Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Sport a kultura tělaBojová Umění&Sporty, Střelba...

Spravuje:

Odo

Může vás zajímatReklama
Pokud smysl Vašeho příspěvku byl povzdech nad technickou a morální kvalitou některých černých pásků, tak se s ním ztotožňuji. Ale skoro mi to přišlo jako osobní útok na pana Zámečníka...
 
Kouká, že se nám ta diskuze rozjela špatným směrem. Ta parta naivních idealistů s tím nemá nic společného. Je to jen pohled na dnešní TKD. A pan Zámečník? To je pouze jeden konkrétní příklad. Píši pouze jen co jsem viděl. Vím, že spousta lidí se snaží dělat pro TKD hodně věcí, to vše je v pořádku. Jen už jsem se na to nemohl dívat a tak to muselo ven.
 
Pan Zámečník se k tomu určitě vyjádří sám, ale ohledně té bagety pochybuju, že by si dovolil jíst, aniž by mistra nejdřív požádal o dovolení. Kdyby jenom seděl doma v teplém křesle, tak by nemusel jíst za běhu - jenže když vedete za den víc tréninků, než mají některé školy dohromady za týden (a to nepočítám práci pro svaz a další), tak to dost dobře nejde. Mistr tohle ví, ale běžný divák samozřejmě jenom vidí někoho se před mistrem "nepokrytě" cpát...

Pokud jde o slovíčkaření, tak "Rada" je výkonný orgán ČST, který má pravomoc rozhodovat o záležitostech svazu. "Technické oddělení" je parta naivních idealistů, kteří se všemožně snaží pozvednout úroveň českého taekwonda, a rád bych zdůraznil, že pravomoc nemáme žádnou - můžeme jenom posoudit a doporučit Radě, která se ovšem naším názorem řídit vůbec nemusí.

Nechcete-li se podepsat, je to Vaše věc. Každý má právo na svůj názor :)
 
I.T.F.
To, že se nepodepíši, vůbec nesnižuje hodnotu tohoto příspěvku. Je to pouze můj osobní pohled na věci, které jsem zažil a na vlastní oči viděl. A podpis v tom nehraje žádnou roli.
 
I.T.F.
S bagetou v níže uvedeném příkladu máte jistě také pravdu. Ovšem opět nejste konkrétní a já nikdy nic takového neviděl. Vy osobně ano? Na zbytek již zareagoval Petr, s jehož názory se víceméně stotožňuji. Ovšem pokud už chcete kritizovat konkrétní osoby, což děláte, považuji za velkou zbabělost to, že se nedokážete podepsat za svůj názor. Hovoříte o zásadách, ale nezdolný duch, ve formě vlastního podpisu, Vám nic neříká. Nevím, zda si to uvědomujete, ale velmi tím snižujete hodnotu Vašeho příspěvku, ať již jste známá osobnost či nikoli. Tomáš Kuba, 2. dan člen technického oddělení ČST
I.T.F.
S tím kdo co a kolik udělal pro ČESKÉ TKD bych tak nesouhlasil. A o pomoc svazu. Je to jako naše Vláda, lidé sedí v teplých křeslech a někteří jsou jako Lenin ( jsou věčný). Ta otázka jaké TKD. Kdyby žil gen. Choi nikdy by se I.T.F. nerozdělila. Je to pouze politika a peníze. Nechci nikoho poučovat. Je to pouze zdělující názor a můj pohled na dnešní TKD. A ještě jedna věc, nikdy jsem nenapsal, že se někdo choval, nebo chová špatně k Mistrovi. Je to pouze vizitka, jak se Vy píšete o pravém taekwondistovi, když doprovází Mistra na zkoušky s bagetou v puse a ještě do tělocvičny. Nejde o mě, ale o žáky kteří zkládají zkoušky a jejich rodiče a diváky. Když vidí uznávající legendu v tomto doprovodu. A jestli rozumím a vím něco o TKD. Za doby Československa už jsem v TKD zažil dost. To jste ještě o TKD nic nevěděli.
 
I.T.F.
S tou reprezentací máte svatou pravdu. Ano vše záleží na učitelech škol, jenže už jsem dlouho nevyděl nějakého taekwondistu. Spíše samé závodníky. Problém je v tom, že skoro každý rozhodčí si techniku vysvětluje podle sebe i když je pokaždé na semináři. Ale je to zase pouze v lidech. Jestli technická rada nebo oddělení to si myslím, že nehraje takovou roli. Je to pouze slovíčkaření. Nevím co je na tom pravdy,ale prý se podle nějakých nových pravidel boduje i kopnutí do ruky v gardu. To jsem se pouze doslechl. Nikdo nekritizuje Mistra.Je to míněno tak, že když vidím co předvádějí žáci na mistrovské stupně,není možné si toho stupně vážit. Vždyť tak málo stačí zacvičit. Jak dlouho asi tak trvají zkoušky pro jednoho žáka? Jak vůbec učitelé škol mohopu poslat někoho takového, natož ho doporučit na mistrovský stupeň. Mistra bych nikdy nekritizoval, mám s ním dobrý vztah a pěkné zážitky.
 
anonym
Za to, jakou cestou se ubírají žáci, může vedoucí školy a trenéři. Ale v ČR jsou i školy, kterým nejde o sport a jdou cestou bojového umění. Reprezentace pro mne vzorem "generálovy cesty" zrovna není - přístup a chování reprezentantů viz poslední republikový seminář (samozřejmě jsou i výjimky).

Rozhodčí by v první řadě měli chodit na semináře s mistrem. Není možné, aby rozhodčí bodovali technické sestavy, které ani neumí zacvičit. Pokud jde o matsogi, musí rozhodčí hlavně znát bodovací systém, tj. bodovat jenom techniky, které jsou provedeny správně - opět, je potřeba chodit na semináře s mistrem. Praxe je důležitá, ne ve cvičení matsogi, ale v bodování. On je to totiž velký rozdíl a třeba z pozice kauče to taky vypadá jinak. Základem jsou technické znalosti, k tomu je potřeba přidat zkušenosti. Samozřejmě člověk se 4. nebo 2. kupem podle mě nemá ani jedno, ale to je (zatím) věc oddělení rozhodčích.

Jste známá osobnost a nevíte, že máme "technické oddělení" a ne "nějakou technickou radu"? :)
 
anonym
Zvláštní, dosud jsem žil v domění, že o tom, jestli někdo má nebo nemá na to mít ten který technický stupeň, rozhoduje pan mistr Hwang. Občas sice s mistrem v tomto ohledu nesouhlasím (viz reprezentační rychlokvašky), ale respektuji jej, protože jak píše Tomáš, rozhodnutí mistra nám nepřísluší posuzovat, natož kritizovat. Bohužel spousta lidí tento názor nesdílí a myslí si, že všemu rozumí a dokázali by to dělat lépe. Ovšem když má dojít na činy, aby někdo skutečně udělal nějakou práci pro svaz, nikdo najednou nechce.

Máte pravdu v tom, že spoustě lidí zásady taekwonda nic neříkají. Je to ale také vina jejich trenérů. Nejsem si vědom toho, že bych se k mistrovi já, nebo někdo jiný z technického oddělení, někdy choval nevhodně. Je pravda, že mě cvičení v přítomnosti mistra vždy velmi motivuje a mám někdy trochu problém ovládat svoje nadšení - a asi ne každý to dokáže správně pochopit, obzvlášť má-li k taekwondu a k mistrovi jiný (ne tak nadšený) přístup.

Je vidět, že pana Zámečníka moc neznáte - málokdo toho udělal pro české taekwondo tolik co on. A pokud je možné o někom v ČR říci, že je opravdový taekwondista, pak je to právě pan Zámečník. Vůbec celý ten Váš příspěvek vypadá, že toho patrně o taekwondu moc nevíte. Které taekwondo I.T.F. je to jediné pravé? Ono jich je totiž víc :) Pokud chcete něco kritizovat, tak prosím konkrétně a konstruktivně, já se rád nechám poučit.

Přeji pěkný den.

Ing. Petr Pařík, 3. dan
člen technického oddělení ČST
 
I.T.F.
Tou ostudou myslím, že v přítomnosti a doprovodu pana Mistra nemůže nikdo přijít do tělocvičny s bagetou a jíst ji způsobem, že pomalu vše padá od úst. Nekritizuji mistra ani nikoho jiného, jedná se o systém který se po čase změnil v ČR. U žákovských stupňů to ještě pochopím, jde o to žáky motivovat, ale dnes už (černý pás) nemá takovou váhu, když vidím jací lidé ho nosí a jak málo stačí předvést své dovednosti k jeho získání. Taekwondo je i čestnost, ale to se na nejvyšších postech v TKD ČR asi taky nenosí. Tím myslím to nejvyšší místo. Stal se z toho sport a cesta kterou se dal generál Choi se pomalu vytrácí. Chtěl jsem už asi před 5 lety něco podobného napsat, ale asi jsem čekal že se to zlepší. Lidé v repre to je chvála, ale jsou tam i jedinci co tomu dávají vše, ale stejně nejsou nominováni na závody. a Ještě jedna věc. Rozhodčí na závodech v ČR by měli být vybíráni spíše ze závodníků, i když jsou vyjímky. Žádný rozhodčí nemůže posuzovat boj, když nikdy nebojoval. Teorie je hezká věc, ale praxe je o ničem jiném. Za podpis se omlouvám, ale jsem dost známá osobnost tak doufám, že to pochopíte.
 
I.T.F.
Dobrý den, jistě můžete mít v jistých ohledech z Vašeho hlediska pravdu. Ovšem o zkoušce na technický stupeň Dan rozhoduje zkušební komise ČST, v čele s panem mistrem Hwangem. A naší povinností je tato rozhodnutí nejen v každém případě respektovat, ale také snažit se je pochopit. Ze své vlastní zkušenosti vím, že člověk až po velmi dlouhé době cvičení taekwonda může dospět do stádia, kdy pochopí, proč se věci dějí tak či onak. Od toho tu máme pana mistra a nenáleží nám to posuzovat. Pokud už píšete o zásadách taekwonda, říká Vám něco tato věta:"Buď vždy věrný a nikdy nekritizuj instruktora, Taekwon-Do nebo způsob vyučování."? (Encyklopedie Taekwon-Do, svazek 1). Myslím, že jste to právě udělal. Dále by mě zajímalo, čím jako technické oddělení děláme taekwondu "jen ostudu". Nevšiml jsem si, že by se kdokoli z nás v přítomnosti pana mistra choval jakkoli nepatřičně. Budu rád, když odpovíte konkrétně a konstruktivně. Oprávněnou kritiku za svou osobu rád přijmu. Škoda jen, že jste se "zapomněl" podepsat.
I.T.F.
Koukám že tady je každý odborník na Taekwon-do. TKD je pouze jedno a to I.T.F. pana Generála Choi Hong Hi. Vše ostaní je pouze patlanice lidí co nikdy neuspěli v I.T.F. Je jen škoda, že dnes se technické stupně udělují jak na běžícím pásu a to lidem co na to nemají. A už vůbec nemluvím o mistrovských stupních. Tam je to katastrofa. 3-4 dany dostávají asi za zásluhy a ne za cvičení a také za hlasování. Většina lidí si hraje na taekwondisty, ale zásady TKD už jim nic neříkají. Technická rada nebo jak si vlastně říkají alias pan Zámečník dělají TKD jen ostudu. Stačí si všimnout jen jejich chování v přítomnosti pana Mistra. Vypadá to, jako by TKD odešlo s panem generálem. Škoda....
 
už je sobota? mám absťák :)
 
hustý
 
jsem zpět ale master kim je fakt hustej. nejsem zvyklej neco vosalámovat ale po treninku poslední den jsem se mu musel jít omluvit že jsem se flákal protože tělo už nemohlo a hlava počítala jen hodiny do konce posledního treninku.......jdu na treninky se pomstít na svejch obětech
 
Ruten
sbohem a šáteček
 
sbohem jedu zemřít do skotska
 
Myslíme si, že tomu chyběla vyšnost/višnost a štětinky (nehodící se škrtněte). Stay beef.
 
na soustředku a potom v praze jsme taky ždímali. Co si myslíte o MCR???
 
Tak to je potom vše ok :-)) Semináře byly fakt hustý, doboky se daly vždycky ždímat (beze srandy) :-)) Hustě to solte a uvidíme se na MČR. Ahoj