Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Welcome. Zuby jsou jedni z hlavních troublemakerů v životě každého jedince. Začíná to už u miminek, a nedají pokoj celý život. Jak řekl Jára Cimrman, tohle vrchní konstruktér trochu nedomyslel.

Bolí vás zuby? Zde si můžete zanadávat. Take lze varovat před sadistickými zubaři a dopručovat ty hodné.

Na lepidlo se ti vykašlou. Zrentgenují tě, najdou okolo zánět okostice, ubývání dásně a podobné radosti, doporučí nové ošetření zubu, endodoncii - zubní kanálky. Všechno znovu a lépe i s novou korunkou. Pokud tedy neseženeš zubaře se šlapací vrtačkou a ordinací ve sklepě.
Bud to chce zhotovit korunku novou(celokeramika, metalokeramika) nebo staci udelat vrtakem do zlata retencni ryhy a dolepit to kompozitem v ordinaci. Drzi to docela dobre, dle mych zkusenosti.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... jestli jsi tu keramickou cast rozkousal napadrt, tak bych zpochybnil jeji trvanlivost. I kdyz ... ono to asi nebylo myslene na 20 let ...

Otazka je, jestli maji k dispozici lepidlo ktere by bylo bezpecne pro pouziti v hube a drzelo na zlate.
skull Přijedu domů, spočítám 12 mega a   voholim si ptáka
Asi po 20 letech se mi rozbila korunka, kterou mam na horni dvojce. Jedna se o zlatou korunku, ktera ma z celni strany jakousi umelou slonovinu. Kovova cest je OK, nicmene se odlepila celni keramicka cast, kterou jsem nasledne rozkousal na padrt.

Resili jste nekdy neco podobneho? Zajimalo by mne co mne ceka (no, asi tusim co mne ceka uz z toho duvodu, ze ze jsem u zubare nebyl asi 9 let)... Dokazou udelat nejaky otisk podle ktereho se vyrobi a znova nalepi ten keramicky plast primo v hube a nebo tu korunku bude potreba nejprve strhnout a udelat nanovo v laboratori?