Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

SkullmanReklamaKtera kniha se vam libila nejvice a proc? Ktery film se vam libil nejvice. Ktera filmova postava (herec) nejvice sedla do vasi predstavy kniznich hrdinu?

FAQ: Poradi Ryanovek chronologicky (special thanx to ocs)

 1. Without Remorse
 2. Patriot Games
 3. Red Rabbit
 4. Hunt for Red October
 5. Cardinal of Kremlin
 6. Clear and Present Danger
 7. Sum of All Fears
 8. Debt of Honor
 9. Executive Orders
 10. Rainbow Six
 11. Bear and Dragon
 12. The Teeth of the Tiger


Kdyby lítal na Wildcatu, tak by se překladatel mohl ještě víc odvázat. :-)
ocs sine ira et studio  OCSite
To by mi tak nevadilo, koneckonců Američané z jejich pohledu tomu letadlu říkají kocour (nebo snad to mělo původně spíše znamenat proutník? ;)), takže je sporné, zda to nakonec není překlad správný (ačkoli subjektivně mi samozřejmě ten Tomcat sedí daleko lépe, v tom se shodneme).

Spíš mám dosti zásadní problém s obraty typu "Dvě velké mosazné, ty mu připíchli".

(Pokud někdo nedokáže zpětně dekódovat originál, pak zněl "Two big brass ones, them he's got hangin'" ;P)

CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Jen bych se možná trochu bál překladu (ten neznám, četl jsem to v originále) -- ten má tendenci u Clancyovek být dost mizerný...

Jj, "nejradši" mám díly, kde Robbie Jackson lítá na kocourovi.
Však ono na na Clarka dojde. Forsyth mi už došel, tak se vrátím k Američanům. :-)
ocs sine ira et studio  OCSite
Šestku vynech, ta je relativně slabá. Jediné opravdu hezké v ní je to, jak se vypořádají s ekofašos ;)

Ale Výčitky si přečti, ta je daleko nejlepší z celé série (tedy samozřejmě IMHO). Ryan teprve studuje, hlavní hrdina je Clark, jenž je ještě jmenuje Kelly, dostane se poměrně drsným způsobem do sporu s narkomafií.... a vyřeší to také poměrně drsným způsobem ;)

A válka (ve smyslu té velké strategie, kde člověk přestává sledovat kdo kam posílá které tanky) tam není vůbec.

Jen bych se možná trochu bál překladu (ten neznám, četl jsem to v originále) -- ten má tendenci u Clancyovek být dost mizerný...

Já se teď opětovně chystám na Hon na ponorku, chci chytit Cassia. :-))
Bez výčitek a ani Duhovou šestku jsem zatím nečetla, odradilo mě od toho posledních několik set stran Z rozkazu prezidenta, bylo to na mě už nějak moc high tech. Málem jsem si musela při čtení malovat mapu ve štábu a posunovat si tančíkama, abych se v bitvě orientovala. :-) (Ale už jsem to sem myslím někam psala.)
Každopádně, Králík mě zase docela naladil...
ocs sine ira et studio  OCSite
Jj, Králík je na novou Ryanovku překvapivě dobrý (asi proto, že je dějem posunut zpátky ;))

Ale pořád si osobně upřímně řečeno raději přečtu počtvrté Without Remorse nebo Cardinal of Kremlin, než podruhé Králíka ;)

Jinak on se s tím Clancy zas tak nemaže, už někde tuším v Rainbow Six mají Clark i Chavez pistole, jež ve skutečnosti vůbec neexistují ;)

Tak po delším čase dočtena další z Ryanovek - Rudý králík. Děj se točí výlučně kolem špionštiny, kterou mám ráda, takže spokojenost, i když si myslím, že v téhle řadě jsou k nalezení i lepší tituly.
Jedno autorovi však neodpustím - jezdit z Moskvy do Budapešti krkolomným vlakovým spojem přes Sofii a Bělehrad, to bych ještě snad překousla, drážní mozky jsou nevyzpytatelné, ale umístit překladové nádraží ze širokorozchodných na běžné koleje mezi hranice Jugoslávie a Maďarska, s tím si tedy mohl dát opravdu trochu víc práce. Nemluvě o tom, že hrdinu IMHO trochu zbytečně tajemně vláčel zpátky do "svobodné a hlídané Jugošky", kterou předtím bez problémů projížděl už vlakem... Osobně bych řekla, že soudruh autor má trochu binec v uspořádání Jugoslávie a nesehnal si starší mapu... :-)
Radši jsem to napsala bíle, je tam lehký spoiler.