Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravuje:

PřebralReklamaGlück auf,
v tomhle klubu bych rád koncentroval všelijaké mašíbly, moderní pověsti, zkazky, zelenkavě světélkující internetové stránky a další podivnosti ze světa podzemního. Jsou tu vítány žertovné zážitky s výrobci nacistických parních bombardérů, vyprávění od táborových ohňů i vlastní zážitky z nevirtuálních bitek s hordami nemrtvých árijců a rudoarmějců v ruinách sovětských městeček kdesi na Středozápadě :-)

Jo, a proč další zbytečný klub? Protože všelijakých pošuků a podivností se kolem toho podzemí motá celkem dost, ale pro kluby Mašíbl a Urban legends je to většinou celkem monotónní a přitom bych tady nechtěl mít jenom vybrané kousky - legrační weby beru všema deseti, ale zajímají mě i méně zábavné variace těch historek a podobně, kterýma bych výše zmíněné kluby příliš zapleveloval. V Podzemí se zase řeší i jiné věci.

Kromě podzemí uvítám i zkazky, které se týkají různých vojenských prostorů, tajemných sudetských ruin a jiných podobných různých míst.

Diskutovati o jednotlivých věcech povoleno, na Diskuzní dogma peču, ale nemám rád osobní flejmy a pokud je řeč o ohrožených místech, můžu občas promáznout něco příliš dekonspirujícího.

captainn to houká kápo  sýček
Kde nemají tank v rybníce nebo alespoň požární nádrži, tak jsou vidlákov největší, wtz.
Zaklinac Si Vis Pacem, Kupuj Menhiry! 
Tanky v bazine jsou bezne jen v zemi, kde zitra znamena pozitri.
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Tanky na divných místech se zdají být celkem populárními, nejčastěji jsem se zatím setkal s tankem utopeným v rybníce/bažině. Teda, ve folklóru samozřejmě :-)

Nedávno jsem o tom zrovna přemýšel nahlas před jedním spolužákem z etnologie a hned se dozvěděl, že u nich doma v rybníce ho maj taky.
Petr_K Chiropterofil 
Povídačka z Rychlebských hor
No, moc to sem nepatří ale odposlechnuto ve vlaku na jednom vandru: Náctiletá dívenka vyprávěla, že její rodiče vlastní v Rychlebských horách ranč a přivydělávají si hledáním německých pokladů detektory. Údajně jsou tam různé skrýše, jedna jeskyně ukrývá i německý tank. Věřte - nevěřte.

Jinak detektorářů už je u nás tolik, že snad už všechny lokality, kde něco mohlo být (hrady a všechny kopce Strážiska, Na stráži atd.), už jsou totálně vyluxované (poseté jamkami a jámami po výkopech).

Často jsou to lumpové drancující naše národní dědictví, kteří nedocení historickou hodnotu nalezeného předmětu. Pokud není ze zlata, v lepším případě skončí v šuplíku, v horším časem v komunálním odpadu. Mnoho jich to dělá pro peníze. Slušný detektor dneska stojí něco přes 2000 Kč, což je opravdu pohroma...

Nicméně občas se na Detektoringu objeví i něco zajímavého, jako třeba tento "populárně-naučný" článek o skrýších Wehrwolfů.

Taky mě zaujalo toto video od ruských hledačů, ale ti se evidentně dobře baví něčím úplně jiným, než hledáním pokladů: http://youtube.com/watch?v=70dG455RFCs