Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Doc_Zimmerman,
dr.zloduch

Může vás zajímatReklama
A to je krásná fotka. Obzvlášť v dnešním počasí potěšila a ta konstrukce je teda hodně zajímavá :)
lebe i my se rano muzem probudit  mrtvi
ten stan mam (uz osmej rok) a jedinej problem, co jsem s nim mel, byl ten, ze jsem ho koupil a nezkontroloval si kompletnost. stavet o pulnoci potme v mrazu stan a zjistit, ze mas o jednu kratsi tyc vic a naopak jedna dlouha chybi je fakt nasiraci. ranni grog ale rany zacelil .o) jinak na jurka nedam dopustit.


krutit netreba mozes aj kyvat. Alebo pockat kym sa nasaje a odide somo ;-D
Aha to jsem netušil.

Jinak já dlouhá léta patřil ke kroutičům a až v posledním roce mě uchvátila jemná technika a rychlost provedení u trhačů, ale je možné, že jde u mě pouze o krátké pomýlené období a časem se opět vrátím, v této zásadní otázce, ke svým kořenům.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Myslím, že je to spíše asi jeden a týž druh, ale různé vývojové fáze; ony sajou i nymfy, mrchy. Ale to je fuk :)
kacule1 je země kulatá? 
Nejlepší je sirka, to jdou vytáhnout všechny velikosti. A pak rovnou zapálit.
 
Když je hodně přisáté, tak asi jo. A u těch velkých (jiný druh zjevně, měli jsme jen jedno za celou dobu) to tak taky děláváme. Ale u těchto malých a málo přisátých to byla fakt nejsnazší a rychlá cesta. A kontrolovali jsme se často, takže těch hodně přisátých bylo jen pár.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
(Já bych jen poznamenal, že vytrhávat klíště libovolné velikosti nejeví se mi osobně rozumným; může tam nechat něco, co by tam zůstat nemělo. Naopak ale klíště libovolné velikosti lze vytočit — jde to snadno i bez libovolných nástrojů jen tak prstem. Just my two cents' worth.)
Tak stan vyzkoušen. Krom zkřivených kolíků a jedné tyčky fungoval jak měl. Pětičlenná rodina se v něm pohodlně vyspí. Protože jsme s dvouletým dítětem absolvovali puťák na těžko poprvé a nikdo to moc nedělá, tak napíšu pár postřehů, pokud by to snad někoho zajímalo.

Jednak jsme teda nešli úplně na těžko. Tj. nesli jsme jen stan, půlku jídla, část oblečení, vařič, ešusy a jeden spacák. Věčer jsem vždy doběhl pro auto, přiblížil ho tábořišti a donesl zbytek věcí (hl. čtyři spacáky). Zatím žena, kamarádka a děti vařily a stavěly stan a ráno zas opačně. Auto bylo 0,5-4 km daleko od tábořiště. Ono by se dalo jít i úplně natěžko, ale chtělo by to dobrý počasí a lehoučké letní spacáky. My máme pro děcka jen celoroční a další sadu kupovat nehodlám. Váha toho všeho není tak hrozná, ale ten objem se prostě s jídlem, stanem, oblečením, plínkama, mandukou, vodou.. do dvou velkých a jednoho polovičního nevlezou (batůžek šestileté nepočítám, tam bylo jen její oblečení, litr vody, karimatka a plyšák).
1. Největší výhoda je jít s někým. My šli s kamarádkou a jejím šestiletým klukem, který hrál půlku cesty s našim nejstarším dračák a druhou půlku hledal a zkoumal broučky, koníky, kamínky atd. s naší prostřední. Bez nich by to bylo mnohem horší.
2. Sportovní výkony nejsou důležité. Aby byla pohoda, tak se furt zastavuje na borůvky, maliny, jahody, broučci, potůček.. Takže jsme za den ušli tak 10-11km.
3. Dvouleté dítě se většinou neslo, ale postupem dnů začalo chodit víc a víc. Nejlepší je to na ramenou (chce často dolů) a na spaní pak v manduce.
4. Plínek se spotřebovalo dost málo, borůvky jsou stavěcí.
5. Je spousta klíšťat, každý z nás jich měl tak 10-15. Aspoň 2x denně jsme se prohlíželi. Většinou jsou to ta malá a jdou vytrhnout.
6. Spaní ve stanu bylo v pohodě. Chodili jsme o půl desáté, děcka byla během pár minut tuhá.
7. Stejně jako se ztrácí zručnost v jakékoliv činnosti, kterou člověk přestane vykonávat, ztrácí se i zručnost tábornická. To, co před 8 lety byla otázka pár minut (kolik jídla, oblečení, plynu atd.), se najednou se stává složitou kalkulací a před odjezdem jsme zoufale civěli na hromadu věcí před batohem.
(Jo byli jsme nakonec v Rychlebkách 4 dny, 3 noci. Fatra nám přišla nakonec ještě příliš velká. A vím, že některé z těch bodů nejsou nijak objevné a každému jsou víceméně jasné.)
FairUserPolicy  
Viktorka
 
FairUserPolicy  
šlo by to nouzově zafixovat i pomocí obyčejné dřevěné větvičky
Nazgul Stvoření šílený  s hlavou vepře
Ad nedávno probíraný stan MSR, praskla mi na něm tyčka. Naštěstí k tomu dodávají takovou ortézu, takže to šlo nouzově zafixovat.
 
FairUserPolicy  
Náměty na zajímavá turistická místa v České republice :-)
https://www.youtube.com/watch?v=2EcOteC5MrU
 
Tak jsem ho nakonec koupil (i když ten MSR lákal hodně) a včera ho postavil na zahradě. Děcka ho hned vyzkoušela, spala v něm přes noc a prej dobrý :). Je to teda fakt moloch, jak na výšku, tak na plochu, takže na vyšší hory to nebude. Na druhou stranu s těmi 4,2kg je to pořád pod kilo na osobu, což je ok. První test bude asi na Velké Fatře v červenci.
Měl bych dotaz. Kdo vlastně dělá ty videa na badatele.net? Je to nějaký amatérský ale seriozní nadšenec nebo spíš nějaký šílenec? Pan Přebral by ho možná mohl znát.
 
Zakázaný lom Velká Amerika a vraždící monstrum Hagen

https://www.youtube.com/watch?v=VXLiDZyUu3U
 
dr.zloduch u̕s͠ì͞è̶l̢̕ ̸҉pr̢͘͞e̶c̢ ͟ń̸̨o͟ ͝͡r̵̨i 
No já obvykle nemám zabookovaný vlak, protože nevím v kolik a kam dojdu, tak jen tiše trpím do Olomouce, zrovna jsem minule jel jen z Horní Lidče a chtěl jsem jít pro pivo do jídeláku....po dvou vagonech jsem to vzdal, další tři byly přede mnou.....
Lesní stezka Labské pískovce
Podél česko-německé hranice se otevírá Lesní stezka Labské pískovce, jejímž cílem je prostřednictvím zážitků podpořit vztah lidí k přírodě. Celá trasa je dlouhá sto kilometrů a vede po lesních stezkách vzdálených od ruchu civilizace. Přenocovat mohou turisté přímo ve volné přírodě v chatách a bivacích na německé straně nebo ve veřejném tábořišti v Ostrově.
"Jedná se o náročný vícedenní trek pro trénované a dobře vybavené turisty," upozorňují autoři projektu na webu.

https://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostatni/podel-hranic-se-otvira-lesni-stezka-labske-piskovce_477817.html

 
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
Nejhorší je vracet se z Tater nočním Regiojetem, ve kterém slibují zhasnout, ale nakonec svítí celou noc přímo do ksichtu.
Posledne jsem jela Pendolinem v 16:50 z Liptovskeho Mikulase a byla jsem v klidku ve 22:30 v Praze. Jen je skoda, ze nejede treba o hodinu pozdeji. Jinak ty nocni vlaky mi prijde, ze zpatky jezdi nejak blbe.