Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníNové

Spravují:

lenadol,
SUVR_2Reklama
TARJAN Nech brouka žít. 
:-))
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... čoveče - když se tak na to - Suvrško - dívám - tak mi připadá docela fascinující, že tihle "super"-státníci měli jednoznačně NEodpovídající genetický původ ...
... třeba jsem se dočetl v nějakém pojednání o Tatíčekovi-Mäsáričekovi, že v zápiscích nějakého tajemníka, který všude Starého-Procházku doprovázel bylo nalezeno něco vztahujícího se k návštěvě císaře u Redlicha a sice něco na způsob: Kropatzek - fertig gemacht

... težko posuzovat - ale nejeví se jako úplně nepravděpodobné, že omáčeli oba - žid-Redlich i st.Procházka ...
... když se jeden zamyslí nad žehlením průserů a zajišťování finančním i společenském pro kluka pologramotného pacholka - nepřipadá mi ta fabulace zase až tak absurdní ...
... myslím, že by bylo fakt záhodno udělat DNA-zkoušku i když si to nějaké - dle mého názoru, nepodstatné - příbuzenstvo zakázalo -- -- BYLO BY PO DOHADECH -- -- tak ale můžeme směle fabulovat ... :-))
"(no ale JE TO PRESIDENT!!!)" jsme holt ze staré školy, kdy bysme si nedovolili malovat státníkovi prasečí hlavu ani potají. Zrovna včera mě napadl takovej vtípek, ale protože nejde o Zemana, mohla bych bejt za něj klidně popotahovaná :-)))

WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... řekl bych, že v každé době si prostě a jednoduše musí "obyčejný člověk" dávat majzla - o dění ve "velké politice" se raději nestarat a snažit se ŽÍT -- dnes je sice oficiálně "svoboda slova", ale to platí jenom u těch návináříčkoffských-duševních-chudobkách co rozvrací republiku a uráží jejího řádně ve svobodných, přímých volbách zvoleného presidenta -(osobně mám Mlhoša u prdele a není mi ani trošku sympatický - no ale JE TO PRESIDENT!!!)- ... :-)
... jo a "dávat si majzla" mi připomělo, že jsem při jiné debatě v "ODS" tu opatrnost zmínil na dnes už téměř padesát let staré historii ---
--- voila ---
... první, co se - Rambošu - v případě havarie stavební konstrukce -(ocelové, železobetonové - mostu, haly, věže)- odehrává, je snaha najít chybu v dokumentaci -- no a i když je část, která reálně povolila a zapříčinila havárii dokumentačně v pořádku, tak pokud se najde chyba někde jinde - projektant-(konstruktér) a kontrolor se z toho nevyzují ... :-)
... když jsem robil v Ocelovém-Srdci-Republiky u Hutních-montáží, vzal jsem si privátně na triko kompletní projekt "posklizňové linky" v jednom velkém prajzáckém JZD - protože jsem jich už dříve pár projektoval a nikdo jiný s tím neměl v podniku zkušenosti -- -- hned první sezonu se tam baba utopila v obilí -- -- -- historie poměrně složitá -- byl jsem pozván jako svědek a mohl jsem klidně odejít jako obžalovaný - na štěstí jsem dal na radu zkušeného kolegy a nechal jsem si za dva-a-půl-tácu uložit originály v H-M-archívu -(Sylva Dočekalová na to měla státní notářskou licenci)- -- na kopiích příslušných paré, které jsem předal zákazníkovi, byly "přimalovány" schůdky do bunkrů na zrno -- já je na -(tuší malovaných)- originálech NEMĚL -- technik, co to zfalšoval dostal čtyři-do-tepláků-NATVRDO ... :-))
 
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Když už historie, tak raději tu před 100 a více lety, to už se přece jen překrucuje jméně. Článek se mi líbil. Pravda, že se mocnářský aparát tomu Principovi pomstil víc, než kdyby ho rovnou popravili. Což nemohli, když nebyl plnoletý, tak mu zajistili vězeňské podmínky, co se nedaly přežít déle, než dva roky.
Staženo, přečteno, pobavilo. Vrtačku šlapačku jsme našli po Němcích na půdě, tenkrát ještě byl naživu můj polesnej a vyráběl s její pomocí ozdůbky z parohoviny. Kdyby jen dětské zuby. Nikdo mi nevymluví, že jsou dnešní děti strašně choulostivé hlavně proto, že jsou od narození chovány v náramné sterilitě - čili imunitní systém nemá šanci na budování obranných látek.
 
:-)

Vona ta moje určitá nevůle je pouze důsledkem toho, jak každej režim cíleně překrmuje lidi jen tím, co se mu hodí do krámu. Což je mi k smrti protivný. Dyť je to tak směšný. Padla monarchie =VŠECKO bylo za Habsburků strašný. Jedině nová ČSR je naprosto skvělá a bezchybná! Přeskočím protektorát, to je o něčem jiném. Vyhrála KSČ, ó, jak byla ta první republika strašná a buržoasní! Přišel převrat a jémine, jak byl ten socialismus skrznaskrz příšernej a jak byla první republika skvělá! Jak byl socialismus jedině hroznej a jak je to naše Česko dneska úžasný, demokratický a dokonalý! Jaký byli husiti skvělí!

Skoro by dnes stačilo vzít haldy chvalozpěvů a místo Lenin vepsat Masaryk. Jsem taková, čím víc je mi něco vnucováno, tím větší odpor. Popravdě právě proti legionářům nemám vůbec nic, protože jsem se jimi nezabývala, nemůžu mít ani závěry, že.

Nesnášela jsem ve škole Němcová - Babička. Najust to číst nebudu! Přečetla jsem si 2-3 slohy spolužaček a napsala totéž vlastními slovy. Už jsem měla obě děti, když jsem si přečetla Babičku a zjistila, jaká je to hezká kniha. Tak tu svou averzi k něčemu, i když o tom vlastně moc nevím, nazývám "syndrom Babičky" :-).

Svou vykecávku uzavřu odlehčeně. Nevím, jak na Moravě, ale v každé druhé české díře je když ne náměstí, tak aspoň Masarykova ulice. Ale tam, co jsem vyrostla, jsou ulice, jejichž názvy nenajdete nikde jinde: Půlkruhová a Na loukoti. protože ty ulice mají skutečně půdorys poloviny (kočárového) kola :-).
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 

... myslím, že legionáři udělali nesporně kus positivního -- Tomáše Nathana Franz-Josefa Mäsárika-Redlicha-st.Procházku-Kropáčka jsem nikdy neobdivoval a moje švígr-mutra když na něj přišla řeč tak vyslovila vždy jenom jednu frázičku "... hajzl, co dal střílet do dělníků ..." -- pro vysvětlenou - byla nejmladší z devíti dětí rodiny patřící k naprosto typickému "lumpen"proletariátu...

... jo - !legionáři! - starej Olovrant -( otec Káji Olovranta, )- velel jako legionář kulometné četě -- na té Trans-Sibiřské byl taky -- -- -- Kája ho čas od času vytáhnul z domova důchodců na pivo, nebo do kina --- byl jsem tam s nima, ale už si nepamatuju, co to bylo za film -- ale předfilm byl o těch legiích a samozřejmě, že Bílí a legionáři byli v té době OUT, no řečňovalo se v tom komentáři o hodných a hrdinských Rudých -- -- načeš se starej Olovrant zvednul ze sedadla a hezky silně na celé kino pravil: ...!... nó práávda - mně to budeš povídat ...!...
 
První 3 minuty mě nezajímají a dále pak obdivuji umění udělat z prdu kuličku ... Teď se holt "nosí" masaryk a legionáři... Mě teď docela baví věci o 100 - 120 let zpátky (R-U mocnářství a 1. světová), naposled jsme sledovali dokument, jak skončil Gavrilo Princip. Anebo tenhle článek, ke kterému se občas ráda vracím. Poslední cesta arcivévody Františka Ferdinanda. Rozumí se po atentátu. Bohužel jsem musela vyzmizíkovat poznámkový aparát o tom, že jachta Dalmat je chráněná nár. tech. památka (Chorvatsko). jelikož to prodali jakémusi Italovi v dobré víře, že jim z toho udělá turistickou atrakci. Ten narazil na to, že to nesmí odvézt do Italie a tudíž se na to vykašlal a vrak chátrá a chátrá :-(. Na obrázku je ještě ošetřený, celkem zachovalý. To už dnes taky není pravda.
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
 
:))))
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Jeden by skoro souhlasil, možná i dva. :-))
jak pohotové! :-)))
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
 
Tak, tak. Takhle to bylo. :-)
 
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
no právě, máte společné to vypravěčské nadání. Díky za povídání o okolnostech, za kterých jste se stali služebně nejstaršími :-).
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... no popravdě řečeno, jsme se - Lenadoško - NEhledali -- našli jsme se více-méně náhodně v důchodcovském auditku, kterému SuVrška šéfovala a kam jsem občas nahlédl, ale jenom četl a nepsal -- no ale jednou tomu náhoda chtěla a "seznamovacím artefaktem" se stala vypůjčená beranice co měl Klemoš Gottwaldů na palici, když se vrátil z Hradu -- -- už si nepamatuju, koho SuVrška označila za "půjčovatele", ale bylo to chybně - tak jsem se osmělil a uvedl pravého "půjčovatele", kterým byl Vlado Klementis -(asi z té baranice chytil Klemoš vši a tak mu pak později za to nechal uřezat hlavu)- -- SuVrščin manžel moji verzi potvrdil - no a tak jsme se začali navzájem respektovat a později se zkamarádili -(i mimo Mageo)- no a jeden z podstatných následků bylo, že po její soustavné hecovačce jsem se odhodlal své relativně bohaté zážitky zformulovat do memoárních klipů -- -- na rozdíl od SuVršky je prokládám i jistou dávkou fabulací, aby byly vůbec ke čtení, protože mojí hlavní "čtenářskou klientelou" jsou moji bývalí študentíci, kteří si řadu z těch příběhů vyslechli už dříve v náhradě za nudné vyučovací kdákání ... :-))
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  RETRO
Na tom něco je, s WB jste se hledali :-)
Kdepak! Každý život je přece zajímavý, ale ne každý se o tom svém tolik vykecává :-)))