Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


To jsi mě potěšil. Bohužel mi přijde, že kvalita RtO se blíží místy domácí nahrávce nebo demu. V tom vidím zásadní rozdíl oproti studiovým albům ze 70. a 80. let. Konkrétně chybí Tim Cross a podobní mágové se sytezátory, bicími a basou. Řazení motivů a přechody - říkám si, že to chtělo také ještě víc práce.
A skutečně máš pravdu, Corwine, že by se to mohlo jmenovat Return to <<vyberte libovolné Oldfieldovo album kromě TB>> a mělo by to stejný smysl :-)
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Když poslouchám RtO Part 2, mám takový pocit, že MO sem tam opisoval od Northstara z Behind The Far-away Gate :-)
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Já zase musím říct, že se mi začíná líbit čím dal více, ale stále trvám na tom, že název Return to Ommadawn, respektive odkaz na Ommadawn byla chyba.
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
docela negativní recenze
 
RtO
Objednal jsem 5.1 verzi - celkem mě zmátli vydavatele. Vychází to u Virgin, Mercury i Universal?? Přiznám se, že jsem z celého alba trochu zklamán. Třeba mi chybí gradace úvodního motivu z druhé strany. Ale třeba to uzraje. :-)
 
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Teprve teď jsem si všiml, že album Discovery je uvnitř a na zadní straně nazváno "Discovery and The Lake". To jsou mi věci.
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Dososal jsem dost pozdě, takže první poslech jsem spíše prospal, ale teď jsem to dal znovu.
Dědek pořád umí, ale myslím, že název Return to Ommadawn udělá albu spíše medvědí službu, protože atmosféře a duchu původního Ommadawnu se ani neblíží.

RtO je spíše pohodovým poslechem, bez jakýchkoliv tísnivých pocitů, které v Ommadawnu jsou (a mám je tam rád) a pokud mě ve spojení s RtO napadlo nějaké album, tak to bylo spíše Music of the Speheres, asi díky převažujícímu použití akustických kytar, na úkor elektrických a některým podobným motivům.

Tím ale nechci tvrdit, že by bylo RtO špatné, jak už jsem napsal dědek pořád umí a celkový výsledek je podstatně lepší, než jsem z ukázek, které se objevili, čekal.
Jediné, co snad zamrzí je, že jsem nezaznamenal žádné podobně silné sólo, jakých je na Ommadawnu hned několik, RtO prostě teče v pohodovém chillout tempu, nepřekvapí, ale ani neurazí.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Také mám objednanou Deluxku s 5.1 mixem, ale stále čekám, až se Bontonland uráčí a česká pošta rozhoupe. Zatím aspoň sosám HD Flacy, tak to snad večer poslechnu.
Jitushka  
Tak já první: Líbí! Ještě pořád to umí, dědula :)
 
Ano, dylema to je.
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Return To Ommadawn
Objednal jsem si verzi včetně DVD 5.1. Není o tolik dražší než samotné CD, ale hlavně se dají jednotlivé kanály poslouchat samotně (např. přes audioeditor). Také si myslím, že bude výsledný mix znít jinak - u Five Miles Out 5.1 je ohromný rozdíl oproti stereo verzi.
Tady zase přibylo pár solíček:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkjnhDr9yzuTIXUG-t72-Ugs40bgA6bOY
- S kytarovýma sólama v Taurus II mám dylema, které z nich přičíst Mikovi a které Rickovi Fennovi. Není vůbec jednoduché to odhalit :o)
 
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Trochu starsi dokument BBC, ale asi nejlepsi, co kdy vznikl: https://youtu.be/cf5N3pyN1lE
 
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Ahoj, prosim, zasli mne prihlasku na amarok@email.cz
Kdo nezachytil článek na musicserver.cz
tak zde je odkaz http://musicserver.cz/clanek/54792/mike-oldfield-vyda-za-par-dni-nove-album/ Hezky se poslouchá, co k tomu Mike říká, tak jsem velmi zvědav, jestli se mu to povedlo. Jinak je mi líto, že se tentokráte neuvidím s Vámi, kteří míříte do Nečtin zopakovat si neopakovatelná setkání s Oldfieldem. Dík patří Horsebackovi, že se opět ujal organizace. Mám v novém květnovém víkendu milé povinnosti vůči svým rodičům, slavícím diamantovou svatbu, tak se alespoň těším na fotky a ohlasy. Zdraví Amar
 
Ahoj, tady je mail: dap.box@post.cz
On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
Jo... a nevíte, co ... Amarok?
 
On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
Všem krásný nový rok 2017. Konečně jsem rozeslal přihlášky. Pokud jste ji někdo nedostal, ozvěte se mi do vzkazníku. Nemáte někdo kontakty na Steva, Romana a Thomase Parise?
 
Vanoce
Klidné Vánoce, hodně dobré muziky a vše nej do nového roku přeje Naxos. :-)
 
On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
Pozor, změna termínu akce na zámku v Nečtinech!!!
Zdravím komunitu a omlouvám se za chvíli mlčení. Bohužel, univerzita se jaksi natlačila do dubnového termínu s konferencí a má přednost, takže jsme dostali nabídnutý jiný termín, resp. 12. - 14. 5. 2017. Dávám tedy ke krátké úvaze, zda všem změna vyhovuje? Pak bych to definitivně bookl na tento druhý termín a dojedeme přihlášky..
 
Ukázka v závěru napověděla, že finále partu 1 bude zřejmě na způsob Far above Clouds (a to ještě o trochu slabší). Daleko více se tak těším na finále partu 2. (Teď nemyslím On Horseback, ale to hned před tím). Tedy za předpokladu, že Return to Ommadawn bude sledovat linii původního Ommadawnu, což by bylo určitě pro znalce jako jsme my lepší (podobně jako TB2 mělo odpovídající protikusy z TB, a to i ve stejném pořadí). Nikdy nezapomenu, jak jsem poprvé nechal hrát Ommadawn na mikrosystému u sebe v pokoji. Moc mě to nezaujímalo, někam jsem na chvíli odběhl a když jsem se vrátil hrálo tam to finále partu 2. Vůbec jsem tomu nemohl věřit, pouštěl jsem to potom pořád dokola a říkal si, že tohle mě přece nemůže nikdy omrzet. Bylo by hezké, kdyby se Mikovi něco podobného povedlo zas. Ta kratší ukázka by ten potenciál měla, záleží ovšem, jak se ten začátek vyvine (tam je bezesporu slyšet "rekreace" intra původního Ommadawnu).