Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Daleko slibněji vypadá ta původní 30s ukázka https://www.youtube.com/watch?v=Uo-nDlzAGhk
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Mě ten obal spíš připomíná Pratchettovu Zeměplochu.
Začátek je nádhera. Moc se těším. A co říkáte na obal? Napadl mě Morlor z Nekončného příběhu.
 
Hm, podle vzorku z toho mám pocit, že tam budou zajímavé momenty, ale jako celek to nebude fungovat. No jsem zvědav :-)
 
Začátek zní jako Wind Chimes v aranžmá pro Guitars, pak se tříští Amarok (tj. "Ommadawn 2") s TB2 a to celé přejde do Light&Shade. Upřímně, nemyslel jsem, že se Mike o něco takového ještě pokusí. Zní to DOST originálně! Nechal bych si líbit i to čarování šamana z Incantations - byla by to taková koláž kompletní Mikovy instrumentální tvorby v moderním balení.
Taky to poslouchám a mám podobný problém jako Corwin. Ta nahrávka zní až příliš sterilně. Navíc v momentě, kdy zazní vokály, nemohl jsem se zbavit podezření, že je to akorát původní stopa z Ommadawnu hraná pozpátku. A fakt že jo. :-( Proč musí MO neustále vykrádat sám sebe? U RtO snad mohl přizvat nějakou irskou zpěvačku, která by zazpívala v irské gaelštině... Použít stopu s Clodagh Simonds, to mi přijde hodně laciné. Navíc jsem se v rozhovoru dočetl, že všechny věci na RtO nahrál sám, plus tam napasoval samply z původního Ommadawnu. Tím pádem prostě nemůžu očekávat to velké dílo, které vzniklo s přizváním takových hostů, jako Terry Oldfield, Paddy Moloney, Jabula ad... Ti tomu přece jenom dodali tu zemitost (nebo syrovost). Na jeho nahrávkách ze 70. let jsem obdivoval tu úžasnou hudební symbiózu akustické a hlavně elektrické kytary či kláves s flétnami, perkusemi apod. (později by se něco takového mohlo zařadit do škatulky world music... Myslím, že MO tehdy předstihl dobu). V případě RtO něco takového očekávat bohužel nelze. :-( V tomhle jsem opravdu pesimistou.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Super, díky za odkaz. Nicméně ukázka mi zní dost synteticky - Mikova sedmdesátková alba byla skvělá v té poctivosti reálných nástrojů a takové určité syrovosti - a u Ommadawnu oceňuji hlavně jednu věc, naprosto přesně ve mě vzbuzuje určité pocity, představy a asociace - z partu jedna cítím přicházející zimu, na začátku partu dva pak zima zavládne, mráz, smrt, deprese a pak následuje počátek jara, slyším zurčící potůček mezi praskajícími ledy, sněženky vyrůstají ze sněhu a končí to rozkvětem jara. Z ukázky Returnu zatím necítím nic, spíš mi to připadá jako by si vypůjčil ten indiánský medicimanský motiv z Incantations - no ale uvidíme, těžko soudit podle krátké ukázky :-)
Return to Ommadaw
https://vimeo.com/194708518
 
Return To Ommadawn, Pt. I
Poslouchejte, paráda! ‎Sean Allison‎ pro MikeOldfieldPersonal na rádiu BBC 2 : http://www.bbc.co.uk/programmes/b0848fc4#play Jděte na čas 02:10:20
 
Ahoj Horsebacku, napsal jsem ti do vzkazníku.
On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
MOFANCON 2017
Ahoj. OK. Tak všem, kdo projevili zájem zkusím zítra v úterý 29. 11. nebo pak v pátek 2. 11. 2016 napsat a poslat přihlašovací formulář, kde si můžete vybrat z nabídky ubytování, jídla a tak. Bylo by to na 2 noci (tedy pá - ne), ale můžete se přihlásit i na 1 noc. Prostě kdo napsal, že chce, pošlu mu přihlášku. Resp. můžete mi dát na sebe do vzkazníku nějaký kontakt, protože koukám, že asi příloha tam přidat nejde, co?
 
Já mám určitě zájem (+1 dospělá osoba + 2 malé osoby). Taťka se zatím též tváří, že by jel.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Tak fajn :-)
Ahoj, asi víkend - ty rád jezdíš v noci?
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře

Já si myslím, ať sem Horseback hodí číslo účtu a pošleme prachy s něčím jako variabilní symbol: 20170421, poznámka pro příjemce: OKOUN_NICK_NAME.

Naxosi, jeli by jste na celý víkend, nebo jeden den?

Ahoj On_Horsebacku! Zájem mám a co mám dělat teď?
Facebook nemám - můj mail je v Okouním odkazu "Norstarova stránka" (sekce O autorovi). Nebo bude fungovat emailová adresa mofanconrrrr@seznam.cz jako to bylo v roce 2005?
Cena je krásná. Moc dík!
On_Horseback Fanoušek hudby Mike Oldfielda 
Milá komunito fanů Mike Oldfielda, dal jsem dohromady konečně přihlášku se součtem všech poplatků (je tam ale i možnost volby třeba u jídla nebo noclehu na jednu či obě noci a tak). Celkově ubytování na dvě noci se sobotní plnou penzí a nedělní snídaní, poplatkem za pronájem společných prostor apod. vychází na celý víkend vychází 1055,- Kč. Přihlášku s detailnějšími informacemi (tj. o počtu lůžek na pokojích, co budou k dispozici, etc.) zašlu těm, kdo projeví zájem. Pokud možno to neodkládejte, jasno bychom měli mít ke konci prosince 2016, zálohy bude stačit zaslat asi v novém roce, ale tyhle detaily budu probírat jen s vážnými zájemci. Tak přemýšlejte a pište, připomínám datum akce - víkend 21. – 23. 4. 2017. Jo, a tradičně, můžete přispět do mlýna i s tím, kdo by eventuelně mohl vzít sebou výkonný laptop, dataprojektor a jaký bychom dali dohromady program. V sobotu dopoledne asi tradiční výlet, neboť nejen Oldfieldem živ je člověk, jak se kdysi prokázalo při našich srazech...
 
:-)
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Pořád jen na nervy. Sice jsem si koupil elektriku, levnou kopii oldfieldova Gibson Juniora od Epiphonu, ale učení si asi nechávám až na důchod.
na klavír - Moonlight S. :-)