Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Psycho Ťa zajebem v noci pazúrom!!! 
aTo my radi!
aTo děkujeme!
ocs sine ira et studio  OCSite
Asi ani to ne; já byl myslím snad na jednom? Nebo možná na dvou, ale spíše ne; tahleta überjamboree mne nikdy moc neoslovovala. A nepamatuji si z toho vůbec nic :)
molotov Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat  Dáreček
Jestli jsme se náhodou nepotkali. A nejspíš nepotkali. Jedině snad na nějakém TOM srazu...
ocs sine ira et studio  OCSite
Admira Kobylisy. Proč?
Jebarokunde  
U nás (TOM) to mají na čas a sirky jim nepočítáme. U indiánů byla jedna na jeden pokus a bez papíru jen dobře nachystané šoší.
molotov Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat  Dáreček
smím se zeptat ve kterém TOM jste se vyskytoval?
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Ten sem vleze pod jiným jménem.
Nazgul Vtipnýs 
Unbook, dejte vědět, až bude keosan zabanovaný.
 
(Technická: Mňa naučil zakladať oheň môj otec keď som mal cca 6 rokov. Motiváciu mi dal dobrú. Ráno zahlásil: keď si hladný, tak si choď opiecť slaninu. Otvoril si pivo, a o hodinu si na tom ohni opiekol aj on keď som už bol ja najedený. Bol Skaut, takže to bolo pri Skautskom Zrube.)
neprihlaseny_OC  
(Technická: nevím jak jinde a jindy, ale v našem skautu TOMu bylo sice zapálení na jednu zápalku žádoucí a věcí hrdosti, leč limit byl tři — teprve ti, jimž ani toto přehnané množství nestačilo, byli poháněni k důkladnému nácviku pyromanství.)
sam_hofgins  
Máte svou pravdu, ale nejsem si jist, zda jste v správném klubu. Tramping není o tom, jak rychle a snadno vytvoříte něco, jako je oheń. Prolíná se s trochu debatou, za jak složitých podmínek a minimalismu stvoříte oheň. Už rozumíte?
keosan Auditor a optimalizator reality. 
Ale teraz uz trolite. Povedal som, ze vacsinu vybavy mam a experimentoval som s roznymi druhmi zapalovania ohna. Ale naco si budem zapalovat ohen jednou zapalkou? Som snad skautik? Nie. Isteze je to narocne, ale da sa to. Ked vsak budem mat studene, ci premrznute ruky a ich zlu koordinaciu, tak privitam okamzite zalozenie ohna, bez ohladu na vonkajsie podmienky. A to celkom splna chemicky podpalovac, alebo JET horak + pripadne nejaky tuhy lieh, alebo nieco ine, co dobre a dlho hori. A prave o tom mala byt diskusia. O rychlych moznostiach zalozenia ohna a nie o drievku, luku, kresadle, zapalke a dalsich klasikach. Ano, mozem sa s klasikou hrat - napr. mam noz Light My Fire, co pre danu firmu vyraba mora a v nozi je kresadlo. Ale su situacie, keby clovek ten ohen uvital rad velmi rychlo a hrat sa moze inokedy.
sam_hofgins  
Pane keosan, skauti prý mají "pravidlo" zapalovat oheň na prvú sirku. Je to v závislosti na podmínkách velmi těžké, až nemožné. Zkuste si to hocikedy.
keosan Auditor a optimalizator reality. 
Pane sam_hofginsi. Tu ziadny flejm nebol. Len sa zivo diskutovalo. A kedze mam 90 percent vymenovaneho uz vo svojej vybave, tak bola vacsina rad ako vozenie dreva do lesa. Nemozem za to, ze na okoune je miesto odpovede, velka obluba prave Kolin.

Dakujem za pochopenie, bez flejmu a s uctou Vas Keosan.
sam_hofgins  
Pan keosan tu už podruhé otevřel téma/flejm ohledně zapalování ohně, což je asi ta nejvíc bazálnější věc, která je tu on topic.

Pan keosan si přesto vůbec nic z debaty nevzal za vlastní a tak by mohl zkusit dále k tomuto tématu nepřispívat.
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Nejsi. Já s sebou vozím pár kostek suchého lihu, které ale použiji jen když to opravdu nejde jinak. Využívám všeho co je zrovna po ruce. Bříza je našimi lesáky pokládána nejspíš za plevelný strom - vždycky když se dostanu do lesa kde se prořezávalo, tak jich vidím ležet plno. Tady se vybavím kůrou. V různých dutinách se dá vykotlat něco práchnivého, na smetištích či po neukázněných houbařích či výletnících nasbírám všelijaké odhozené papíry. Chataři mají kus za svou osadou bordel, kde se dá najít taky leccos hořlavého. U nás nějaké neprostupné pralesy nejsou, všechno jsou buď rezervace nebo hospodářské lesy. A zrovna ty hospodářské jsou plné možností. V chatové osadě mívají chataři připravené zásoby suchého dřeva na ty svoje společenské ohně ap., takže tam není problém v nouzi taky něco sehnat. Stačí se na les přestat koukat jako na divočinu a vnímat ho jako hospodářský les.
Jsem tu sam kdo nevozi ohledne podpalovani nic a spoliha se na ostatni?
 
mum Od nějakých  pazourů
OK, mam horcikovy blok a par skrtacich tycinek, za tech par let jsem je pouzil predevsim na zabaveni rozpustilych robatek, ona tak krasne vychladnou, kdyz si strouhaji pilinky na vecerni ohen...

Ale uz par let koketuji s myslenkou pribalit si do nouzovky nejaky ten hypermangan a trosku glycerinu, jen pro tu legraci.

Na normalni rozdelani ohne mam samozrejme jako kurak pri sobe neustale nekolik proverenych zapalovacu.
 
Cigarety, stohy a ostatní ohně si kupodivu zapaluju zapalovačem, nebo sirkami. Které slovo z věty Za ty tři roky co ho mám, jsem ho sice vytáhl jednou... jsi nepochopil?