Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Dososal jsem dost pozdě, takže první poslech jsem spíše prospal, ale teď jsem to dal znovu.
Dědek pořád umí, ale myslím, že název Return to Ommadawn udělá albu spíše medvědí službu, protože atmosféře a duchu původního Ommadawnu se ani neblíží.

RtO je spíše pohodovým poslechem, bez jakýchkoliv tísnivých pocitů, které v Ommadawnu jsou (a mám je tam rád) a pokud mě ve spojení s RtO napadlo nějaké album, tak to bylo spíše Music of the Speheres, asi díky převažujícímu použití akustických kytar, na úkor elektrických a některým podobným motivům.

Tím ale nechci tvrdit, že by bylo RtO špatné, jak už jsem napsal dědek pořád umí a celkový výsledek je podstatně lepší, než jsem z ukázek, které se objevili, čekal.
Jediné, co snad zamrzí je, že jsem nezaznamenal žádné podobně silné sólo, jakých je na Ommadawnu hned několik, RtO prostě teče v pohodovém chillout tempu, nepřekvapí, ale ani neurazí.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Také mám objednanou Deluxku s 5.1 mixem, ale stále čekám, až se Bontonland uráčí a česká pošta rozhoupe. Zatím aspoň sosám HD Flacy, tak to snad večer poslechnu.
Ano, dylema to je.
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Return To Ommadawn
Objednal jsem si verzi včetně DVD 5.1. Není o tolik dražší než samotné CD, ale hlavně se dají jednotlivé kanály poslouchat samotně (např. přes audioeditor). Také si myslím, že bude výsledný mix znít jinak - u Five Miles Out 5.1 je ohromný rozdíl oproti stereo verzi.
Tady zase přibylo pár solíček:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkjnhDr9yzuTIXUG-t72-Ugs40bgA6bOY
- S kytarovýma sólama v Taurus II mám dylema, které z nich přičíst Mikovi a které Rickovi Fennovi. Není vůbec jednoduché to odhalit :o)