Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
Skullman

Může vás zajímatReklama


TeX


Zde najdete docela solidni FAQ.
Tady najdete spoustu zajimavych veci o delani dokumentu, protoze vetsinou nestaci pouze umet vysazet. Je treba take dodrzovat urcita pravidla. Tady najdete hodne z techto pravidel.

A dve soukrome rady na zaver:

  1. Pouzivejte TeX Live – jeho image najdete na teto adrese. (aktualizovano 2. 6. 2003)
  2. Pouzivejte ho na Linuxu nebo jinem UN*Xu. Windoze nejsou na poradnou praci ;-)

Arnost doporucuje:
Knihu a serii clanku o LaTeXu na root.cz. Neco na indexy v LaTeXu., velky soupis ruznych symbolu a jak je dosici, whizzytex -- whizzywig makra do emacsu pro tex a latex. funguje s advi i s xpdf


arnost snad nechci tak   moks
spis obracene, lze psat a pak vygenerovat LaTeX

ja na psani pouzivanim Scrivener (kdyz to nejsou prevazne vzorecky), a az v okamziku, kdy je text kompletni, po vse revizich a korekturach, exportuju to do TeXu, kde resim sazbu

(ma to jen malicky hacek, ze kdyz vznikne potreba zasahu do textu behem sazby, je nutno je udelat 2x)

mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
V nějakém office lze psát TeX a vidět výsledek???
(nebo rovnou nějaký ten office, žeáno)
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Ostatně pokud někomu vadí, že „nevidí výsledek“, může používat nějaký tool toto umožňující, třeba TeXstudio nebo TeXworks apod.
asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Já jsem LyX velmi rychle zahodil, poněvadž mi generoval přesložitělý nečitelný kód, který šel blbě opravovat – ale to je x let zpátky, takže se to třeba vyvinulo. Stejně to byl pro mě jen takový experiment, poněvadž mně naopak kód psát nevadí a mám to v gvimu secvičeno tak, že už to používám skoro jako WYSIWYG;)
Jako otevřít si to ve dvou oknech prohlížeče? Aha, to docela funguje :-) Někdy člověka to nejjednodušší řešení nenapadne, díky
janek The Spice Must Flow  Jak se rodí děti
Overleaf umí náhled v samostatném okně, to si můžeš umístit, kde chceš.
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Posa
LaTeX-ovej kód psát mi taky celkem vadí, protože je naprd: píšu si makra v plainu. LyX je pro sraby.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
posa
LaTeXovej kod mi psat celkem vadi (, protoze nevidim vysledek. Disetaci jsem psal v LyXu a delat to v cistym LaTeXu, tak ji asi delam doted.

Jeste tak ty prezentace v beameru, to je copy-paste a jen kratka hesla nebo vety.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Jo aha, tak to jsem vubec nepochopil.
No ten asi není online, ne? Já nehledám ani tak WYSIWYG, mně nevadí psát latexovej zdroják, hledám něco, co bude snadno fungovat kdekoli v prohlížeči bez nutnosti mít lokálně TeX nainstalovanej.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
A proc ne rovnou LyX?
Online editor s náhledem
Ahoj,
hledám online editor, který by uměl zobrazovat preview POD kódem, nikoli napravo od něj. Zkoušel jsem Overleaf (ex writelatex) a ShareLatex a ani u jednoho se mi to nepovedlo :-( . Tak kdyby někdo znal, sem s tím :-)
 
V poklidném tempu TeXovéHo proudu času jsem nějaký ten měsíc neřešil. Jako věčný začátečník občas nahodím link na zdroje, které mi přijdou užitečné. I to záhlaví pomalu obrůstá čtyřistačtverkama.
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Ehm… 100?
Přednáška, kterou jsem si, nechal utéct.
Konverze LaTeX dokumentů do formátů elektronických knih
https://www.cstug.cz/index.php?id=514&tx_news_pi1[news]=16&tx_news_pi1[controller]=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=871ae9142ba37d0fd9260236bb22edf4
 
Petr Olšák se inspiroval: TeX pro pragmatiky http://petr.olsak.net/ftp/olsak/tpp/tpp.pdf
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Okoun je fakt kouzelný, stačí se tu zeptat a člověk odpověď skoro vždy hned najde. Ono je to \thepage a \setcounter a \addtocounter atp. — proč je ten LaTeX tak kreténsky udělaný?
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Existuje v LaTeXu nějaký ekvivalent \pageno? Přišlo by mi, že něco takového musí jít snadno vygooglit, ale asi se ptám špatně. (Samozřejmě vždycky můžu použít \count0, no ale…
 
Zkouším experimentovat s tím tikz(em) a je to na mě už dost vysoký level. Narážím hlavně na svoje jazykové nedostatečnosti. Moc se mi líbí, že lze všechny ukázky online editovat v projektu writeLaTeX. To jsou tam naistalovány včechny balíčky, kolik jich jen jest? Nebo se pro každou ukázku připravuje nějak zvlášť prostředí na míru? Když jsem se něco pokoušel nakopírovat do TeXworks(u) Vyhazuje mi to hlášku ! LaTeX Error: Missing \begin{document} Kdyby to křičelo, že nemá nějaký konkrétní balíček k dispozici, ale toto? Nějaké jednoduché postrčení kupředu se asi nenabízí? Balíček translator někdo zná a používá?