Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


Tak z Pražské plynárenské mi k tarifu EKO KOMPLET flexi 3R napsali:

U tohoto dodatku neplatíte stálý měsíční plat, ale v případě, že se cena standardního ceníku zvedne, upraví se Vaše cena za komoditu a nelze na základě této změny odstoupit od smlouvy.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ne, o tom samsungu.
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
!
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Mluvíš pořád o Pražské plynárenské?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
(Teda já tam mám nějaký asijský model 7-10 let starý, nevím, jestli se něco nezměnilo časem či lokalizací pro Evropu)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tu na jednom bytě mám, je to super.
Tady jsou treba nejake stiznosti (zaujala treba ta, ze meli dluznou castku zaplatit na jiny ucet nez zalohy, nevsimli si toho a i kdyz meli na zalohach preplaceno, porad je uhaneli, ze dluzi penize): https://www.cenyenergie.cz/poradna/tema/prazska-plynarenska-zkusenosti/
Ale asi to je jedno, stiznosti jsou tam prakticky na kazdeho.

Ve smlouve k EKO FLEXI je: Během doby trvání slevy nemůže Obchodník bez souhlasu Zákazníka Cenu EKO FLEXI 2R měnit, ale jinde na strankach o garanci ceny nic nepisi. Tak jeste doufat, ze neprestane foukat a svitit slunicko, je to energie z obnovitelnych zdroju.
https://www.ppas.cz/sites/default/files/2021-06/PP-22-2-100-21_EKO_FLEXI_2R_%20od%201.1.2014%20rev_01%20OK.pdf

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Já vím. Ale podle mě je to tím dost bezpečné a bez rizika. Asi jako odebírat plyn o ČEZu. Tam je nějaký krach to poslední, čeho bych se asi bál. Resp. kdyby se složil ČEZ nebo PP, tak jsme v takovým průseru, že už by nás nějaký ceny energií asi netrápily.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Ale PP je DPI plynu, paní rut se ptá na elektřinu.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Pražská plynárenská je jeden z hlavních dodavatelů, mj. jeden z dodavatelů poslední instance, který přebírá dodávky po všech krachujících firmách

https://www.eru.cz/-/dodavatel-energii-zkrachoval-jste-chraneni-dodavatelem-posledni-instance
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
u nás má Eon v D25d DPI cenu 4 714 (s dph) ovšem neuvádějí VT/NT, takže na to asi kašlou.
Trochu mě znejistělo, že Pražská plynárenská nikde nepíše, že by ty 2 nebo 3 roky v tarifu EKO FLEXI 2R (3R) fixovala cenu a i na https://kalkulator.tzb-info.cz/ vidím:

E.ON Energie / Ceník Komplet elektřina PRO 36 Listopad 2021
garance ceny na 36 měsíců
Smlouva na dobu určitou, na 36 měsíců.

zatímco
Pražská plynárenská / EKO FLEXI 3R
Smlouva na dobu určitou, na 36 měsíců.

a ta garance tam není, tak nevím, jak to u nich funguje.

Na co si lidé na netu u PP stěžují?
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
koukala jsem jen tak ze zvědavosti na MND (náš aktuální dodavatel) a zdražili na 4875/3818
Nemam zadne zalohy, koukam na ceny v ceniku meho tarifu D25d : VT/NT PRE DPI 8580/4471, Innogy 5796/4161, PP Flexi 2R 4340/2430 vse s DPH. Jen jsem na Prazskou plynarenskou potkala na netu dost stiznosti.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Ciwe, to neznáte mýho tátu. Hučím do něj po telefonu už týden. A on má bohužel takovou submisivní povahu + prožil většinu aktivního života za komunistů; nejradši by nedělal nic a spoléhá, že se o to stát nebo "někdo" postará. Obyčejně po takovém telefonátu buším ještě 10 minut hlavou do zdi.

Probíhá to asi tak:
Já: Najdi si co nejdřív jinýho dodavatele!
Táta (váhavě): To voni nám určitě plyn nevypnou. Voni nám nějakýho dodavatele přidělí. Minule nám ho taky přidělili. (Patrně BE s někým fúzovala.)
Já: Přidělí, dodavatele poslední instance, ale to je za prvé jenom na půl roku a za druhé to je drahý. Najdi si co nejdřív jinýho dodavatele!
Táta: To voni určitě pošlou nějakej dopis. Tak já počkám, až přijde ten dopis.

Potom, co jsme společně došli k rozhodnutí, že si to dá k ČEZu, bo tam má elektriku:
Já: Připrav si kód odběrného místa, je to takový dlouhý číslo a někde ze začátku jsou písmena ZG.
Táta: To voni si najdou, když od nich beru tu elektriku.
Já: (Pokouším se vysvětlit, že asi sotva, bo ČEZ nemá s plynem nic společnýho.) A ještě odečti plynoměr, budeš potřebovat stav plynoměru.
Táta: To voni si nějak vodhadnou.

Za cca 3 dny:
Táta: (ublíženě) Tak už přišel ten dopis od Innogy. Představ si, vypočítali mi zálohu 14.000 Kč! A musím zaplatit už i za říjen! A tu jsem už platil!

Situace jest komplikovaná ještě tím, že platí všecko přes SIPO, na které má nastavené souhlas s inkasem ve spořitelně a nepobírá, jak fungují vztahy mezi ním jako zákazníkem, poštou, spořitelnou a jednotlvými dodavateli.
Já dost dobře nechápu, proč se o tom DPI vůbec diskutuje. Každý soudný člověk snad udělá v co nejkratší lhůtě standardní smlouvu na převod účtu. Ty vysoké zálohy u DPI trochu chápu. Myslím, že i Innogy, ČEZ a e.on se tomu chtějí vyhnout a budou raději, když lidé standardně přejdou pod normální smlouvu, kde ta záloha už bude zase relativně normální.
kostej3 nevyléčitelný pošťuchovač 
ty ceny u DPI nejsou zase tak moc rozdílné, co jsem se díval tak cca do 20%, ty vysoké zálohy jsou způsobené půročním plánem DPI, a teď máme holt na krku zimu, kdy se topí.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
těžko říct :(
Rozdil mezi fixaci na rok a na 2 u CEZ je pro me 10 000 Kc za rok (pres 25 % me ceny doted), vcil mudruj - jestli pujde elektrina o tolik dolu? Spis nemyslim.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Důkladně jsem to nestudovala, ale asi bych teď fixovala spíš na kratší dobu.
Jako mne je jasny, ze cokoli je ted lepsi nez DPI, ale nez jsem zjistila cenik (ktery mi zatim neposlali, jen mi PRE poslalo nabidku prejit k nim a na jaky cenik a ze DPI bude drazsi, ale kolik jsem si musela zjistit na netu, kde to hned nebylo a nezkoumala jsem to kazdy den), tak jsem zvazovala, jestli treba nemuze byt vyhodnejsi pockat par mesicu, jestli pujde elektrina dolu a prece jen nove tarify maji nejakou tu fixaci minimalne rok ale spis dele. Pri me spotrebe je rozptyl v rocni cene (a to nezahrnuju DPI) zhruba 30 000 Kc v zavislosti na prodejci a tarifu.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Jinak táta jde k tomu ČEZu, ale spíš z důvodu, že je to velká firma a že má u nich elektřinu, než že by nějak důkladně studoval ceníky.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Já se v tom nevyznám, ale cokoliv lepší než DPI. DPI vychází v kalkulačkách nejhůř. Tátovi vypočítalo Innogy zálohu ve výši 14.000 Kč, což je tak cca celej jeho důchod. Předtím u BE platil zálohy 1.500 Kč.
mam od nich plyn, dobra zkusenost s pani na hotline, zato webova aplikace horsi nez treba PRE, ale uz jsem tam dloouuuho nelez, jestli plyn opravdu dodavaj nevim, pac jsem ho jeste letos nepotreboval, otuzovani je pry zdrave
Moirain za všechno se platí.. 
Že to není firma typu Bohemia Energy. U ní bych se krachu nebála. Mám od nich plyn na vaření.
Ze s tim jeste otravuju, co si myslite o spolecnosti Prazska plynarenska a.s.? Nerada bych presla s elektrinou k nekomu, kdo nasledne zkrachuje, ale Prazska plynarenska ma dle kalkulacky eru (i podle svych stranek, jestli jim to pocita dobre) dost sympaticke ceny elektriny. Jinak mi vychazi, ze ted jsem na tarifu, ktery je skoro trojnasobkem meho puvodniho, zatimco PP ma necely dvojnasobek a pak mi jeste celkem slusne vychazi CEZ, ale zatim jsem jen zbezne koukala, ze rozptyl ceniku je neuveritelne velky a ze se nevyplati pri te cene DPI moc otalet se zmenou dodavatele, jelikoz zaplatit za mesic 5000 a 9000 Kc se uz pozna.