Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Welcome. Zuby jsou jedni z hlavních troublemakerů v životě každého jedince. Začíná to už u miminek, a nedají pokoj celý život. Jak řekl Jára Cimrman, tohle vrchní konstruktér trochu nedomyslel.

Bolí vás zuby? Zde si můžete zanadávat. Take lze varovat před sadistickými zubaři a dopručovat ty hodné.

Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Jo, něco jsem už v minulosti na YouTube a jinde viděl, ale zajímal mě praktičtější názor než nějaké video, který ty evidentně jsi schopen poskytnout. Takže v pohodě stačí, dík.
Zalezi na umisteni a tloustce kanalku, obecne se to vytahuje hure z vedlejsich kanalku(stolicky - distalni, mesialni) a cim blize hrotu korene, tim hure. V soucasnosti frci predevsim jednorazove ultrazvukove koncovky na reendodoncii vyhradne pod mikroskopovou kontrolou, i v Praze a Brne je dost sikulu, co se specializujou primo na toto a par jich znam osobne. Nicmene kanal byva ke konci dost casto rozdlachnen natolik, ze v budoucnu stejne praskne, i kdyz je zub zpevneny korunkou. Na youtube je dost videi, tagy: "root canal retreatment fractured file" - prekopaval jsem windows a nejak mi hapruje flash, ted to nenajdu.
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
BTW, jaká vůbec je úspěšnost takového pokusu o vytažení ulomeného kousku nástroje, který se zaseknul v kořenovém kanálku? Předpokládal bych, že moc velká být nemůže...?