Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento klub je určen těm, kteří mají pozoruhodné příbuzné a nestydí se za ně. Viď, Anabel!

No hlavne slusny lidi, co kradli protoze kdo nekrade, okrada rodinu; udavac kam se podivas... to chces!
Si blbej, nic si nepochopil. Slušnost se za starejch dobrejch časů projevovala tak, že si mladší před staršíma sedli na prdel a nechali srát na hlavu. A taky tykat. To dá rozum.
DadB jsem zralý na šrotovné 
Njn,to je pořád něco. Teď naposled se u nás stavil na prvního máje, tak jsem se ho zeptal, jestli byl v průvodu.

- Jo, byl jsem se podívat. A řeknu ti, že za komančů to bylo lepší.
- Jak lepší?!
- No prostě lepší. Lidi na sebe byly slušný.
- A dneska nejsou?
- Ne, dneska je každej svině.

...

a o pár minut později
- Hele, nám teď na baráku předělávali domovní anténu, byl to u nás v bytě měřit takovej klučina, a že prej na tu chytrou televizi máme slabou wifi. Tak mu říkám: změř mi to ještě tady vedle v obýváku
- Vy jste mu tykal
- No jasně, tykal. Dyk to by mladej kluk.
- Ne, to nebyl mladej kluk. To byl normální zaměstnanec a nevidím jedinej důvod, proč byste mu měl tykat.
- No tak možná ze začátku jsem mu vykal.
- A potom?
- No a potom tykal. Co ti na tom vadí?!
- Já jen, že jste tady před chvílí mluvil o tom, jak na sebe dneska lidi nejsou slušný. Jenomže ono už tímhle to začíná. Kde je nějaký vzájemný respekt?
- Hele, kdyby byl starší, tak bych my vykal.
- Já taky docela dost jezdím po firmách a vždycky mě spolehlivě nasere, když mi tam vrátnej začne tykat. A jen vrozená slušnost mi nedovolí poslat ho do prdele. (Čímž jsem mu myslím docela dost naznačil... Až mi lehce zatrnulo.). No a mně je přes čtyřicet. Tak se ptám, kde asi tak je ta věková hranice.
- Ale já nejsem vrátnej.
- A je v tom rozdíl?
- No to nevim, no.

Tož tak, lehká sonda do koblihy :(
asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Mně nějak přijde, že tvému tchánstvu nedochází, že tahají za kratší konec provazu. Možná je na čase jim to připomenout. (Pokud si dobře vzpomínám, není pro vás tato roztomilá sváteční zkušenost prvním zážitkem tohoto typu.)
DadB jsem zralý na šrotovné 
A popojedem. Byli jsme dnes odpoledne u ségry na oslavě narozenin malého synovce. Teď po návratu volá paní DadBová své matce aby jí popřála k svátku. To je takový lehký mindfuck, tchyně je Jaroslava, ale svátek slaví na Jaroslava, jakože na počest svého otce Jaroslava. Protože Jaroslava má ofic. svátek 1. července. No nic, tchyně se odmítla s vlastní dcerou bavit a zjebala ji do telefonu, že ji nějaké přání o půl deváté večer nezajímá, že když jsou pro nás nějaké narozeniny důležitější, že ani žádné přání slyšet nechce. Takhle zjebe sedmdesátiletá matka vlastní dceru. Za deset sekund bylo po všem a chudák paní DadBová tu teď leží jak opařená.
Nazgul Vtipnýs 
(TO BE CONTINUED)
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Mladý Krychlič!!!
 
Nazgul Vtipnýs 
Děda z matčiny strany.

Vyučil se IIRC zámečníkem a za války dělal v nějaké továrně, na kterou byl nálet. Pamatuju si, jak mi vyprávěl, že po něm z letadla střílel nějaký černoch a že jsem to za mlada hltal. Dnes si myslím, že si to děda dost přibarvil (měl k tomu sklony) - černoští piloti se ve vzpomínkách pamětníků vyskytují často, ale AFAIK se náletů na Prahu neúčastnili. Taktéž historky o střílení po civilistech se podle historiků nezakládají na pravdě.

Po válce měl několik zaměstnání, až byl nakonec v roce 1946 vstoupen do SNB. On se tam nijak nehlásil, prostě mu to přišlo z nějakého úřadu, že byl vybrán pro službu u SNB, a hotovo. Asi proto, že byl Čech jak poleno, dělnického původu a za války se nijak neumazal. Babička lomila rukama, a říkala, že policajta si nevezme, ale děda ten flek vzal. Nedělal ale nic, co by souviselo s nějakými represemi - policie tenkrát vydávala lidem občanky a řidičáky, a to byla dědova práce, seděl na obvodním oddělení a vydával lidem doklady.

Také amatérsky boxovall za SK Uhelné sklady.

Oženil se s babičkou a narodila se jim moje matka, a i v práci se mu dařilo - nakonec šéfoval celému tomu oddělení (v rámci obvodního oddělení), které dělalo ty doklady, a povýšili ho na majora (koncem 60. let na to ani nemusel být ve straně).

Nakonec si dokonce potřásl rukou s Dubčekem, který si potřeboval vyměnit řidičák. Jako papaláš ho vlastně ani nepotřeboval, neboť měl auto s řidičem, a i kdyby se někdy rozhodl řídit, který fízl by si dovolil zastavit prvního tajemníka a ještě po něm chtít doklady? Natož aby ho pokutoval za propadlý řidičák. Ale Dubček si pečlivě pěstoval image člověka z lidu, takže zašel na oddělení, vyplnil formulář, vystál frontu a normálně ho podal u okýnka jako všichni ostatní.

A pak si osobně šel vyzvednout nový řidičák, vystál frontu, a řidičák mu předal můj děda. O politiku se nikdy nezajímal, ale šel to vydat on, jelikož tam byl nejvyšší šarže, asi by se nehodilo, aby to tajemníkovi donesl nějaký podpraporčík. Potřásli si rukou, vzájemně popřáli mnoho pracovních úspěchů při budování a tím to skončilo.

Děda tam měl nějakého podřízeného, který nevynikal chytrostí, charakterem ani pracovitostí, zato mu to ale jaksepatří politicky myslelo a sám se viděl, jak to u SNB dotáhne nejmíň na plukovníka. A když v roce 1969 přišly prověrky, aktivně upozorňoval prověrkovou komisi, že děda se kamarádíčkuje s Dubčekem, a tudíž je to zřejmě reakcionář a škůdce socialismu. Komise se dědy ptala, co soudí o bratrské internacionální pomoci, děda řekl co řekl a komise mu to přičetla k tomu Dubčekovi. V odůvodnění pak psali, že přihlédli i k názorům dcery - matka se nějak angažovala ve stávce po invazi a asi ji někdo naprášil. (Vtipné, jak mému otci dělal problémy kvůli postojům jeho matky, zatímco dědovi z matčiny strany dělali problém kvůli postojům dcery.)

Dědu od SNB vyhodili. A novým náčelníkem oddělení se stal... no hádejte kdo :-/

 
A daří se Vám to, pane.
Nazgul Vtipnýs 
Také jsem si na něj vzpomněl ;)

Ale jeho hrdinové, přinejmenším ve filmové verzi, se IIRC narodili o cca 10 let později.

Nazgul Vtipnýs 
Dík. Snažím se to psát tak, aby to bylo zajímavé.
tomu říkám historky!
Mně tedy spíš Občanský průkaz...:)
Stouni byli to první, co mi při spatření fotky naskočilo...
holobit Covey leader to Raven 
mas nevsedni pribuzne!
 
Nazgul Vtipnýs 
(Ty jeho bubny si pamatuju, leta ležely bez užitku ve sklepě, než je přenechal Tesaříkovi z Yo Yo Bandu výměnou za umytí oken.)
Nazgul Vtipnýs 
Nedávno se našla skoro 50 let ztracená fotka otce (vlevo) z roku 1968.

V 60. letech hrával v kapele, která se jmenovala Mother's Little Helpers podle té písničky od Stounů. Otec bubnoval, pán, co je na snímku vpravo, hrál na klavír, a Michael Žantovský (ano, ten Žantovský) zpíval. Anglicky. Jejich rodiče se spřátelili, když spolu přežili koncentrák a po válce se často stýkali a synové se také skamarádili a založili spolu bigbítovou kapelu. Zlí jazykové je ihned překřtili na Marvelous Little Motherfuckers.

V roce 1968 povolili mocipáni otci vyjet na rok studovat do USA, bydlel v New Yorku u příbuzných, co do USA zdrhli před těmi koncentráky. Do NY vyjel i klávesák a dochovala se z toho tato fotka. Pořízena byla ve fotobudce, nedlouho poté, co je přepadl nějaký zločinec s pistolí. Nakonec se jim ale nic nestalo. Otce tam přepadli také Černí panteři, přiložili mu nůž na krk a nutili ho přečíst nějaké rozhněvané prohlášení, ale i z toho vybrousil, když řekl, že s tím bezvýhradně souhlasí. Méně štěstí měl, když dorazil i třetí člen party - Žantovský. Jeli spolu někam autem, vzali stopařku, ale při nějaké silniční kontrole se ukázalo, že je celostátně hledaná a policie ji sebrala a prohledala auto a našla trochu trávy. To už skončil v cele, ale naštěstí tam moc dlouho nepobyl. Pomáhal ho z toho vysekat nějaký československý právník, zařizovala to babička, a StB právníka obratem naverbovala, aby na babičku donášel, protože (už poněkolikáté) se z ní začal stávat veřejný nepřítel.

Babička v Československu zůstala, a i otec se nakonec rozhodl vrátit domů. Tam si rovnou začali s Žantovským dělat řidičák na náklaďák, aby aspoň něco uměli, protože očekávali brzké vyhození z fakulty díky politickým postojům rodičů. To se ale naštěstí nestalo.

Ale s kapelou byl ofkoz konec, anglicky zpívajícím máničkám (nota bene s takovým kádrovým profilem) doba už vůbec nepřála. (Možná i tohle ovlivnilo babičku, aby se později angažovala za propuštění Plastiků. Kdoví.) Aspoň tedy spustil háro do půli zad a s podobně postiženými jedinci vymetal všeljaké koncerty Plastiků, Garáže, Sváti Karáska či Charlieho Soukupa - posledně jmenovaný nakonec zahrál rodičům na svatbě.

 
Můj
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Tvůj, nebo Pejtlův táta?
Manžel, táta, syn (a další syn v pozadí)
Oslava narozenin děda 12/2018