Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


Možná bude nutné tu anténku dát na prodlužku a pověsit ji někam do prostoru, aby jí ta plechová bedna nezacláněla.
malej Béé 
Karta nebo USB, ono to vyjde nastejno
Wednesday Studená jako mlha nad Královcem 
#Kolín: Nestačila by ti taková ta USB anténka? Kupovala jsem to klukovi k desktopu od TP-linku a slouží to dobře.
malej Béé 
OK, přesvědčili jste mě. Kabel dotáhnout zatím není možné. No nic, jdu doobjednat kartu.
 
fukung. starý fukung s novým heslem 
Btw, jak to dopadlo s autem?
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Stolní spotřebitelský macy (iMacy, miniMacy) mají tradičně obojí, ethernet i zabudovanou wifi. Notebooky už jen wifi (ale eth jde přes nějakou redukci do USB), hi-endový Pro stroje wifi nemají.
Ano, je to normalni. PC desktop s wifinou jsem videl naposledy pred 10 lety, nikdo soudny takhle vedeny net do stolniho compu mit nechce. Jestli je to jenom trochu mozne, dotahni si k tomu stroji ethernetovy kabel, je to z mnoha duvodu mnohem lepsi reseni.
Wolfii White bracelet  in ward #7F ⚢
Když chceš konektivitu srovnatelnou s kabelem, tak fakt není za tři stovky, proto se tam taková věc nedává. Plus když se dává, tak je občas vopruz ladit umístění, aby to nerušilo audio obvody.
Moirain za všechno se platí.. 
v něčem podobném na Palmovce a teď otvírali v Bohnicích lovím občas velmi zajímavé věci
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Jestli tam mají světlé OREO, tak to asi potřebujem v Praze (ale asi by stačilo, kdyby se prostě normálně prodávaly u nás).

To mi připomíná, že moje máma začala nakupovat v obchodě u nich na sídlišti, který se jmenuje "Nákup chytře a levně". Nejdřív jsem si myslela, že to je nějaký ten obchod se zlevněnými skoro prošlými věcmi, ale ona nám odtamtud začala občas nosit potravu. A sice to není nic, po čem bych šílela, ale kupodivu to vůbec není špatné - třeba různé fakt zajímavé chuťové variace sýrů lučinovitého typu (s harissou apod.). Takže spíš z toho mám pocit, že někdo prostě jezdí do Německa, nakupuje tam v nějakém obyčejném diskontu a vozí to sem, a ono je to furt nějak lepší nebo zajímavější, než co se tu prodává. Takže celkově je mi z toho tak trochu trapně.
Siemens. Kdyžtak vám ji jeromek poladí
S těmi konektory u Maca jsem to (páč se v tom moc nevyznám) myslel trochu v nadsázce. Jen jsem zaznamenal různá divení, že u nějakých těch novějších NB od Applu je jen ten jeden lighting na nabíjení i všechno ostaní.

Každopádně u standardních desktop PC není wifi samozřejmostí, ale naopak jen výjimkou na vyžádání, tak to prostě je.
malej Béé 
Macy mají (mívali, už jsem pár let nový nekoupil) všechny možný konektory. Ne každý chce po baráku tahat kabely, když vzduch dostačuje. Fakt jsem komponent za 3 stovky v roce 2021 tak nějak považoval za samozřejmost.
Prostě se počítá s tím, že desktop = kabel. Však když to stojí na jednom místě, tak proč to připojovat relativně nespolehlivým vzduchem? Kabel je lepší.
WiFi bývá již běžně součástí různých miniPC, ale velkých beden se to netýká.
A Mac tak nějak dlouhodobě má tendenci šetřit na konektorech, no :-) (jinak tedy tady nevím, jestli to mají všechny typy maců, já mám jen nějaký mini, tam wifi je (ale u této velikosti to bývá i u PC, jak jsem psal), s ostatními jsem vlastně nepřišel moc do styku)
malej Béé 
Proč? V Macích jsou wi-fi od léta páně...
Lucifer Proč volit menší zlo?  Volte Cthulhu!
ano, do desktopu wifi nepatri. Jde tam dat, ale z principu je to blbost.
malej Béé 
Chci se zeptat, u stolního počítače za né uplně malý peníz je ještě standard dodávat bez wi-fi? Troška mě to při instalaci zaskočilo.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jednou jsem si cestou na nádraží koupil jejich sušený ovoce pod značkou jamo či tak nějak do vlaku, bylo to dobrý. Kamarád je u nich zaregistrovanej a posílaj mu letáky na mail dvakrát denně, jedou takovej ten marketing. On pak ty sušenky a čokolády vozí jako strýček ze západu na Budějcko.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ne to je model nikdo to nechce, dáme tomu nálepku, někdo to koupí. Občas tam člověk prý narazí na zajímavé věci.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tady jsou to takové ratejny plné Poláků, Marokánců, a lidí co nenávidí Poláky a Marokánce a společně kupují šrot z aliexpresu a Harribo. Občas odtamtud někdo tahá metrák čokoládových tyčinek nebo sprcháč.