Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


MOFACON
Ahoj lidi, fakt mam květen totálně nacpaný, takže se omlouvám - letos to bude bez Opavy, už jsem mluvil s Horsbackem. Dejte si za mě párek s pivem :)
 
No, já doufám, že má zmatečná přihláška dorazila a čekám na rozkaz k nějakému placení nebo tak :-)

Já teda si vezmu zase asi akustickou kytaru, i když po tom svém loňském trapném pokusu bych se radši do žádnejch větších akcí nepouštěl :-)
Btw. nebavili jsme se o nějakém muzicírování ve Stromovce či něco takového? :-D
 
on.horseback.song  
Nečtiny
Tak přihlásilo se přes 20 lidí. Někteří mi ještě neposlali dotazníky. Budu muset udělat inventuru. Cílem výletu bude Rabštejn nad Střelou, o kterém minule mnozí mluvili, že tam byli kdysi na rekreaci a tak. V sobotu bychom tam asi omrkli Četnickou stanici, kostel a Loretu či zajímavosti městečka. Pán, co spravuje rabštejnský zámek má čas až v neděli, tak bychom dali zámek v neděli od 10ti hodin. Poprosil bych tradiční tvůrce programu, by se toho ujali.
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Na to, že se blíží sraz, je tu nějak mrtvo. Tak se hlaste, kdo jede :-)
 
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Přivezl bych kousek dostupného high-endu v podobě sluchátek (se kterými Oldfield mixuje) + lampového zesilovače. Ať taky poznáte, jak může hudba znít :o))
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
MOFANCON
Tak už je to tady...
Letos bych konečně mohl, jen musím někoho sehnat do party na dalekou cestu z Ostravy.

Každopádně se těším, vy bando :-)
 
To jsi mi připomněl: The Consequences of Indecisions mám na gramodesce! Byl jsem se na to teď podívat a překvapilo mě (už jsem to dlouho nedržel v ruce), že jako interpret je na přední straně psáno jen Mike Oldfield. Pekka Pohjola je zmíněn až na zadní straně v seznamu hrajících muzikantů. To by ale Mike Oldfield nesmělo být tak slavné jméno! :-)
xxAMAROKxx Některá hudba  hraje na city
Hoj, z pražské party by jeli i Northstarovi a já. Budeme se těšit na mail od Davida. BTW, jestli neznáte, mrkněte na album Consequences Of Indecisions. Oldfield tam hraje na kde co. Na téhle skladbě třeba válí na kytaru: https://youtu.be/-65Ee58UCQw?t=136
Paris Cožeto sem  mám napsat?
bůk
Vítejte v novém roce :) Ozval se David (Horseback), že si dopisuje se správcem Nečtin a nabízí termín 24. - 26. května t. r. Co vy na to? Sjedeme se? Let's make Nečtiny great again!
 
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Tak já už stíhám přát jen ten šťastný Nový rok :-)
 
Přejeme vám krásné prožití Vánočních svátků, hodně klidu a pohody a bohatého Ježíška. Dáša a Norhtstar
 
A hlavně: Let there be light! Potřebujeme ho všichni.
 
Přeji všem Oldfielďákům, kteří sem snad ještě chodí, a i těm, co už ne :-) klidné Vánoce a hodně štěstí a hlavně zdraví do příštího roku!
 
Při tom jsem si v raném mládí proposlouchal jeden z Oldfieldovských "tripů" (holt ty LSD zážitky do té hudby prostě dostal :-) ), takže já je beru vcelku pozitivně. Jediné co mi tam nesedí, je ten nástup v někde v 17. minutě. Ale dá se na to zvyknout. (Jako jsem si zvykl na otáčení LP Amaroku v polovině - vsát z postele, rozsvítit, otočit desku, znovu pustit - a teď mi to občas chybí. :-) )
Ty jo, to už jsem léta neslyšel - díky za tip!
 
To se mi líbilo vždy, hlavně druhá část.
L_O_U_S Jsem havloidní pseudohumanista. 
Wind Chimes dost balancuje na hraně kýče (hlavně to video) a geniality.
corwin78 Česká pirátská strana  Internet je naše moře
Po letech nějak přicházím na chuť The Wind Chimes.
 
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Dovolil bych si repost z klubu To muselo dát práce..., jak Mike vytváří svůj typický kytarový zvuk:

"Je to složitý proces. Z kytary jdu do zvýrazňovače výšek, pak vedu signál do malého, bateriemi napájeného zesilovače Vox. Potom z toho odstraním zkreslení a připojím výstup z Voxu na mikrofonní vstup stereofonního magnetofonu Teac. Tenhle vstup přebudím, pak vezmu výstup a nasměruju ho do velmi starého grafického ekvalizéru, na němž mám zvýrazněny všechny střední frekvence. Výstup zapojím na druhý linkový vstup Teacu, abych dostal signál dolů na správnou úroveň. A teď už ho můžu připojit do mixážního pultu. Ale to ještě není celé. Z pultu to jde do Kepexu (studiový omezovač šumu), který ořeže všechen ten hrozný hluk v pauzách, kdy nehraju. Teď jde signál do dalšího grafického ekvalizéru, jenž používám, abych dostal ten konečný zvuk, který chci. Nechávám nastavení na všech těch krámech pořád stejné. Když chci změnit zvuk, dělám to tím druhým ekvalizérem... Pak je signál vedený do limitéru, abych se zbavil špiček. A pak už jde přímo do studiového magnetofonu. Vždycky si výsledný zvuk stáhnu z režie na zesilovač Fender Twin Reverb v hlavním studiu. Pak ho sejmu mikrofonem. Dává to zvuku skutečnou vřelost - máte prostorovou akustiku, není to elektronický zvuk."