na snímku s knírkem za tančící paní.

 
el Sent from my  browser
Jsa z okouna si pod „dirigentská posa“ představím něco jako „Toho popíkového Verdiho hrát rozhodně nebudu a se soundtrackama ke mně vůbec nechoďte!“.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
Ta dirigentska posa je super
Nazgul Vtipnýs 
Poloviční prastrýc Michael, syn pradědečka Michaela z druhého manželství.

Byl klavíristou, varhaníkem, skladatelem a učitelem hudby. Prý chtěl vždycky nosit dlouhé vlasy do culíku, ale to za totáče jaksi nebylo slučitelné s postem učitele. Když jsem pak o 60 let později vypátral jeho sestru (svoji poloviční pratetu), měla radost, že aspoň někdo z rodiny to vzal za něj.

O jeho životě mám dosti rozporné informace (a s jeho dcerou, která by v tom mohla udělat jasno, se v současné době moc nebavíme). Obě verze se shodují, že ho z politických důvodů vyhodili z HAMU. První verze praví, že vyhodili coby pedagoga po roce 1968. Podle druhé verze ho naopak vyloučili už jako studenta po Únoru. Podle této verze bydlel v Trutnově, kde působil na LŠU, nakonec to dotáhl až na jejího ředitele, ale i odtamtud ho z politických důvodů po Srpnu vyhodili.

Obě verze se shodují, že po roce 1970 působil na LŠU v Žacléři. V roce 1977 mu prý nabízeli, že se může do funkce vrátit, pokud podepíše antichartu, což odmítl, takže se nevrátil nikam a jako bonus jeho dceru vyrazili z gymplu. O to nepochopitelnější pro mě je její současné koketování s marxismem.

Nikdy jsem se s ním nesetkal, byl silným kuřákem a zemřel v roce 1997 na rakovinu plic, já ho vypátral až o 11 let později. Alespoň jsem byl párkrát v LDN navštívit svoji poloviční pratetu, což byla také zajímavá osobnost, bohužel její tělesná schánka už byla v dosti bídném stavu.

Snímek je prý z Trutnova, dirigoval tam místní chrámový sbor.

 
V.I.L. člen chlebové skupiny  přijďte na návštěvu...
jestli nemaj švestky generála, tak ho mohl náš pan president Miloš Zeman jmenovat policejním presidentem In Memoriam...!!!§§§
 
A to je pekny pribeh! dix