Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
Skullman

Může vás zajímatReklama


TeX


Zde najdete docela solidni FAQ.
Tady najdete spoustu zajimavych veci o delani dokumentu, protoze vetsinou nestaci pouze umet vysazet. Je treba take dodrzovat urcita pravidla. Tady najdete hodne z techto pravidel.

A dve soukrome rady na zaver:

  1. Pouzivejte TeX Live – jeho image najdete na teto adrese. (aktualizovano 2. 6. 2003)
  2. Pouzivejte ho na Linuxu nebo jinem UN*Xu. Windoze nejsou na poradnou praci ;-)

Arnost doporucuje:
Knihu a serii clanku o LaTeXu na root.cz. Neco na indexy v LaTeXu., velky soupis ruznych symbolu a jak je dosici, whizzytex -- whizzywig makra do emacsu pro tex a latex. funguje s advi i s xpdf


To je docela možné, když si uvědomím, co všechno jsem měl roztahané. Musím dodělat ještě jednu brožurku a pak se odvážím to znovu vyvolat.
(To shazování LyXu: nebylo to prostě pamětí?)
Obrázky do LaTeXu dávám jako PDF, proto jsem psal o tý konverzi z TIFFu.
Všechno je jednou poprvé a když hoří termín odevzdání, člověk dělá zoufalé kroky dotazováním se na okounu. BTW Ten tiff mi začal shazovat LyX.
Koukam, že s dopomocí by šly i spot colors. Nějakej základní CMYK simvás, to kdybyste potřeboval takový ty dvě různý magenty, jak se plivou na papír pod různým úhlem, to bych chápal, že může bejt problém ;-)
A kde je problém, LaTeX i PDF nativně CMYK podporujou, akorát si o to musíš říct "\definecolor{...}{cmyk}{...}", ne? Rastrový obrázky případně zpracovávat jako TIFF, ten taky CMYK umí a dobře se konvertuje do PDF (podobný možnosti komprese). Teda nezkoušel jsem to, jestli náhodou pdflatex i tak vyprodukuje RGB PDF, tak sorry.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Nic, v bw to je ok.
Potřeboval bych dokument pro ofsetovou tiskárnu v CMYK (spíš jenom černý text). Generovaná PDF jsou primárně v RGB? Co případně s tím?