Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
IMHO je to všeobecná praxe, ke které není třeba žádného nařízení.
 
by me zajimalo jestli to delaj ty brigadnici omylem nebo jestli jim sef rekne "prelepte vsechny prosly veci cenovkou, jinak mate padaka" :-)
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Dragon
Ani mi nemluv, strašně se vždycky naseru, což mě nasere ještě víc, protože si říkám, že jsem kvůli nějaké pipce ze sámošky zbytečně nasraný a ničím si mozkové spoje ;-)
 
stromovous: presne! to sou strasne kurvy, co?! vzdycky jim to nesu zpet a dorvu je... to je hrozny... kvuli par korunam by byly schopni cloveka otravit...
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Mně se už několikrát stalo, že jsem koupil zboží s prošlou záruční lhůtou, o čemž byla informace umně přelepena stickerem s cenovkou.
 
petraha Někdy (se)  pletu
Já mám tento problém. Koupím nějakou balenou potravinu, doma vyndám z obalu a ejhle na nějakém přes obal neviditelním místě plíseň. Jednou jsem takhle vracela Ramu a koukali na mě dost blbě, ale vrátili mi peníze, protože jsem lístek naštěstí našla na dně tašky. Na potraviny je krátká záruční lhůta a schováváte si vůbec někdo paragony i ze samošky?
 
Hospodáři štědrovku, Eudoxusovi slipy?
 
Předpokládám, že OCS bude nosit podobné.
 
lachauer - :-))) Nevím, jaké slipy nosí OCS, ale Eudoxusovi slipy se na Okounu už poměrně detailně probíraly.
 
ghort Zatracená ještěřice  !
Šnek ... 13.červenec 2004 0:02:13
Obavam se, ze jako duchovni bys roztrhal podstatne rychleji jakekoliv nikoliv levne boty :) Nejmarkantneji to pozoruji na jednom hradeckym farari, kterej uz se za ctyri roky sveho pusobeni v HK postrachem mistnich obchodu s obuvi (vzdy chodi reklamovat prasklou podrazku a vzdy na prave bote ;-)))
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
rut: A kontakt na toho známeho?
 
el Nadešel asi poslední den, podívej  celá planeta blázní...
rut: Nejsem si jistý postupem, ale asi bych zaplatil soudního znalce a pak je to nechal opravit i zaplatit toho znalce. Samozřejmě pokud jsi si jistá, že to není tím prásknutím.
 
Jeden znamej sije kozene boty za zhruba 4 000Kc, prej dobry, ale osobne jsem je nikdy nevidela, tak to nemohu potvrdit ani vyvratit.

Jinak z jineho soudku, mam ted dost tristni zkusenosti s reklamaci vysavace: Po asi 3 mesicich pouzivani se mu ulomila jedne umelohmotna pacicka na zaklapavani krytu, to jsme ignorovali. Asi tak 4 mesice pote prestal uplne fungovat - zapnul se a nic. Zatim se ani na 3. pokus nepodarilo ukecat reklamaci, jelikoz tvrdi, ze je kvuli te pacicce mechanicky poskozen (pry jsme s nim moc prastili) na coz se reklamace nevztahuje.

 
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Ocs: To bych býval hned napsal ;)

Tak to pardon, já netušil, že by ses kvůli mně byl býval zouval. ;-)

 
ocs sine ira et studio  OCSite
Šnek
To bych býval hned napsal ;) Cosi bývalo, mlhavě si vybavuji, uvnitř; to už se však setřelo pradávno...
 
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Ocs: A na nich samotných žádná značka napsána není?
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Šnek
Hmmmm.... snažím se vzpomínat, ale jediné, k čemu to vede, je, že jsem si uvědomil, že jim bude spíše tak šest let než čtyři: čtyři roky už bydlím v novém domě, a sem jsem je nevezl zdaleka nové. Ech, hrozně to letí...

Jinak fakt nevím. Určitě jsem je kupoval v Praze, spíše někde v centru, a obávám se, že to nebylo v žádném značkovém obchodě. Takže i kdybych si vzpomněl kde přesně, dnes tam s vysokou pravděpodobností budou mít něco docela jiného...

 
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Ocs: To je bohužel poměrně neřešitelné -- sám mám nezřídka týž problém, u mnoha věcí kvalitu nelze poznat jinak, než praktickým testem.

Právě proto jsem založil tento klub. Potažmo bys mi pomohl, kdyby sis vzpomněl, odkud máš ty pantofle. :-)

 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
ocs
bože, teď jsem se překouk a četl "No, také mám ty celokožené slipy z Anglie"

trochu mě zamrazilo
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Šnek
není o mnoho vyšší

No, také mám ty celokožené slipry z Anglie; ty nosím výhradně uvnitř v domě (a téměř výhradně nahoře v patře na kobercích, jen výjimečně dole na dlažbě). Jsou mnohem hezčí, mají nějaké finty uvnitř v podrážce, díky nimž jsou neuvěřitelně pohodlné, po deseti letech nošení vypadají velmi zachovale (jen se uvnitř trochu otřel kašmírový vzor z látky, již jsou vyloženy), a osobně jsem z nich stále nadšený. Stály ovšem tehdy, před cca deseti lety, nějakých 70 liber.

Ono nakonec i to dá nějakých bajočko 300/rok (a to ještě ani zdaleka nejsou na vyhození), takže to není tak zlé ;)))