Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Doc_Zimmerman,
dr.zloduch

Může vás zajímatReklama
spíš byste měla přát "příjemné chození" :-)
Reakce na | Vlákno  
Preju prijemne cteni :-)
hlásím, že zakoupeno! :-)
SpongeBobSquarePants  
ještě taky:
 
Díky moc!
A jakou knihu? (prosím název a autora)
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Na tohle je expert Přebral, vydal o tom celou knihu.
dotaz
existují v okolí Prahy i nějaká další "tajemná" a "záhadná" místa, jako je Pánova březina u Mukařova?
http://www.uvalsko.cz/2015/03/nejdesivejsi-les-v-okoli-panova-brezina.html

(Chtěl bych to využít jako motiv pro turistické výlety s příbuznými a přáteli)
 
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
No, letní směs mě několikrát vypekla. Naposledy začátkem července, večeři jsem ještě uvařil, ale ráno bylo asi 10 stupňů a chcípla po minutě.
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
A kdo by nosil čutoru? :D Je malá a těžká. A všechny bez výjimky tekly. A nejde o zamrzlé hrdlo, ale o zamrzlý celý obsah.
Uz se nam stalo, ze kamaradovi nehorel v zime benzinak. Zanasi se a je potreba cas od casu to nejak cele vyzihat. V teplotach pod nulou normalne s plynaky varim bez problemu a ani nekupuji specialni smes.
ocs sine ira et studio  OCSite
Benzíňák flexibilnější, ale je s ním víc sraní, což mnohdy nevadí vůbec, ale někdy kapku ano. Plyňák s dobrou směsí (=více propanu; do velkých mrazů/výšek čistý propan) taky dobrý.

Zamrzlé hrdlo čutory lze snadno a bezpečně rozmrazit nad ohněm (vařičem), jen se musí případně sundat ten filcový obal (ale kdo a proč by jej nosil v zimě, žejo).

Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Šroubovací. Časem si asi pořídím benzíňák.
Mas varic, kde vede k bombe hadicka nebo sroubovaci rovnou na bombu? V zime se hodi moct otocit bombu vzhuru nohama, protoze je plyn tekuty a vlastne se vyleje a taky neshori nejprve ta horlavejsi slozka samotna.
Pres noc dat lahev s vodou do spacaku. Voda s prisadou mrzne pri nizsi teplote, tak si brat do flasky treba kolu (jo, normalne to nepiju). Poridit si nalgene lahev s termo obalem a pit vodu nejprve z toho, vydrzi tepla kratsi dobu nez termoska, ale je lehci.
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Také mi chcípl plynový vařič, "zimní" směs se snažila, ale prohrála. (Letní chcípe už ve 12 stupních.) Naštěstí jsem měl ještě kartuši s Primus power gas, a odteď budu kupovat jenom ten, ten si z mrazu nedělal nic.
 
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Jak řešíte hydrataci, když venku mrzne, ale není sníh?

Vyrazil jsem na víkendový čundr. Pitný vak zklamal, voda ve ventilu zamrzla a nešlo s ním hnout. Naštěstí jsem měl ještě petku. Voda se tam pozvolna měnila na ledovou břečku, pít to nebylo nic moc. Další noc by už asi zamrzla zcela.

Termosku mám, ale ta má 0,7 litrů, to je na víkendový čundr málo. Přemýšlím, jak to řešít. Dal by se rozpouštět sníh, kdyby nějaký byl.

 
Dík! To pro případné zájemce mohu doporučit ještě opuštěný židovský hřbitov zarostlý v lese u v.n. Rovná (kousek od stejnojmenné obce). A nečekat nic od histor. pramene Magnesie (nic než zatlučená studna a altánek se spoustou odpadků, střepů, poloshořelejch PETek a potrhanejch kondomů; ochutnat z pramene samozřejmě nelze).

A co se týče hospod, tak s extrémně protivnou obsluhou a nechutným jídlem je v Kladské, ale je to široko daleko jediná. V Pramenech je prý občas u býv. radnice po večerech otevřeno cosi, kde se místní scházejí a popíjejí lahváče (za nás zavřeno).

To jen teda pár tipů kdyby někdo chtěl navštívit Slavkovský les. Stojí to určitě za to. Nebyl jsem tam naposled!
Nazgul Nerostem tam nerostem sem  rostem prostě jenom pod zem
Určitě rozhledná Krásno. Také Loket se mi líbil. A ledové jámy u Horní Blatné, hornické muzeum v Horním Slavkově, Kladská, Soos...