Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento klub je určen těm, kteří mají pozoruhodné příbuzné a nestydí se za ně. Viď, Anabel!

el Sent from my  browser
Jsa z okouna si pod „dirigentská posa“ představím něco jako „Toho popíkového Verdiho hrát rozhodně nebudu a se soundtrackama ke mně vůbec nechoďte!“.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
Ta dirigentska posa je super
Nazgul Vtipnýs 
Poloviční prastrýc Michael, syn pradědečka Michaela z druhého manželství.

Byl klavíristou, varhaníkem, skladatelem a učitelem hudby. Prý chtěl vždycky nosit dlouhé vlasy do culíku, ale to za totáče jaksi nebylo slučitelné s postem učitele. Když jsem pak o 60 let později vypátral jeho sestru (svoji poloviční pratetu), měla radost, že aspoň někdo z rodiny to vzal za něj.

O jeho životě mám dosti rozporné informace (a s jeho dcerou, která by v tom mohla udělat jasno, se v současné době moc nebavíme). Obě verze se shodují, že ho z politických důvodů vyhodili z HAMU. První verze praví, že vyhodili coby pedagoga po roce 1968. Podle druhé verze ho naopak vyloučili už jako studenta po Únoru. Podle této verze bydlel v Trutnově, kde působil na LŠU, nakonec to dotáhl až na jejího ředitele, ale i odtamtud ho z politických důvodů po Srpnu vyhodili.

Obě verze se shodují, že po roce 1970 působil na LŠU v Žacléři. V roce 1977 mu prý nabízeli, že se může do funkce vrátit, pokud podepíše antichartu, což odmítl, takže se nevrátil nikam a jako bonus jeho dceru vyrazili z gymplu. O to nepochopitelnější pro mě je její současné koketování s marxismem.

Nikdy jsem se s ním nesetkal, byl silným kuřákem a zemřel v roce 1997 na rakovinu plic, já ho vypátral až o 11 let později. Alespoň jsem byl párkrát v LDN navštívit svoji poloviční pratetu, což byla také zajímavá osobnost, bohužel její tělesná schánka už byla v dosti bídném stavu.

Snímek je prý z Trutnova, dirigoval tam místní chrámový sbor.

 
V.I.L. člen chlebové skupiny  přijďte na návštěvu...
jestli nemaj švestky generála, tak ho mohl náš pan president Miloš Zeman jmenovat policejním presidentem In Memoriam...!!!§§§
 
A to je pekny pribeh! dix
Nazgul Vtipnýs 
Slíbil jsem pokračování povídání o dědovi z matčiny strany, nuže zde ho máte. Fotku už jsem myslím kdysi dával, ale žádnou neokoukanou momentálně nemám po ruce.

Po vyhazovu od SNB nemohl děda najít práci. Vždycky se někde tvářili, že by ho brali, ale jakmile se ukázalo, že byl propuštěn po prověrkách coby politicky nespolehlivý, najednou přestal vyhovovat či místo záhadně zmizelo.

Nakonec, aby vůbec uživil rodinu, začal vykládat vagony na nákladovém nádraží Žižkov. Už od velmi časného rána se před vraty shlukovali bezdomovci, alkoholici, feťáci, smažky a další podobné existence, před šestou mistr otevřel, někdy vzal deset lidí, někdy patnáct, někdy pět a někdy třeba jen dva. Peníze se vyplácely hned po práci na ruku a většina pracovníků je obratem prolila hrdlem v nejbližší hospodě, pak kdesi přespali a ráno už zase šli do fronty. Míst bylo pokaždé méně než zájemců a ve frontě často docházelo k rozmíškám a strkanicím, ale děda byl bývalý boxer, tak si dovedl zjednat respekt. (Že byl ještě před měsícem policajt, to si hádám nechal pro sebe.)

Takhle děda fungoval asi měsíc, než mistr shledal, že tenhle chlap chodí pravidelně, nefláká se a nepije, takže s dědou podepsali normální pracovní poměr a nemusel si každé ráno vybojovávat místo ve frontě.

Po nějaké době ho přeložili na práci ve skladu, takže byl v teple, a také mu zvedli plat. Pak ho poslali na nějaké školení, jak správně obsluhovat váhu - toho si děda velmi vážil a měl to osvědčení vyvěšené v rámu doma. Než šel do důchodu, dotáhl to na nějakou administrativní pozici.

V roce 1990, to už mu bylo 66, mu přišlo z ministerstva, že přezkoumávají všechny případy příslušníků vyhozených po prověrkách, a jednou dojde i na jeho případ, a zatím mu posílají nějakou průkazku, aby mohl do vnitráckých zdravotních zařízení a lázní. Trochu se to táhlo, ale nakonec se dočkal, poslali mu, že byl zjevně vyhozen protiprávně z politických důvodů, pročež se omlouvají, rehabilitují ho, povyšují na plukovníka ve výslužbě, a také dostal vyšší důchod.

Moc dlouho si ho ale neužíval, už léta ignoroval jakési varovné příznaky (nevím jaké), a když ho nakonec donutily jít k lékaři, byl už nádor v terminálním stadiu.

 
děda nevímjaká funkce, hrál to naposledy v roce 1947
 
děda brankář
 
Nazgul Vtipnýs 
Nevím, dík! Do Vimperka se asi nedostanu, možná by nějak šly ty Budějovice.
lillyofthevalley Tak co, už je vám teplo?  žabičky
 
Perk holá huba, líný neštěstí  come on now
No a změřil mu to? Jak silná byla?
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
To je vidět u některých postarších diskutujících na internetu. Takový ten styl "heleď mladej, jsem starší, tudíž toho víc vím, víc jsem toho zažil, takže drž hubu a nepoučuj".

(I když mladý frajírek mistrující někoho, kdo by mohl být jeho otcem je zase opačný extrém.)

:(
A staré, vykání hodné lidi dělala z mladých VOJNA!
Ááá!
el Sent from my  browser
To chce zjevně Kodetovu hůl.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
No taky měli víc jako mávátek.