Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


Micana Finish your plokta. 
aha, tak právě jsem si po krátké pauze opět začala připadat jako opovrženíhodný pankáč.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
No tak to zase jo.
Micana Finish your plokta. 
:(
Ještě mi řekni, že každý večer není potřeba pečlivě otřít podrážky všech bot.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
To dělal můj děda. Naštěstí si jako vdovec zakládal na své samostatnsoti a tak k tomu nenutil ostatní.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Promiň, ale ololol.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ponožky žehlit!!!!
Micana Finish your plokta. 
Nedík, teď jsem si vybavila, že jsem v dětství a raném mládí musela ponožky žehlit. Hrozně jsem se divila, když jsem pak odešla do světa tam venku, že to není obecným zvykem.
Moirain za všechno se platí.. 
ano, moje matka ponožky prala ručně taky, používala na to dětskou práci ;)
pračka snad ani moc nepochodovala, pořídila se jí jakási tlustá gumová podložka
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
Aby je pak nemusela štupovat přeci!
Máma taky používala ždímačku, protože pračka pochodovala po baráku. Ždímačka sice taky, ale byla menší a dala se zakleknout. Co nechápu doteď, že ještě v 90. prala všem ručně ponožky.
Micana Finish your plokta. 
Kdybych z nějakého důvodu nemohla mít pračku (na chatě třeba), tak ždímačka je skvělá věc. Ale ta nostalgie tam bude určitě silná - babička namáčí a pere v ruce taky ještě teď, potřebuje k tomu výhradně NAMO, a z toho se stalo dost exkluzivní zboží.
Moirain za všechno se platí.. 
takovou malou ždímací mrchu měla matka společně s tatramatkou vrchem plněnou, jednou jí snad nechala vyměnit prorezlou vanu, tatramatka odvlšala na proreznutí velmi expresně, snad do 5 let, možná dřív
když o tom přemýšlím, tak netuším proč matka měla ještě v 90. letech ždímačku, když byla automatická pračka doma roky, ale matka je prdlá a namáčí prádlo ve vane ještě teď
Micana Finish your plokta. 
Babička používá ždímačku doteď, dokonce má nějaký celkem nový model (obávám se, že v ní vzhledem ke své nedůvěře ve výstřední moderní technologie doždímává prádlo ze své pět let staré pračky běžného typu). Já mám vlastně ždímačku hodně ráda, i když pokud se nechytí dostatečně pevně, hrozí, že nesmiřitelně odkráčí stěnou skrz celý dům až tam, kam jí prodlužovačka bude stačit.
Je to pračka i ždímačka v jednom.
https://aukro.cz/retro-pracka-perobot-rok-vyroby-1958-6906676552
Ta ždímačka (menší válec) se musela opatrně naplnit, zkusmo zapnout a když to moc házelo, tak vypnout a přerovnat.
Jo, dík, už si vzpomínám. Z tohodle se to prádlo přenadavalo do ždímačky, která byla menší a kulatá :-)
Moirain za všechno se platí.. 
Takhle oválná to asi byla vířivá pračka. Babi ji taky měla až do smrti + ždímačku.
Pf, tohle si pamatuji u rodičů na chalupě, kde jsem to ještě tak před dvaceti lety viděl v chodu. Akorát si teď nejsem jist, jestli je to pračka nebo jenom ždímačka?
operator304 i feel such rapture  and the comfort is so strong
prarodicu
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Do jakého konce?!!!
Tohle měli prarodiče a jelo to až do konce.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
To měli moji prarodiče! V kuchyni v koutě za dveřmi stávalo tohle:Nevím, kdy se to pokazilo, nebo jestli se to vůbec pokazilo, ale celý můj život prali v moderní tatramatce, zatímco toto používali jako koš na prádlo. Likvidoval jsem to po smrti babičky, v roce 2010.
Přemýšleli jste někdy, čím to bude, že se člověk v diskusích nikdy nedočte "mám doma 25 let starou pračku, ale po pěti letech se rozbila a posledních dvacet let je to jenom šrot, který mi stojí v rohu?" :)