Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Aha, no já si počkal, až to budou mít skladem na prodejně a v pondělí jsem to normálně koupil v kamenném kšeftu, použiv vánoční dárek v podobě poukazu na nákup v bontonlandu :-)
 
Cože, ty sis to normálně koupil? :)
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Mně před chvílí psali, že už to expedovali.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Bontonland si ze mě dělá srandu, prý jim dodavatel není schopen album dodat, takže stále čekám. Pak se diví, že lidé pirátí.
 
Myslíš tu českou facebookovou skupinu?

Album jsem zatím slyšel jen jednou při práci a dojem je takový, že se u toho dobře pracovalo :-)
Teď musím dát kolo čistého poslechu :-)
 
Kritiky je zapotřebí, tu si třeba člověk v uzavřené facebookové skupině Mike Oldfield hned tak nepřečte. :-D Mně se RtO začíná taky líbit víc a víc, akorát mi celkový dojem kazí Part I. Jednotlivé motivy se tam přelévají z jednoho do druhého a nic moc se tam neděje, Finále mi přijde slabé (navíc ty "reversované" vokály Clodagh Simonds prostě nepřekousnu). Ale Part II jsem si zamiloval. Připomíná mi místy Voyager, Amarok (a nestydím se za to:-)), Hergest Ridge, jen občas původní Ommadawn. Závěrečná pasáž (ve svižném 6/8 metru) zní jak galícijská muñeira. Ano, to můžu. MO je zpět a snad i na cestě k dalším dobrým albům.
Raději se příště zdržím unáhlených kritik, RtO se mi začíná líbit čím dál víc. Už jsem skoro zapomněl, že tohle je vlastnost dobrých Oldfieldů. Mikovi se povedlo vrátit
To jsi mě potěšil. Bohužel mi přijde, že kvalita RtO se blíží místy domácí nahrávce nebo demu. V tom vidím zásadní rozdíl oproti studiovým albům ze 70. a 80. let. Konkrétně chybí Tim Cross a podobní mágové se sytezátory, bicími a basou. Řazení motivů a přechody - říkám si, že to chtělo také ještě víc práce.
A skutečně máš pravdu, Corwine, že by se to mohlo jmenovat Return to <<vyberte libovolné Oldfieldovo album kromě TB>> a mělo by to stejný smysl :-)
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Když poslouchám RtO Part 2, mám takový pocit, že MO sem tam opisoval od Northstara z Behind The Far-away Gate :-)
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Já zase musím říct, že se mi začíná líbit čím dal více, ale stále trvám na tom, že název Return to Ommadawn, respektive odkaz na Ommadawn byla chyba.
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
docela negativní recenze
 
RtO
Objednal jsem 5.1 verzi - celkem mě zmátli vydavatele. Vychází to u Virgin, Mercury i Universal?? Přiznám se, že jsem z celého alba trochu zklamán. Třeba mi chybí gradace úvodního motivu z druhé strany. Ale třeba to uzraje. :-)
 
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Teprve teď jsem si všiml, že album Discovery je uvnitř a na zadní straně nazváno "Discovery and The Lake". To jsou mi věci.
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Dososal jsem dost pozdě, takže první poslech jsem spíše prospal, ale teď jsem to dal znovu.
Dědek pořád umí, ale myslím, že název Return to Ommadawn udělá albu spíše medvědí službu, protože atmosféře a duchu původního Ommadawnu se ani neblíží.

RtO je spíše pohodovým poslechem, bez jakýchkoliv tísnivých pocitů, které v Ommadawnu jsou (a mám je tam rád) a pokud mě ve spojení s RtO napadlo nějaké album, tak to bylo spíše Music of the Speheres, asi díky převažujícímu použití akustických kytar, na úkor elektrických a některým podobným motivům.

Tím ale nechci tvrdit, že by bylo RtO špatné, jak už jsem napsal dědek pořád umí a celkový výsledek je podstatně lepší, než jsem z ukázek, které se objevili, čekal.
Jediné, co snad zamrzí je, že jsem nezaznamenal žádné podobně silné sólo, jakých je na Ommadawnu hned několik, RtO prostě teče v pohodovém chillout tempu, nepřekvapí, ale ani neurazí.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Také mám objednanou Deluxku s 5.1 mixem, ale stále čekám, až se Bontonland uráčí a česká pošta rozhoupe. Zatím aspoň sosám HD Flacy, tak to snad večer poslechnu.
Jitushka  
Tak já první: Líbí! Ještě pořád to umí, dědula :)
 
Ano, dylema to je.
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Return To Ommadawn
Objednal jsem si verzi včetně DVD 5.1. Není o tolik dražší než samotné CD, ale hlavně se dají jednotlivé kanály poslouchat samotně (např. přes audioeditor). Také si myslím, že bude výsledný mix znít jinak - u Five Miles Out 5.1 je ohromný rozdíl oproti stereo verzi.
Tady zase přibylo pár solíček:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkjnhDr9yzuTIXUG-t72-Ugs40bgA6bOY
- S kytarovýma sólama v Taurus II mám dylema, které z nich přičíst Mikovi a které Rickovi Fennovi. Není vůbec jednoduché to odhalit :o)
 
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Trochu starsi dokument BBC, ale asi nejlepsi, co kdy vznikl: https://youtu.be/cf5N3pyN1lE
 
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Ahoj, prosim, zasli mne prihlasku na amarok@email.cz