Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiPro lingvisty

Spravuje:

gorthaurReklama
Pavello Can't erase the pain inside  without a storm within
Zase otevírá letní kino:

DÁVÁM TOMU ROK
Z ohlasů na www.csfd.cz: "Simon Baker je sexy." Briti to opäť raz na poli romantickej komédie Američanom nakopali." "Sice bylo jasné, jak to skončí, ale takhle jsem se dlouho nezasmála. Jednoduché, vtipné, doporučuji." Nejpravdivější ztvárnění švédské trojky, jaké jsem kdy viděla." Stačí?
Režie: Dan Mazer
Hrají: Rose Byrneová (X-Man: První třída), Anna Farisová (Diktátor), Rafe Spall (Pí a jeho život), Simon Baker (Ďábel nosí Pradu) aj.

TENKRÁT NA ZÁPADĚ
Známe, a přesto chceme vidět zas. "Jednoho dne se vrátíš..." Hodný, zlý, ošklivý a krásná. Pistolník s harmonikou, modrooký zabiják, vousatý desperado, sexy rančerka. Lakonická brutalita postav, vytříbené exteriéry, detaily tváří, Morriconeho hudba. Tanec smrti, v němž odchází starý Západ. Širé pláně na širokém plátně Širáku - kombinace, které nelze odolat!
Režie: Sergio Leone
Hrají: Charles Bronson, Henry Fonda, Jason Robards, Claudia Cardinaleová aj.

ROZKOŠ V OBLACÍCH
Peprný název komedie slibuje pikantní podívanou. Nad Mexickým zálivem má poruchu letadlo. Pilotům i pasažérům zbývá si naposled užít života. Jakým způsobem, eventuálně jakými způsoby, se cestující vydovádí? Slavný tvůrce (Kůže, kterou nosím, Rozervaná objetí) v šokujících řešeních nezná slovo "nemožné"!
Režie: Pedro Almodóvar
Hrají Penélope Cruzová (Piráti z Karibiku 3, Vicky Cristina Barcelona), Antonio Banderas (Sedmý hřích, Zorro) aj.

zbytek
http://www.adalbertinum.cz/images/stories/letni_kino_cerven_2013.pdf
 
gorgona "cože?" ... to není otázka, to je epitaf 
převlékání na veřejnosti
 
A pak Tetsuo Glockem zastřelil Zellwegerovou a Billy Connolly si dal doutníček.
vlad_tepes občas dělá  kravinki
Bílý oleandr
31. 8. 2012, 21:45 - NOVACINEMA
Film, USA (2002), 135 min, stereo vysílání

Režie: P. Kosminsky
Hrají: A. Lohmanová, M. Pfeifferová, R. Wrightová, R. Zellwegerová, B. Connolly, P. Fugit, C. Hauser, L. Stauberová.
Drama USA (2002). Astrid žije v Kalifornii se svou matkou, krásnou umělkyní. Ta své krásy využívá k tomu, aby manipulovala s muži. Jednoho dne ale poruší zásady a bezhlavě se zamiluje do muže, který ji podvádí na každém kroku a nakonec opustí. Vášnivá a zlomená se mu pomstí a zavraždí ho jedem z bílého oleandru. Je odsouzena za vraždu prvního stupně na 35 let ve věznici s maximální ochranou... (105 min)

Když dr. Strobel vytvoří nový, nesmírně účinný insekticid, stane se figurkou v mocenské hře magnáta Simona Glocka a venezuelského generála Zubina. Ti chtějí geniálního vynálezu využít k ovládnutí světa. Aby si pojistil vědcovu spolupráci, nechá Glock ninjou Viperem unést Strobelovu dceru Lisy. S kým však ani on ani Viper nepočítají, jsou její nový přítel Joe Kastle a dvanáctiletý ninja Hiro, sirotek, vychovaný Joeovým adoptivním otcem, mistrem Tetsuem. Ti se společně pustí po stopách únosce, který je přivede až do Glockova hotelu. Zatím dr. Strobel pod nátlakem vyrobí chemickou kapsli pr o vojenské využití. Přes všechna bezpečnostní opatření jsou Joe a Hiro připraveni k osvobození Lisy i jejího otce.
 
w_o_o_d_y revanšistická propaganda  na okounovi
ten zdroj je prosím pěkně co?
 
running přizpůsobivý spoluobčan 
tříštící se sklo!!
ještě ze stejného zdroje
BITEVNÍ LOĎ
USA 2012
Přístupný od 12 let.
Pozor, pozor! Mimořádné hlášení! U Havaje přistáli mimozemšťané! Vinou intergalaktického nedorozumění je musejí američtí mariňáci řezet (sic) hlava nehlava. Bitva o Zemi začne na vodě. V první linii čelí nebezpečí sympatický Hopper (Taylor Kitsch) se sličnou a prostořekou dělostřelkyní Raikesovou (debut zpěvačky Rihanny). Přestřelka do posledního náboje!
Režie: Peter Berg
Dále hrají: Liam Neeson (Schindlerův seznam), Brooklyn Deckerová (Ošklivka Betty) aj.

SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ
USA 2011
Přístupný, titulky.
Génius zločinu profesor Moriarty chystá plán, který má změnit dějiny. Pochopitelně k horšímu. Smrtí rakouského korunního prince zlověstná záhada pro nejslavnějšího detektiva, doktora Watsona a kartářku Sim jen začíná. Zažijete mnohá nebezpečenství, naštěstí Sherlock je kabňák (sic)!

SŇEHURKA (sic) A LOVEC
USA 2012
Přístupný, mluveno česky. Bylo jednou jedno království. Vládla v něm krásná, leč stárnoucí královna - macecha. Když v zrcadle zjistila, že už není nejkrásnější ona, ale její vyvdaná dcera Sňehurka (sic), rozhodla se ji zabít. Dál to znáte - chaloupka s trpaslíky, otrávené jablko, statečný princ… Tak na tenhle příběh zapomeňte. Připravte se na temnou akční fantasy podívanou, kde princezna v brnění vyráží, podporována sedmi drsnými pidimuži , hájit svá práva s mečem v ruce.
 
Jj, scifi atmosféra bývá pohodová.
 
Úplně pro kočku to není, ale...
X-MEN: PRVNÍ TŘÍDA
USA 2011
Přístupný od 12 let, titulky.
Pátý a zárověň první díl úspěšné série. Sympatičtí mutanté brání Ameriku proti Rusům i nacistům. Charles, Erik a poďobaná modrá holčička změněná v sexy kočku s neodolatelným dekoltem a zákeřně krátkou minisukní nemohou prohrát! Oheň, výbuchy, létání s křídly i bez nich, tříštící se sklo, pohodová sci-fi atmosféra.
 
vlad_tepes občas dělá  kravinki
"Zemi ovládla nová generace inteligentních strojů, které lidstvo začalo využívat jako levný zdroj energie."

teď nevím, kdo koho využíval, už si to nepamatuju...
to už mohli přidat i poslední půlhodinu
vlad_tepes občas dělá  kravinki
Matrix
31. 5. 2012, 20:00 - NOVACINEMA
Film, USA (1999), 160 min, stereo vysílání

Režie: A. a
Hrají: K. Reeves, L. Fishburne, C.-A. Mossová, H. Weaving, G. Fosterová, J. Pantoliano.
Sci-fi thriller USA (1999). Neo žije dvojím životem. Ve dne je počítačový expert a zároveň je obávaný hacker. Právě pro jeho schopnosti je vyvolený - imlantováním vědomostí do mozku je připraven projít speciálním výcvikem a musí ovládnout virtuální realitu Matrixu a tím zachránit civilizaci. (131 min)

Žena jménem Trinity unikne policii i zvláštním agentům v honičce, při níž všichni zúčastnění porušují fyzikální zákony. Pomocí počítače kontaktuje mladého muže Thomase Andersona, přezdívaného Neo, který už dlouho pátrá po slavném hackerovi Morpheovi. Trinity ho varuje před nebezpečím a nabídne mu pomoc. Druhý den je Neo zatčen. Odmítne s agenty spolupracovat, a tak mu do těla implantují štěnici v podobě kovového hmyzu. Trinity s přáteli ji však během dalšího setkání odstraní. Neo se s Morpheem setká, a ten mu tvrdí, že vše co zná, je pouhá iluze - virtuální svět, který ho má oklamat. Nabídne mu možnost poznat skutečnost. Probudí se do reality, která je děsivější než ty nejhorší noční můry. Není rok 1999, ale 2199. Zemi ovládla nová generace inteligentních strojů, které lidstvo začalo využívat jako levný zdroj energie. Morpheus a hrstka dalších lidí přežívá v troskách a snaží se proti Matrixu, virtuální realitě, ve které zotročené lidstvo žije, bojovat. Hledají vyvoleného - člověka, který by svými schopnostmi dokázal Matrix ovládnout. A podle Morfea je jím právě Neo. Mladý muž projde speciálním výcvikem, který ho naučí pohybovat se ve virtuálním světě tak, aby ho dokázal využít pro své potřeby. Na výpravě do Matrixu se rebelové ocitnou v pasti, kterou pomohl nastražit zrádce v jejich řadách. Aby Morfeus nemohl nedobrovolně vyzradit agentům důležité kódy, chystá se ho jeden z rebelů odpojit. Neo tomu však zabrání a společně s Trinity se vydá zajatého muže zachránit.
 
vlad_tepes občas dělá  kravinki
Majestic
13. 5. 2012, 11:20 - NOVACINEMA
Film, USA (2001), 170 min

Režie: F. Darabont
Hrají: J. Carrey, B. Balaban, J. DeMunn, H. Holbrook, L. Holdenová, M. Landau.
Drama USA (2001). Padesátá léta v Hollywoodu přála připraveným. Talentovaný scenárista prodá studiím svůj první film a má velký úspěch. Jenže vše se náhle hroutí, když dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Jim však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea... (147 min)

Padesátá léta v Hollywoodu přála připraveným. Talentovaný scenárista Jim Carrey prodá studiím svůj první film a má velký úspěch. Jenže vše se náhle hroutí, když dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Jim však náhodou havaruje a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea... *13052012_NC_1510Hlavní postavou zábavného příběhu o splněných snech je listonoš Jarda Brabec. Je vítaným hostem revuálního divadla, a to nejen pro svůj smysl pro humor, ale také proto, že nosí jeho řed iteli každý den psaníčka od ctitelek a občas i nějaký ten dobrý nápad. Mezi nadšené fanynky pana ředitele patří také Brabcova sestra Anny, amatérská umělkyně, která by velice chtěla k divadlu, zatím však pracuje pouze jako panská u herečky Veldenové. Ta právě zkouší novou revue, kterou tajně napsal ministr pošt. Těsně před premiérou roli vrátí, protože se jí nezamlouvá. Pohotový Brabec řediteli představí sestru, která pochopitelně umí roli nazpaměť a může nastoupit, hned jak svolí utajovaný autor. Ten svolí velmi rád, protože se mu Anny líbila, když se zúčastnil jedné pošťácké zábavy. Tam zahlédl dívčino ochotnické vystoupení. Tím ovšem potíže zdaleka nekončí a listonoš se ještě hodně zapotí, než bude vše v pořádku.


(...a tak Šílenství Žofiino je tedy jediným tragickým tónem v celém tak rozmarném příběhu...)
 
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

Guilty Conscience @ csfd.cz

Vynikající právník Anthony Hopkins, který ale ne vždy používá čisté metody, uvažuje, jak zabít svou ženu. Netuší ovšem, že i ona má podobné myšlenky... Obratný právník Arthur Jamison je pověstný tím, že při obhajobě ne vždy používá nejčistší metody. Už delší dobu uvažuje o tom, že zavraždí svou manželku, která se s ním chce nechat rozvést. Dala mu totiž jasně najevo, že přestože podepsali předmanželskou smlouvu, podle které jí nic nepřipadne, udělá všechno pro to, aby získala co nejvyšší vyrovnání. Jedna z možností se nabízí hned po projevu na promoční večeři. Jamison by se vrátil domů, dělal by hluk, takže žena by vzala v zásuvce nočního stolku revolver a sešla dolů. Jamison by naaranžoval vloupání, do tapisérie visící na zdi zabalil několik cenností a manželku zastřelil. Je přesvědčený, že vina padne na neznámého lupiče. Jako obezřetný právník se Jamison vždy snaží vzít v úvahu veškeré okolnosti a v duchu inscenuje svůj vlastní proces, v němž se obhajuje proti prokurátorovi a pokouší se najít všechny případné slabiny svého plánu. I na falešném vloupání najde několik vad a přemýšlí tedy o jiných možnostech... V úvahu by mohla připadat i nehoda Louise na jejich opuštěné chatě. Tam by mohl uvolnit už tak chatrné schody, vyšroubovat žárovku a telefonicky požádat Louise, aby mu něco našla ve sklepě. Pád ze schodů by jí mohl přivodit smrt, jenže – to není tak docela jisté. Další možností by byl požár, ve kterém by uhořela, případně jiná nehoda, například kdyby Louise přejelo špatně zajištěné auto na svažitém terénu před chatou. Všechny možnosti Jamison pečlivě probírá a v duchu svádí souboj s prokurátorem, který se ho snaží usvědčit... Pak se jednoho dne nečekaně objeví mladá sousedka Jackie Willisová. Už osm měsíců je jeho milenkou a teď se přišla podívat, jak vypadá jeho žena. Vymyslí si pohádku o tom, že ztratila klíče od domu dalších sousedů Starkových, kterým zalévá květiny. Jamison se ji snaží co nejrychleji dostat z domu a přitom ho napadne varianta, že by je žárlivá Louise nechala sledovat a zjistila, že jsou milenci. Nebo by naopak mohla Jackie sledovat Louise, protože s ní chce mluvit. Jamison už má sice další milenku, Kanaďanku Gail, to ale žádná z obou žen dosud neví. A dál rozvíjí teorii, že by se obě ženy setkaly, Louise by Jackie řekla o dopisu, který napsala prokurátorovi. V něm popsala jeho nečisté metody při obhajobě klientů a označila ho za viníka, pokud by se jí něco stalo, a následně uložila dopis do bezpečnostní schránky v bance. Až by Louise Jackie vylíčila skutečný charakter slavného právníka a ubezpečila ji, že ani po její smrti si ji rozhodně nevezme za ženu, obě ženy by se jaly plánovat jeho vraždu. Jackie vymyslí plán, v němž by Louise poskytla alibi na dobu vraždy – a vše by vypadalo tak, že se Jamison sám zastřelil, když mu žena do telefonu řekla, že se s ním rozchází. Pak se ale ke všeobecnému údivu objeví Arthur: Louise drží v ruce revolver a míří na něj. Arthur začne s oběma ženami probírat jejich plán na svou vlastní vraždu a upozorňovat je na jeho slabiny. Zejména Louise se mu tak podaří znervóznit na nejvyšší míru. Jamison by dokázal, že ho žena nejprve chtěla otrávit, a nakonec vytáhne poslední trumf: celý jejich rozhovor si právě nahrál. Pak se začne s Louise o revolver přetahovat, vyjde rána a manželka padá mrtvá k zemi. Teď je ovšem třeba zajistit si svědectví Jackie, která u soudu potvrdí, že šlo o nehodu. Jenže milenka by nemusela chtít svědčit a navíc její svědectví by nebylo důvěryhodné. Ještě štěstí, že se nic takového nestalo a Louise stále ještě žije. Jenže Jamison nemyslel na jednu důležitou okolnost – ve svých plánech silně podcenil ženy... (oficiální text distributora)

 
gorthaur バンパイアハンタ ー  D
Dr. House @ tv.sms.cz
(House M.D.) Dr. Greg House s týmem specializovaných mediků léčí pacienty se zvlášť komplikovaným virovým onemocněním. Jeho diagnostické metody jsou jedinečné a když jde o život, je on a jeho tým schopen porušit jakákoliv pravidla. Americký seriál (2004).

Například v prvním díle to [SPOILER] nebyl virus, ale tasemnice[/SPOILER]. A jindy to zase [SPOILER]byl lupus[/SPOILER].
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

Warlock @ csfd.cz

V roce 1691 byl v Bostonu odsouzen k smrti temný čaroděj. Za pomoci Satana se ale přenese v čase do současného Los Angeles, kde je vržen oknem do bytu Kassandry a jejího přítele Chase. Ti si myslí, že je to nějaký opilec, a nechají ho u sebe přespat. Druhý den čaroděj krutým způsobem Chase zabije. Pak vyhledá spiritistku, která mu řekne, že musí najít tři části čarodějnické bible, která obsahuje tajné jméno Boha... Kassandru, která truchlí nad Chaseovou smrtí, navštíví Giles Redfern, lovec temných přízraků ze 16. století, který se také přenesl v čase, aby tu čaroděje našel. Kassandra se ho bojí, a tak, když se Giles snaží čaroděje zaměřit, zavolá policii a nechá ho zatknout. Ale temný čaroděj se vrací a chce zničit i Kassandru... (oficiální text distributora)

 
gorthaur バンパイアハンタ ー  D

Tango & Cash @ csfd.cz

Vždy elegantně oblečený policista Ray Tango a jeho kolega nedbalého zevnějšku Gabe Cash patří k nejvýkonnějším ochráncům zákona v Los Angeles a důkladně znepříjemňují život a obchody mocnému gangsterskému šéfovi Perretovi. Místo, aby je nechal zavraždit, rozhodne se Perret zbavit se svých protivníků promyšleným způsobem. Oba policisté jsou vylákáni do opuštěného skladiště a pomocí zfalšovaného magnetofonového pásku obviněni z vraždy federálního agenta. Jsou posláni do vězení, kde se setkávají s řadou svých bývalých nepřátel, dychtících po pomstě. S přispěním policejního kapitána, který za vším tuší nekalou hru zločineckého podsvětí, se jim podaří za dramatických okolností uprchnout. Oba do té doby velcí rivalové Tango a Cash jsou nuceni spolupracovat, aby očistili svou pověst. Nedá jim mnoho práce zjistit, kdo za celým komplotem vězí. S vypůjčeným speciálním policejním vozidlem napadnou a zničí opevněný Perretův úkryt a gangsterovi nepomůže ani Tangova sestra Kiki, jíž se zmocnil jako rukojmí. Tango a Cash Perreta zlikvidují a jsou znovu přijati k policii. Cash má konečně čas se pořádně dvořit Kiki, i Když Tango má zásadní námitky proti tomu, aby jeho sestra chodila s policistou. (oficiální text distributora)

 
jeliman jest vyznavačem  Tajemného Krychliče!
kvaleta panove
 
gorthaur バンパイアハンタ ー  Digital Mars D
Hvězdná brána II @ tv.sms.cz
(Stargate SG-1 II) Richard D. Anderson hledá nové hvězdné brány a nachází lásku... Druhá řada americko-kanadského dobrodružného seriálu (1998). Dále hrají: M. Shanks, A. Tapping, Ch. Judge, C. Nemec, D. S. Davis, T. Rothery...