Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravuje:

PřebralReklamaGlück auf,
v tomhle klubu bych rád koncentroval všelijaké mašíbly, moderní pověsti, zkazky, zelenkavě světélkující internetové stránky a další podivnosti ze světa podzemního. Jsou tu vítány žertovné zážitky s výrobci nacistických parních bombardérů, vyprávění od táborových ohňů i vlastní zážitky z nevirtuálních bitek s hordami nemrtvých árijců a rudoarmějců v ruinách sovětských městeček kdesi na Středozápadě :-)

Jo, a proč další zbytečný klub? Protože všelijakých pošuků a podivností se kolem toho podzemí motá celkem dost, ale pro kluby Mašíbl a Urban legends je to většinou celkem monotónní a přitom bych tady nechtěl mít jenom vybrané kousky - legrační weby beru všema deseti, ale zajímají mě i méně zábavné variace těch historek a podobně, kterýma bych výše zmíněné kluby příliš zapleveloval. V Podzemí se zase řeší i jiné věci.

Kromě podzemí uvítám i zkazky, které se týkají různých vojenských prostorů, tajemných sudetských ruin a jiných podobných různých míst.

Diskutovati o jednotlivých věcech povoleno, na Diskuzní dogma peču, ale nemám rád osobní flejmy a pokud je řeč o ohrožených místech, můžu občas promáznout něco příliš dekonspirujícího.

DJ Slamák Kolme kättä ja kuusi penistä...  mä mutantti oon!
StochastikoS převibroval zkušebně na  špajz
Miestopis strassidel czeských i morawských
ad pověsti: pěkný článek o tématu napsal Martin Mrskoš. A ty Boudovy ilustrace jsou naprosto luxusní.
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Proč ne, sice jsem to tu zakládal hlavně kvůli těm modrením zkazkám, ale přečtu si to rád.

Mimochodem...
Petr_K Chiropterofil 
Podzemni pověsti
Možná by stálo za to sem přihodit něco ze starých pověstí o permonících a dalších podzemních podivnostech... žádné výmysly, spíše zaznamenaná lidová slovesnost a folklór. Pokud by byl zájem, něco bych doma v knížkách našel.
 
Druhá strana:
Existují i legendy, kterým dá výzkum za pravdu. Dlouho se mluvilo o plánovaném tunelu pod Ještědem a je to dva roky, co jsem od něj našel výkresovou dokumentaci, mluvilo se o tunelu pod LBC nádražím a dokumentace je už také v mém PC a poslední, týden stará záležitost je tunel v centru, od kterého mám plány také. :-)

(...a omlouvám se za sebestředné chlubení, ale konečně mám legendární trojku bez tajemných souvislostí vyřešenou !!!)
 
německé letadla
Další "legenda" z nedalekého okolí roztocké studny - dole v Tichém údolí je plácek a na jeho konci v křoví menší betonový sklep a nějaká podezdívka od delšího plotu. A prý to bylo miniaturní ukryté německé letiště :-) a jak asi tato historka vznikla - ke konci války pronásledovali spojenci německé (sna proudové, nevyzbrojené) letadlo údolím Vltavy, a pilot, aby neohrozil lidi, tak před Prahou "odbočil" do Tichého údolí a prý došlo k střelbě u nedalekých Kozích hřbetů (kde za války bylo něco jako sklad materálu), zda bylo sestřeleno nevím. Znám pána, který u toho byl.
 
Kdysi dávno
jsem se toulal okolo Kovářské a hledal jeden vstup do podzemí. V lese jsem objevil několik kusů zkrouceného hliníkového plechu. Po revoluci jsem se dočetl, že tam hledači našli a vykopali sestřelenou americkou létající pevnost. Ale jestli byla poháněna parním pohonem či konvenčními motory, to už tam napsáno nebylo.
 
Ke Zbirohu a dalším
Stačí si přečíst článek a začít počítat slova "údajně" Prostě je to studna, v tom naházené věci a tajemné je jen IQ autorů. To samé platí o Štěchovicích, kde jak píše Kasi také nic tajemného není.

Ta omáčka okolo Zbirohu je stejnej blábol jako vrata se svým dolem plným trávy, kterej s tím vyčich... Škoda, stále jsem ochoten naivně se informovat u PČR, jak to dopadlo :-)
 
k archívu ve Štěchvicích
co jsem o tomto případu četl, tak nález nebyl ani tolik způsoben šikovností nebo štěstím američanů, ale neschopností ministersta vnitra. O tom, kde němci něco ukryli místní věděli, a podali o tom i hlášení, ale zůstalo to někde ležet. Když se to dozvěděli i američané, tak si pro to jen dojeli a vyzvedi to, a měli štěstí, stihli to odvést na západ dříve než česká strana stačila reagovat.
 
Petr_K Chiropterofil 
Zbiroh
Nevíte někdo, jak to dopadlo? Prý tam vykopali "německý archiv" a ovezlo si to MV (jak jinak)... více zde.
 
Petr_K Chiropterofil 
Tanky a letadla v ...
Jeden T-34 se povaluje poblíž Zlatých Hor (hromada plechů, viděl jsem na fotce), jeden bombardér Junkers je utopený v rybníku údajně poblíž Orlové u Ostravy, někde na Opavsku prý tank v rabníku, u Fulneku je BVP německé provenience taky v nějaké vodě...

A teď fakta - zřícený bombardér se povaluje na Smrku v Beskydech, poblíž Ondřejníku dva bombardéry (byl jsem na místě), MIG-15 pod Lysou Horou...

 
My mame
urcite tank v našem potoce.
 
captainn to houká kápo  sýček
Kde nemají tank v rybníce nebo alespoň požární nádrži, tak jsou vidlákov největší, wtz.
Jankov u Votice
Když už jsme u toho tajemna. Neslyšel jste někdo o této lokalitě? Máme kousek odsud chalupu. Je doloženo, že tam byl v dubnu 1945 velký pohyb německých vojsk a materiálu. Po osvobození, když se tam mohli vrátit obyvatelé našli jen čerstvě osetá pole. Nevím jestli to zahrnout do povídaček nebo mezi fakta. Kdo bude mít zájem, mohu s ním osobně probrat jak dohady, tak těch pár indicií, co se mi podařilo dát dohromady.
 
Zaklinac Si Vis Pacem, Kupuj Menhiry! 
Tanky v bazine jsou bezne jen v zemi, kde zitra znamena pozitri.
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Tanky na divných místech se zdají být celkem populárními, nejčastěji jsem se zatím setkal s tankem utopeným v rybníce/bažině. Teda, ve folklóru samozřejmě :-)

Nedávno jsem o tom zrovna přemýšel nahlas před jedním spolužákem z etnologie a hned se dozvěděl, že u nich doma v rybníce ho maj taky.
Petr_K Chiropterofil 
TO waldepan
Silně mi připomínáš identitu a názory jistého nenávistného pomateného pánaboha montanistů "který se jako jediný zabývá doly seriózně" a "ostatní jsou mediální mrdky, které se chtějí na internetu zviditelňovat". Neznáš ho náhodou?
 
info o špatném zahnutí k "Frankově štole" není sice na repertoaru Standy Trotla spol. i když to tak možná vypadá. Na tuto info. dříve nebo později narazí i někdo jiný a pak teprve bude veselo.
 
Petr_K Chiropterofil 
Povídačka z Rychlebských hor
No, moc to sem nepatří ale odposlechnuto ve vlaku na jednom vandru: Náctiletá dívenka vyprávěla, že její rodiče vlastní v Rychlebských horách ranč a přivydělávají si hledáním německých pokladů detektory. Údajně jsou tam různé skrýše, jedna jeskyně ukrývá i německý tank. Věřte - nevěřte.

Jinak detektorářů už je u nás tolik, že snad už všechny lokality, kde něco mohlo být (hrady a všechny kopce Strážiska, Na stráži atd.), už jsou totálně vyluxované (poseté jamkami a jámami po výkopech).

Často jsou to lumpové drancující naše národní dědictví, kteří nedocení historickou hodnotu nalezeného předmětu. Pokud není ze zlata, v lepším případě skončí v šuplíku, v horším časem v komunálním odpadu. Mnoho jich to dělá pro peníze. Slušný detektor dneska stojí něco přes 2000 Kč, což je opravdu pohroma...

Nicméně občas se na Detektoringu objeví i něco zajímavého, jako třeba tento "populárně-naučný" článek o skrýších Wehrwolfů.

Taky mě zaujalo toto video od ruských hledačů, ale ti se evidentně dobře baví něčím úplně jiným, než hledáním pokladů: http://youtube.com/watch?v=70dG455RFCs

 
To rapora
Jestli jsou vybrané archeologické lokality a "domácí sbírky OK, tak je OK i běhání po lese s detektorem.

Prostě je rozdíl mezi prací publikovanou v odborné literatuře a prezentovanou na oborových konferencích a mezi běháním po lese s detektorem, či adrenalinové prolejzání děr za účelem "voe hustý".

Bohužel jsem třeba před cca 2 hodinama vysvětloval veliteli 31. brigády rad. chem...., že nehledám poklad, ale že připravujeme výstavu a publikaci. Týdně toto vysvětluji několiktrát. Jednoduše dnes když zalezete pod zem, tak máte nálepku praštěného hledače pokladů, živenou přitroublými reportážemi TV Nova o nacistických pokladech a o tom, jak někdo blbě odbočil k Frankově štole. ;-)