Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
Skullman

Může vás zajímatReklama


TeX


Zde najdete docela solidni FAQ.
Tady najdete spoustu zajimavych veci o delani dokumentu, protoze vetsinou nestaci pouze umet vysazet. Je treba take dodrzovat urcita pravidla. Tady najdete hodne z techto pravidel.

A dve soukrome rady na zaver:

  1. Pouzivejte TeX Live – jeho image najdete na teto adrese. (aktualizovano 2. 6. 2003)
  2. Pouzivejte ho na Linuxu nebo jinem UN*Xu. Windoze nejsou na poradnou praci ;-)

Arnost doporucuje:
Knihu a serii clanku o LaTeXu na root.cz. Neco na indexy v LaTeXu., velky soupis ruznych symbolu a jak je dosici, whizzytex -- whizzywig makra do emacsu pro tex a latex. funguje s advi i s xpdf


Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Jo aha, tak to jsem vubec nepochopil.
No ten asi není online, ne? Já nehledám ani tak WYSIWYG, mně nevadí psát latexovej zdroják, hledám něco, co bude snadno fungovat kdekoli v prohlížeči bez nutnosti mít lokálně TeX nainstalovanej.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
A proc ne rovnou LyX?
Online editor s náhledem
Ahoj,
hledám online editor, který by uměl zobrazovat preview POD kódem, nikoli napravo od něj. Zkoušel jsem Overleaf (ex writelatex) a ShareLatex a ani u jednoho se mi to nepovedlo :-( . Tak kdyby někdo znal, sem s tím :-)
 
V poklidném tempu TeXovéHo proudu času jsem nějaký ten měsíc neřešil. Jako věčný začátečník občas nahodím link na zdroje, které mi přijdou užitečné. I to záhlaví pomalu obrůstá čtyřistačtverkama.
mpts Neustále přeceňuji inteligenci  svých oponentů
Ehm… 100?
Přednáška, kterou jsem si, nechal utéct.
Konverze LaTeX dokumentů do formátů elektronických knih
https://www.cstug.cz/index.php?id=514&tx_news_pi1[news]=16&tx_news_pi1[controller]=News&tx_news_pi1[action]=detail&cHash=871ae9142ba37d0fd9260236bb22edf4
 
Petr Olšák se inspiroval: TeX pro pragmatiky http://petr.olsak.net/ftp/olsak/tpp/tpp.pdf
 
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Okoun je fakt kouzelný, stačí se tu zeptat a člověk odpověď skoro vždy hned najde. Ono je to \thepage a \setcounter a \addtocounter atp. — proč je ten LaTeX tak kreténsky udělaný?
mpts Nemá to vůbec žádný  smysl.
Existuje v LaTeXu nějaký ekvivalent \pageno? Přišlo by mi, že něco takového musí jít snadno vygooglit, ale asi se ptám špatně. (Samozřejmě vždycky můžu použít \count0, no ale…
 
Zkouším experimentovat s tím tikz(em) a je to na mě už dost vysoký level. Narážím hlavně na svoje jazykové nedostatečnosti. Moc se mi líbí, že lze všechny ukázky online editovat v projektu writeLaTeX. To jsou tam naistalovány včechny balíčky, kolik jich jen jest? Nebo se pro každou ukázku připravuje nějak zvlášť prostředí na míru? Když jsem se něco pokoušel nakopírovat do TeXworks(u) Vyhazuje mi to hlášku ! LaTeX Error: Missing \begin{document} Kdyby to křičelo, že nemá nějaký konkrétní balíček k dispozici, ale toto? Nějaké jednoduché postrčení kupředu se asi nenabízí? Balíček translator někdo zná a používá?
 
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Platónské těleso!
arnost snad nechci tak   moks
Tech kalendaru v tikz je hromada, imho pocesteny neni ani jeden, ale je to prace tak na deset minut.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Ach tak. :-/

Na druhou stranu máme tohle:
arnost snad nechci tak   moks
Imho ty baliky jsou casto jeste pred babelem, pripadne nejsou na babelu zavisle -- on babel uz neni jediny internacinalizacni balik.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Já bych si naivně myslel, že kvalitní balík na kalendáře si prostě názvy vytahá z babelu.
arnost snad nechci tak   moks
ja jsem kdysi nejaky z tech kalendarovych balicku pouzil a nevzpomina si, ze bych narazil na nejaky neresilny problem, ale je to uz hodne davno
Tak ono mlčení, které se po dotazu rozhostilo, bylo rovněž výmluvné. Zřejmě to není až tak časté zadání, byť (dle mého předčasného soudu) pro *TeX* jako dělané. Českou verzi kalendářového balíčku jsem zatím nezahlédl. V každém případě díky. Nějaké řešení stejně budu muset najít.
Šnek tu vůbec  není
(Kdysi jsem sázel jednoduchý kalendář tak, že jsem vyplivl TeXový soubor z FoxBase. Ale to jsi asi nechtěl slyšet.)
Máte někdo vyzkoušenou sazbu kalendáře/diáře? Potřeboval bych, aby to bez složitějších úprav podporovalo české názvy měsíců a dnů. Nejlépe ve formě LaTeX balíčku.