Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


to ja jsem si pred par tydny chtel koupit sandaly, obesel jsem mnoho obchodu v Ol, a ac vyber veskery zadny, presto me zaujal jeden obchod, kde sice meli pouhe 3 druhy sandalu, ale ten prodavac o kazdem z nich umel mluvit snad 10 min v kuse. Bohuzel stali 2 taci a tak jsem sel jinam, ac prodavac byl nadprumerny.
 
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
ano, tak nám OCS tradičně dokázal že má spoustu peněz (vítej zpět, Karásku, chyběls nám tu, chlapče zvědavá) ... a mohli bychom se vrátit k původnímu účelu klubu.
 
panove, ja kvuli vam snad zase zacnu chodit nakupovat! Zacinam verit, ze se to tu zlepsuje (teda pokud nekecate) :)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Dragon
Tobě po prvém odstavci došly síly, že? ;)))
 
Dragon
káva čaj pro ocs je sice nadstandart, ale rozhodně jím není ochotný prodavače, který věci rozumí, pěkné prostředí v krámě apod., což ocs také zmiňoval a což považuji za normální
 
ocs
a abys byl v obraze o cem sem mluvil ja... v Recku si nemusis kupovat hodinky ktery stojej rozpocet Albanie, aby ti prinesli kafe.. uz chapes o cem mluvim?
 
ocs
jasne, jenze neni kazdej milionar, tudiz tvoje odpoved je naprosto nicnerikajici...
 
ahasver: Moje rec, kdyz si musim jednou za cas koupit neco na sebe, tak z toho mam trauma a kdyz mi chce nejaka prodavacka pomoct, tak bych ji nejradsi tezce ublizil na tele....
 
petraha Někdy (se)  pletu
ahasver: pokud bych počala s vylučovací metodou u obchodů, kde nejsou příliš ochotní a nekoukala i na kvalitu, skončím v hypermarketech nebo u Vietnamců!
 
ahasver
ochota, kterou mám na mysli, neznamená, že kolem tebe pořád skáče a cosi ti vnucuje, ale to, že se tě 1x zeptá, pak tě nechá být, když jí řekneš, že se chceš jen podívat, a nakonec, když si chceš něco vybrat, udělá všechno pro to, aby ti - poradila, zboží našla, nechala zkoušet, vracet zboží atd. apod.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Dragon
No, znám pár takových obchodů. V Praze patří takřka bezvýjimky mezi velmi luxusní (tak zrovna nad čajem jsem si vybíral hodinky; jejich cena tehdy zhruba odpovídala ročnímu platu nekvalifikovaného dělníka. Nad vínem jsem kupoval diamantovou brož mámě k padesátinám s karátovým diamantem. Nad kávou již jsem nepil -- pila ji přítulkyně -- jsem kupoval zmíněné přítulkyni modelový kabát s pětimístnou cenou...).

Tady na vesnici kupodivu občas podobně fungují i obchody relativně levné -- čaj (neřkuli víno) mi sice dosud nenabídli, avšak superochotní a věci znalí prodavači, ochotní věc třeba i zdarma (tedy samozřejmě ve skutečnosti ne zdarma, ale na úkor jejich marže, což je nakonec totéž) dovézt, se tu a tam vyskytují.

 
Btw, rika se, ze pokud si nechces neco zprotivit, tak se nezajimej, jak se to vyrabi. De lavne o mastne vyrobky. Tata delal vzduchotechniku v rybarne a pak rok nejedl ryby. Kamarad delal v neco v tovarne na parky. Parky neji dodnes a rika, ze uz neni mlady chemik...
 
petraha Někdy (se)  pletu
Ewo promiň, ale u vás jsem ještě nenakupovala.....Jsi bílá vrána, zřejmě tě tvoje práce baví. ALE často se nejen prodavačky, ale i v jiných profesích tváří, jakože je lidi spíš obtěžují. Taky jsem kdysi na brigádě i prodávala a vím, že někteří zákazníci taky umí být svině.... na druhou stranu je to práce a když je to nebaví, ať jdou dělat něco jiného, ne?
 
che, che - kvůli ochotě "in" prodavaček a prodavačů mám noční můry a potíže se zažíváním kdykoliv potřebuju koupit něco na sebe
 
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
kykor
ono je lepší chodit tam kde jsou neochotní a pak nadávat na zlý a zkažený svět. Ty na to jdeš velice špatně ):-))
 
nevim, jak vy, ale já se snažím nakupovat tam, kde ochotní jsou- vstřícné prodavačky v carrefouru, nadprůměrně ochotné prodavačky tam, kde kupuji oblečení, podle ochoty obsluhy si vybírám benzínové pumpy i restaurace a ve všech segmentech naleznu bohatý výběr podniků s velmi ochotným a milým personálem
 
ewa mám vás ráda 
PETRAHO
TO JSEM ZROVNA JÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
 
petraha Někdy (se)  pletu
Ochotný prodavač? Co to je, prosím vás?
 
Sunicko: pche, naivni clovece... to si tady pockas :)
 
Dragon
ze to tak ted neni, jeste preci neznamena, ze opet nezacne byt zakaznik v obchode panem, nikoliv otrokem obchodnika :)