Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
MOFANCON - sobotní dopolední výlet
Napadl mě relativně nově zpřístupněný a už i oproti dřívějšku slušně opravený zámek Štědrá: https://www.facebook.com/Stedra.zamek/
 
On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
MOFANCON 2017 - aktuality v únoru
Tak jsem objednal pobyt na zámku pro náš MOFANCON. Bude nás celkem 20 (pokud se nic nezmění), z toho 4 děti do 2 let. Počty zachraňují i naši partneři :-) Takže to bude takové rodinné. Nu, a nyní tedy bude třeba vymyslet program. Já už si psal se správcem zámku, že by nám mohl zařídit nákuk do té víceboké hrobky za statkem, jak jsme ji obcházeli. Nevím, zkusíme nějaký tradiční dopolední výlet v sobotu? A asi v uzavřené skupině na fb (MOFANCON) bychom mohli dořešit osvětový a kulturní program. Jo, omluvili se Aragorn, Amar a Belenor, nesehnali jsme kontakt na Doktora... takže je ohroženo jammování.
 
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Taky mě ale zklamalo, že se Mike nesnaží rozvíjet ta témata inovativnějším způsobem. Udělat modulaci do subdominanty není až takové terno, opakuje se to tam několikrát. Běžný posluchač si toho asi nevšimne, ale mě to zarazilo.
 
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Po dvou posleších - myslím, že jde o důstojný přídavek k Mikovým prvním třem albům. Název Return to Ommadawn je možná diskutabilní, ale z Mikovy prvotiny to má opravdu nejvíc společného s Ommadawnem. Přijde mi trochu divné řazení jednotlivých sekcí, chybí tomu trochu širší spektrum stylů. Zamiloval jsem si ústřední melodii z druhé poloviny. Závěrečný odkaz na On Horseback je zbytečný, u té "obrácené" melodie je zajímavé, jak se z toho dá vykřesat životaschopný motiv.
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Tak už mi to konečně taky dorazilo.
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Samozřejmě, moje sbírka originálních CD, DVD a Blu-Ray je poměrně rozsáhlá.
Aha, no já si počkal, až to budou mít skladem na prodejně a v pondělí jsem to normálně koupil v kamenném kšeftu, použiv vánoční dárek v podobě poukazu na nákup v bontonlandu :-)
 
Jitushka  
Cože, ty sis to normálně koupil? :)
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Mně před chvílí psali, že už to expedovali.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Bontonland si ze mě dělá srandu, prý jim dodavatel není schopen album dodat, takže stále čekám. Pak se diví, že lidé pirátí.
 
Myslíš tu českou facebookovou skupinu?

Album jsem zatím slyšel jen jednou při práci a dojem je takový, že se u toho dobře pracovalo :-)
Teď musím dát kolo čistého poslechu :-)
 
Kritiky je zapotřebí, tu si třeba člověk v uzavřené facebookové skupině Mike Oldfield hned tak nepřečte. :-D Mně se RtO začíná taky líbit víc a víc, akorát mi celkový dojem kazí Part I. Jednotlivé motivy se tam přelévají z jednoho do druhého a nic moc se tam neděje, Finále mi přijde slabé (navíc ty "reversované" vokály Clodagh Simonds prostě nepřekousnu). Ale Part II jsem si zamiloval. Připomíná mi místy Voyager, Amarok (a nestydím se za to:-)), Hergest Ridge, jen občas původní Ommadawn. Závěrečná pasáž (ve svižném 6/8 metru) zní jak galícijská muñeira. Ano, to můžu. MO je zpět a snad i na cestě k dalším dobrým albům.
Raději se příště zdržím unáhlených kritik, RtO se mi začíná líbit čím dál víc. Už jsem skoro zapomněl, že tohle je vlastnost dobrých Oldfieldů. Mikovi se povedlo vrátit
To jsi mě potěšil. Bohužel mi přijde, že kvalita RtO se blíží místy domácí nahrávce nebo demu. V tom vidím zásadní rozdíl oproti studiovým albům ze 70. a 80. let. Konkrétně chybí Tim Cross a podobní mágové se sytezátory, bicími a basou. Řazení motivů a přechody - říkám si, že to chtělo také ještě víc práce.
A skutečně máš pravdu, Corwine, že by se to mohlo jmenovat Return to <<vyberte libovolné Oldfieldovo album kromě TB>> a mělo by to stejný smysl :-)
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Když poslouchám RtO Part 2, mám takový pocit, že MO sem tam opisoval od Northstara z Behind The Far-away Gate :-)
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Já zase musím říct, že se mi začíná líbit čím dal více, ale stále trvám na tom, že název Return to Ommadawn, respektive odkaz na Ommadawn byla chyba.
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
docela negativní recenze
 
RtO
Objednal jsem 5.1 verzi - celkem mě zmátli vydavatele. Vychází to u Virgin, Mercury i Universal?? Přiznám se, že jsem z celého alba trochu zklamán. Třeba mi chybí gradace úvodního motivu z druhé strany. Ale třeba to uzraje. :-)
 
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Teprve teď jsem si všiml, že album Discovery je uvnitř a na zadní straně nazváno "Discovery and The Lake". To jsou mi věci.
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Dososal jsem dost pozdě, takže první poslech jsem spíše prospal, ale teď jsem to dal znovu.
Dědek pořád umí, ale myslím, že název Return to Ommadawn udělá albu spíše medvědí službu, protože atmosféře a duchu původního Ommadawnu se ani neblíží.

RtO je spíše pohodovým poslechem, bez jakýchkoliv tísnivých pocitů, které v Ommadawnu jsou (a mám je tam rád) a pokud mě ve spojení s RtO napadlo nějaké album, tak to bylo spíše Music of the Speheres, asi díky převažujícímu použití akustických kytar, na úkor elektrických a některým podobným motivům.

Tím ale nechci tvrdit, že by bylo RtO špatné, jak už jsem napsal dědek pořád umí a celkový výsledek je podstatně lepší, než jsem z ukázek, které se objevili, čekal.
Jediné, co snad zamrzí je, že jsem nezaznamenal žádné podobně silné sólo, jakých je na Ommadawnu hned několik, RtO prostě teče v pohodovém chillout tempu, nepřekvapí, ale ani neurazí.