Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


LOL
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Jak psáno přede mnou, zvaž, zda potřebuješ kalač, je to dost těžkej macek na delší práci.

Tak jako tak vem Fiskars, co do kvality zpracování i samotné práce je mnohem výš než extol a jiné hechty.
dotas
Tyčový vysavač s mopem ano či ne? Zkušenosti npkc?
 
, kdyz tam vice info do zprav
Tedy já osobně štípu i metrové špalky. Na délce až tak nezáleží,potřebuješ mít po ruce několik klínů různých šířek. Když narazím na suk, sáhnu po velké ostré sekyře a tou jej přeseknu. Kalač mám (obyčejný) a používám spíše na kratší, a širší špalky. Ale je to klasika s "krumpáčovou" rukojetí. Když uvízne, vyklepnu rukojeť a pak hlava slouží jako klín.
Ad klesající kvalita šunky: vyzkoušeli jsme včera od rohlik.cz totok: https://www.rohlik.cz/c300118146?productPopup=1388237-rohlik-cz-prosciutto-cotto-pecene a je to mana!! Příště beru asi pět balení.
 
Tak to je snad základní dřevorubecká poučka že "tvrdé dřevo" se štípe mokré :) Za sucha jedině řezat nebo se z toho opupínkovat. :D Pokud je to dobře rostlé, dost toho zvládne i štípací sekera (ale pravda že 90cm špalek už je dost) pokud jsou tam suky, tak nastupuje ten klín / kladivo, co? :) A zase u smrku / jedle / borovice by to fungovalo úplně jinak.
ja mam ten fiskars a nedam na nej dopustit. ja to tedy mam na stipani buku. dovezou mi stromy, ty si narezu na 90cm dlouhe "spalky" o prumeru strmu (tedy az cca 60cm) a ty pomoci kalace stipu. samodomo ze mam k tomu stipani po ruce DVA (slovy minimalne dva) kliny a barboru (kladivo velke). stipes li ty buky co nejdriv po porazeni stromu (tedy cerstve) je pouzit kalace vs klinu s kladivem v pomeru cca 90%/10%.
malej Béé 
Měl jsem to úplně stejně. Tento postup doporučuji.
Za nasmrádlý chlazený věci (ryba, šunka...) v drtivé většině nemůžou výrobci, ale blbý skladování u přepravce/prodejce.
Netrvám, měl jsem za to, že čím víc kilo, tím víc adidas, ale rád se nechám poučit.
A trváš na tom že to musí být kalač? Jako ohánět se delší dobou těma skoro 5kg moc nejde .. měl jsem svého času "obyč" fiskars štípací sekeru a dával jsem s ní slušným švihem i 50cm dlouhé špalky .. a co nešlo, tak klínem / kladivem napůl a pak už to doštípat šlo i tím obyč.
kalače
Tento kalač fiskars
https://sekery.heureka.cz/fiskars-3700-x46-905mm-122161-1001705/specifikace/#section
je asi 3× dražší než tento kalač extol premium
https://sekery.heureka.cz/extol-premium-8871289-sekera-kalac-sklolaminatova-nasada-4000g/specifikace/#section

Má smysl kupovat ten dražší, nebo udělá stejnou službu (nebo naopak horší službu) jako ten extol.
Případně může někdo doporučit nějaký jiný extra uživatelsky přívětivý?

Děkuji všem dřevorubcům.
 
Tu z tvého obrázku přímo na stránkách Záruby uvádějí jako "vánoční", tak třeba se tohodle balení zase brzo dočkáš
https://zarubafood.cz/maloobchod/majoneza-budejovicka-vanocni-750-ml/
+1
Mam Note 8 Pro rok, nereknu spatneho slova - za ty penize je to dobre az prilis. Poco X3 ma id. Edemski = muze poreferovat, co vim tak je taky spokojeny.
Mobily
Potřebuju koupit 3 mobily do rodiny. Nejpozději o víkendu. Zcela nepřekročitelné požadavky jsou:
- V Alze (mám hromadu jejich slevových kupónů, které potřebuju udat).
- Android s rozhraním MIUI.
- Hodně veliký displej.
- 128 GB úložiště.
- Mírná cena, 7.000 s DPH max.

Co byste vybrali? Já mám v předvýběru toto:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10192&idPhone2=9812&idPhone3=10415

Konkrétně v Alze:
https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-note-9-lte-128gb-zelena-d5838619.htm
https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-note-8-pro-lte
https://www.alza.cz/xiaomi-poco-x3?dq=6134514

Láká mě to POCO, zase ale ty ostatní jsou levnější...
Dík.
 
neprihlaseny_OC  
Mně ze všech hotových majonéz na našem trhu, které jsem až dosud ochutnal, nejvíc chutnal tenhleten Záruba (na poměry octa a cukru upřímně řečeno kašlu jak na papeže; rozhodující pro mne je pouze to, jak mi to ne/chutná).

Ale marně jej v poslední době sháním; mívali jej v Makru Stodůlky, ale už dlouho ji tam nemají :( Neví náhodou někdo z přítomných, že by se odněkud dala objednat?

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
jj, Záruba dělá hodně privátních značek. Tu menší v Lidlu třeba taky. Tu větší snad taky, ale ta má jinou recepturu a je mnohem kyselejší…
on, topic - delal jsem hambace, a objevil v lednicce majolku "Albert" - ono je to oem Zaruba, jsem ani nevedel...