Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravují:

Lucifer,
mtcougar,
Radgost,
edemski,
dzandisReklama

- vše o "smart" tydlifonech bez ohledu na systém. Nadávky, rady, tipy a triky atd.

Huhla P Smart od O2. Mohly by mít nějakou krpu? Budík má nastavený mp3 song, ale stejně dělá: bíp bíp... WTF?
 
BALCARENKO  
To vše záleží na tom, jakej má kdo v mobilu chip. Všichni výrobci už Galileo podporují nějakou dobu, ale pochopitelně ne na starších typech čipů.
(m.j. i proto chci v mobilu nejaky Snapdragon, a ne zadny Mediatek)
 
Já to docela pozoruji na řadě sportovních hodinek Garmin, kterou průběžně inovuji. Po FR 305, které měly SirfStar 4 a fakt šlo vidět, po jaké straně silnice člověk běžel, začali Garmin cpát do hodinek MediaTek, který je zlo. Pak nejenom, že nebylo vidět, po jaké straně silnice člověk běžel, ale často ani po jaké z těch silnic vlastně běžel... Ono to také asi souvisí s velikostí hodinek, potažmo antény. FR 305 byl ještě spíše takový StarTrek návlek na ruku, zatímco řada Fénix už byly +- normální hodinky. Ale Fénix 1 a 2 byly z pohledu GPS pure hell. Trochu to v posledních modelech (aktuálně Fénix 5, potažmo FR 935) zlepšili, ale imho spíš konečně napsali algoritmus, který z generátoru náhodných dat GPS MediaTek nějak hrubě aproximuje polohu.
Reakce na | Vlákno  
tyve, Sirf, tráva zelená ... no spíš to byla tráva dost seschlá :-D právě sirf měl (má) moje bejvalý PDA Loox a tam to trvalo a trvalo
Tak jasný, že se to od té doby možná někam pohlo díky modernějším čipům a jejich výkonnosti. Což se netýká Garminu, kteří přešli před pár lety z dokonalého SirfStar na MediaTek a od té doby to stojí fakt zaho...
At Galileo: V prosinci 2016 byla vyhlášena první dostupnost otevřených služeb, kdy bylo použitelných prvních 10 družic[1] a očekává se, že dosáhne plné operační schopnosti v roce 2019. Kompletní aktivní systém třiceti družic (27 provozních a 3 aktivních náhradních) se očekává k roku 2020.
 
Ten rozdíl tam je ikdyž nemáš simku vůbec, ikdyž bez toho "podvádění" to samozřejmě není tak výrazné. Samsung J3 fix nějakých 1:40min (bez simkarty a se zakázaným cheatováním). Z okna v zastavěném území, to se starej Loox nechytl vůbec.
tommyknocker Sojová paštika z jelena. 
Jo, to jo.
jj, tak nejak nevim proc mi to pripomina ten fousatej:

Na ostrově kanibalů ztroskotá Rus, Číňan a Čech.
Příjde za nima šaman a říká: "Jsme kanibalové, ušetřím váš život jen pod jednou podmínkou.
Na týden vás zavřu do chýše se dvěma skleněnými koulemi a když mi s těma koulema ukážete něco, co jsem ještě neviděl, tak vás nesežerem."
Za týden příjde šaman do chýše k Rusovi.
Ten sedí v prostřed a nad hlavou se mu ty koule vznášejí.
A šaman řekne: "To jsem viděl, do kotle!"
Tak jde do chýše za Číňanem, ten sedí a skleněné koule létají po celé chýši a šaman řekne: "To jsem taky viděl, do kotle!"
A tak dojde do chýše k Čechovi, otevře dveře a říká:
"Ty vole, tak to jsem ještě v životě neviděl, ten debil jednu ztratil a druhou rozbil..."
Koukal jsem, že v pražském "řídícím centru" už mají obrovský nápis nad dveřmi. Takže už to určitě jede jako na drátkách (ftip).
tak urcite, leta pane 2010 jsem treba nemel datovou sim, a nemelo si jak tech par kB z internetu stahnout. A kdyz mas uz ty druzicove site 3, mobil "vidi" 30-40 druzic, je to taky nekde jinde. Celkem by me zajimalo co a jak s Galileo siti, zatim nejake divne ticho po pesine.
Já bych si ty GPS nějak extra neidealizoval. Cold start GPS je imho stále stejný. Načtení almanachů trvá stále stejně dlouho. Jenomože mobily to prostě cheatujou, že polohu určují z místních parametrů (GSM, WiFi), případně si GPS almanachy stáhnou ne z družic, ale jinak.
 
"vyhoda microUSB" - přesně. Máme teď s ženou nově LG 30 s USB-C a ať s tím konektorem fakt jdou do... Z 99.99% se to stejně používá jen na nabíjení. To, že tam lze vložit obouma směry je super, ale zdaleka to nevyvýží vzniklý guláš kabelů a redukcí, když skoro vše ostatní je micro usb.
dtto Fujistu-Siemens Loox :) A v autě když se chytl po 5 minutách, tak pokud se cold fixoval za jízdy, chytl se o půl kiláku mimo. A pomohl až úplný restart (nebo smazání "nakešovaných" GPS dat)
jj, pamatuju na HTC Desire, HTC Magic - bezne 3-5 minut...a indoor ani prt.
Reakce na | Vlákno  
Ale jo, mě je to jasný, jen se ten scrshot k takové nejapné poznámce přímo vybízel :-) Já teď v práci metr od okna schovanej za svojí džungli a v přízemí s barákem asi 10 m naproti jsem na 12 in view a 8 in use (jak gps a glonass) accuracy 40m a cold start trval závratných 9 vteřin :-) kurňa kde jsou ty časy, kdy člověk na první fix musel mít volnej výhled a počkat si hezkých pár minut
Hm, tak prisla mama, a ze ji zlobi mobil (darovany kun kteremu se na zuby nekouka, nejaky obstarozni Huhlavej, malo pameti atd.) a jak to puvodne nechtela ze si tak zvykla, a ze si koupi teda sama novy - at ji neco vyberu. Duchodkyne, muselo byt pod 4kkc. Tak hadejte...

...inu, u Alzy jeste meli Redmi Note 4, matce staci 3/32GB, 3800Kc. Nic rozumnejsiho v te cene (a ani do 4500 - 4800 dejme tomu) nevyberu. Poradna baterka, dostatecne velka placka aby na to videla, vse na tom funguje slusne, vyhoda microUSB - se nesmejte, uz ma tablet s microusb, jeden kabel - jedna nabijecka na vse a neresit nejake usb-c.

- a hura akce, objednavka Alza - maji skladem rovnu v Budejicich, 18:45 na prodejne a uz to tady trapim .
 
USA GPS je nahore, jsem to odroloval az dolu kvuli cinanum prave :)
nějakej komunistickej přístroj, že tam má jen rusáky a číňany? :-D Jinak dobrej oddíl no, ikdyž teda osobně si vpohodě vystačím i jen s kombem GPS+Glonass
kostej3 Pentelky a Rifle 
no mam zkusenosti jenom se Samsungy, tam se sklo dalo vymenit i bez vypinani mobilu :)