Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravuje:

asymReklamaKryštofové, Divocí Billové, Olgy Lounové! Myslíte si, že můžete obluzovat plebs svými výpotky? Dost možná – ale tady na Okounu, vážení přátelé, vám to nežereme.

Tento klub slouží zejména ke konstruktivní i destruktivní kritice písňových textů, a to po stránce jazykové, umělecké i faktografické. Předpokládám, že většina obsahu se bude týkat české tvorby, ale rozhodně se nebojte přispívat i cizojazyčnými šlágry. Je okrajově povoleno i tepání netextových aspektů pitomých písní.

Za název klubu vděčíme identitě Pan_Azathoth. Inspirace "kufry plných něhy" (Obchodník s deštěm) skupiny Kryštof je návštěvníkům jistě zřejmá, nicméně ne každý zaznamenal, že svou bravuru v ovládání instrumentálu mistr Krajčo definitivně obhájil frází "mezi patry vysokých jak tatry" (Rubikon) a právem si tak vysloužil roli patrona tohoto klubu.

POZNÁMKA: Je možné (a dost pravděpodobné), že tu někdo bude krutě tepat nějakou píseň, kterou máte rádi. Pokuste se neurazit a zapojte se se svou pozitivní kritikou do diskuse! Vkus je velmi individuální záležitost.

LASKAVÉ DOPORUČENÍ: Ušetřete své soudruhy zbytečného klikání a googlení. Pokud není z kontextu zřejmé o jakou/čí skladbu jde, doplňte svůj příspěvek o informace umožňující její pohodlnou identifikaci bez klikání. Nechci zavádět nějaký striktní formát, apeluji pouze na vaši schopnost vcítit se do čtenáře narazivšího na zcela neznámý text doplněný toliko odkazem na Trubku;-)

Finwe Peru pravidelně,  jednou za čas
To je hezká představa.
asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Tuhle zrůdnost už mám v hledáčku delší dobu. Už první verš napovídá, že to bude stát za to. Vždycky si představuju, jak Krajčo zavře v obýváku oči a při cestě do ložnice si rozbije držku o futro.
Sarpele Want to sell your house?   Best hide the taxidermy.
Doutník a jakési nepečené cukroví na špejli, obojí do sněhuláka zapíchnuté dědou respektive tátou s posupným výrazem („počkej, ty hajzle”). Jejda, mně toho mrtvého Krajča začíná být líto.
Micana Finish your plokta. 
A ten sněhulák má furt místo rukou klobásu a mozzarellu? Protože podruhé se na to koukat nebudu.
eftcha I am not crazy, my reality is just  different from yours
!
Sarpele Want to sell your house?   Best hide the taxidermy.
Mně se na tom líbí, jak je to upřímně deziluzivní. Duch Richarda se jde podívat, jak se má jeho rodinka na první Vánoce po jeho smrti. A vidí, že se všichni baví, jako by se nechumelilo. Všichni jsou šťastní. Duch se marně snaží přesvědčit sám sebe, že ho to vlastně těší, z čehož propuká v manické výbuchy smíchu a jiného divokého svíjení. Nakonec se ale už nezvládne dál obelhávat a vrací se do hrobu. K němuž z celé velice početné rodiny přichází jen starší dcerka s ohavným sněhulákem. Jí jediné se asi stýská. Ovšem jde jen o stockholmský syndrom dívky zneužívané otcem
A nad tím vším se klene brutálně zautotunovaný Goťák. Což nám decentně připomíná, že sám Mistr již za ten více než rok notně zetlel.
Myslím, že se přikláním k ID Finwe.
Uhrovite_devce  
Ne, chvíli se mi dost líbil.
Finwe Peru pravidelně,  jednou za čas
Always has been
Dlouho jsem ho neviděla, byl ten Krajčo vždycky tak odporný slizoun?
Micana Finish your plokta. 
Jo, už jsem si to našla a ten klip je strašidelný.
Finwe Peru pravidelně,  jednou za čas
Po roce Vánoce? Překvapivě vlezlé, stačilo pár vteřin refrénu v marketu před svátky https://www.youtube.com/watch?v=lxVWXItaC00&feature=youtu.be
Micana Finish your plokta. 
Petr Borkovec velmi k tématu (co to je za wtf song? Tento krajčo mě evidentně minul)

http://www.iliteratura.cz/Clanek/43897/borkovec-petr-buh-richard-a-hromada-mrtvol