Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento klub je určen těm, kteří mají pozoruhodné příbuzné a nestydí se za ně. Viď, Anabel!

holobit Covey leader to Raven 
mas nevsedni pribuzne!
 
Nazgul Vtipnýs 
(Ty jeho bubny si pamatuju, leta ležely bez užitku ve sklepě, než je přenechal Tesaříkovi z Yo Yo Bandu výměnou za umytí oken.)
Nazgul Vtipnýs 
Nedávno se našla skoro 50 let ztracená fotka otce (vlevo) z roku 1968.

V 60. letech hrával v kapele, která se jmenovala Mother's Little Helpers podle té písničky od Stounů. Otec bubnoval, pán, co je na snímku vpravo, hrál na klavír, a Michael Žantovský (ano, ten Žantovský) zpíval. Anglicky. Jejich rodiče se spřátelili, když spolu přežili koncentrák a po válce se často stýkali a synové se také skamarádili a založili spolu bigbítovou kapelu. Zlí jazykové je ihned překřtili na Marvelous Little Motherfuckers.

V roce 1968 povolili mocipáni otci vyjet na rok studovat do USA, bydlel v New Yorku u příbuzných, co do USA zdrhli před těmi koncentráky. Do NY vyjel i klávesák a dochovala se z toho tato fotka. Pořízena byla ve fotobudce, nedlouho poté, co je přepadl nějaký zločinec s pistolí. Nakonec se jim ale nic nestalo. Otce tam přepadli také Černí panteři, přiložili mu nůž na krk a nutili ho přečíst nějaké rozhněvané prohlášení, ale i z toho vybrousil, když řekl, že s tím bezvýhradně souhlasí. Méně štěstí měl, když dorazil i třetí člen party - Žantovský. Jeli spolu někam autem, vzali stopařku, ale při nějaké silniční kontrole se ukázalo, že je celostátně hledaná a policie ji sebrala a prohledala auto a našla trochu trávy. To už skončil v cele, ale naštěstí tam moc dlouho nepobyl. Pomáhal ho z toho vysekat nějaký československý právník, zařizovala to babička, a StB právníka obratem naverbovala, aby na babičku donášel, protože (už poněkolikáté) se z ní začal stávat veřejný nepřítel.

Babička v Československu zůstala, a i otec se nakonec rozhodl vrátit domů. Tam si rovnou začali s Žantovským dělat řidičák na náklaďák, aby aspoň něco uměli, protože očekávali brzké vyhození z fakulty díky politickým postojům rodičů. To se ale naštěstí nestalo.

Ale s kapelou byl ofkoz konec, anglicky zpívajícím máničkám (nota bene s takovým kádrovým profilem) doba už vůbec nepřála. (Možná i tohle ovlivnilo babičku, aby se později angažovala za propuštění Plastiků. Kdoví.) Aspoň tedy spustil háro do půli zad a s podobně postiženými jedinci vymetal všeljaké koncerty Plastiků, Garáže, Sváti Karáska či Charlieho Soukupa - posledně jmenovaný nakonec zahrál rodičům na svatbě.

 
Můj
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Tvůj, nebo Pejtlův táta?
Manžel, táta, syn (a další syn v pozadí)
Oslava narozenin děda 12/2018
 
Perk holá huba, líný neštěstí  come on now
Díky. Ta tvoje rodina je hodně zajímavá. Nepíše někdo rodinné paměti?
Nazgul Vtipnýs 
Stihl je sepsat (asi 20 stran) strýc ze třetího kolene (než ho dostihla demence), který jako jeden z mála s velkým štěstím přežil a nakonec byl poslední z rodiny, kdo si ještě pamatoval ty předválečné příbuzné a mohl o nich ještě vyprávět.

Nyní už jsem rodinný kronikář já.

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
To je jako povídka...nevím od koho. Elektrika!!!!!!
lillyofthevalley   chci tam!
Tak nějak. Já tedy doufám, že by si ty prsty neoblízal, ale kdyby došlo na nějakou podobnou situaci a byl by na svou chybu upozorněn, naprdl by se a už by nepřišel.
DadB jsem zralý na šrotovné 
Jako že z té koupelny už by se nasraně nevrátil byv odmítnut s oblízanými prsty?
lillyofthevalley   chci tam!
:-/
lillyofthevalley   chci tam!
Díky. Ta tvoje rodina je hodně zajímavá. Nepíše někdo rodinné paměti?
lillyofthevalley   chci tam!
Můj otec by už nepřišel. A přeneslo by se to ještě minimálně do příštího setkání.
Nazgul Vtipnýs 
Petr to nakonec dotáhl až do novin.

Petr Stiassny - poprava

lillyofthevalley   chci tam!
:-)
Nazgul Vtipnýs 
1923
Zleva: prastrýc Petr, prateta Magda, prababička Lili, prastrýc Josef, babička Truda. Pradědeček Richard bohužel několik let před tím podlehl španělské chřipce. Válku přežila pouze babička.

 
wiriel Beneficium beneficio provocatur  
Ach jo
DadB jsem zralý na šrotovné 
Tedy jedna textová silvestrovská
Stavili jsme se dnes dopoledne u tchyně a tchána popřát jim do nového roku. Tchyně vylezla v zástěře a na férovku nám sdělila, že na nás nemá čas, protože peče štrůdl a tvarohové šátečky a musí to stihnout dneska, protože od zítřka je drahá elektrika. Ani náznak ironie nebo lehkosti, myslela to smrtelně vážně. Čili přání hezky rychle mezi dveřma na chodbě. Pak se dovalil tchán, oznámil, že má opatlané ruce, páč právě loupe mandarinku, otřeli si je do kalhot, s gustem pak oblízal každý prst zvlášť jak od kachní pečínky a jal se mi podávat ruku. Posrlal jsem ho do koupelny, na rozdíl od něj mi to nepřišlo ani trochu ftipný. Tož tak.
 
Tím bych si nebyla jistá, sestra je bytost přátelská a tak má pobyt rozpočítaný tak, aby stihla setkání aspoň s většinou přátel. A aby nepřijela na Moravu...kdepak, to by neprošlo ;)