Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

SkullmanReklamaKtera kniha se vam libila nejvice a proc? Ktery film se vam libil nejvice. Ktera filmova postava (herec) nejvice sedla do vasi predstavy kniznich hrdinu?

FAQ: Poradi Ryanovek chronologicky (special thanx to ocs)

 1. Without Remorse
 2. Patriot Games
 3. Red Rabbit
 4. Hunt for Red October
 5. Cardinal of Kremlin
 6. Clear and Present Danger
 7. Sum of All Fears
 8. Debt of Honor
 9. Executive Orders
 10. Rainbow Six
 11. Bear and Dragon
 12. The Teeth of the Tiger


Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
Ocs: den pro Šakala rozhodně, ale ta Boží pěst byla taky hooodně dobrá! Btw, znáte ty Forsythovy povídky? Žádné stopy se to tuším jmenovalo.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Clancy podle mého subjektivního názoru byl skvělý až do Executive Orders; od té doby však letí dolů, a to tak, že rychle :(((

Nejlepší Forsyth je ovšem jednoznačně Den pro šakala! ;)

 
Já mu neberu, že tomu rozumí. :-)) Jenom je na mě prostě až moc popisnej. A řekla bych, že je to na úkor děje i čtivosti. Ale někomu se to tak může naopak líbit...
Boží pěst, možná. Sice si tu citaci tam nevybavuju, ale dějově by to tam páslo. (IMHO vedle Ikony podle mě asi jeden z nejlepších Forsythů.)
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
on ten Forsyth taky není, co bejval, ale takovou nadprodukci jako Clancy přece jen nemá :))) btw, v jednom z posledních románů Forsyth Clncyho zmiňuje jako největšího odborníka na zbrnaě NATo i varšavské smlouvy, za kterým chodí i vojáci pro radu :)(Boží pěst?)
 
To "máš pravdu" patří k druhé části věty, srovnávat inteligenci pánů Forsytha a Clancyho si netroufám. :-)
 
Máš pravdu, já mám ohledně těch novějších věcí sice pořád trochu dluh, ale už na konci Z rozkazu prezidenta jsem měla trochu pocit, že se snaží čtenáře přesvědčit, jak on té technice vážně rozumí. (Obměna - Čestný dluh vs. bankovnictví.) Můj milášek je trochu jiného názoru, což je trvalým zdrojem mírných domácích nesrovnalostí, ale i on shledává jeho styl mírně klesajícím.
Hmmm, teď asi dostanu za uši od skalních příznivců i tady. :-)
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
manka: mně teda přijde Forsyth chytřejší. Clancy šel poslední dobou dost dolů, Hon na ponorku je přece úplně jinde než jeho novější věci
 
Co já vím tak není. Forsyth je IMHO čtivější, ne tak popisný jako Clancy, ale oproti němu mívá tak jednu, maximálně dvě hlavní linie děje. Což při srovnání s např. Honem na ponorku (knihou!) působí téměř stroze. :-)
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
ale včera sem koupil novýho Forsytha (Mstitel) a ten je po hooodně pomalym rozjezdu (cca půl knihy) docela čtivej. Toho bych doporučoval spíš. (btw, neni tu někde klub o Forsythovi? je to dost podobný...)
 
eso MILK IS GOOD FOR YOU! 
Potvrzuju.
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
já to čet anglicky a je to pěkně blbý :(
 
Tygří zuby (Teeth of the Tiger) Tom Clancy překlad: Jiří Špalek kategorie: Thrillery Vychází 5.5.2004 vazba: vázaná Takže už brzy...
 
Nabídka knih
Ahoj Romane, nabízím tyto knihy k prodeji. Máš zájem? Medvěd a drak (původní cena 299) 200kč Jasné nebezpečí (původní cena 299)180kč Nejhorší obavy (původní cena 299) 150Kč Z rozkazu prezidenta (původní cena 299)150Kč Kardinál z Kremlu (původní cena 79) S pozdravem Pavla
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
 
eso MILK IS GOOD FOR YOU! 
Kristian: Ja bych rekl, ze nebyla.
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
tak právě dočítám The Teeth of the Tiger a musim souhlasit s Esem, je to šitovka. Akorát by mě zajímalo - vystupujou tam bratři Carusové (jeden původně od FBI a jeden od mariňáků) - a jsou to bratranci od Jacka Ryana Juniora. Byla o nich nebo jejich rodině nějaká zmínka v předchozích dílech?