Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


A jak si myslis, ze se takovy clovek bude starat o moderni kotel?
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
Jsem spíše nakloněn si myslet, že nejlépe to vyřeší synergicky fungující kombinace různých přístupů. Např. pokud má někdo příznivé možnosti si nechat vyměnit kotel a neudělá to jen z důvodů osobní lenosti či pohodlnosti apod., tak (někde tady zmíněné) rozbití huby může být tím konečným impulsem ke spuštění procesu výměny kotle:-)
Protiva obyčejný chlap, příšerný dědek  smrt
To by ti lidé museli mít přehled o moderní technice, což většinou nemají a je jim to u prdele. Ledaže by hledali způsoby jak uspořit na financích. Pokud by měli uspořit na otravování svého souseda, tak se na nějakou výměnu kotle vyprdnou páč je soused nezajímá.
Je, Wolfii, a nemel by tu babku ve 4+1 zrovna resit zakon o nadmerecnejch metrech? Anebo, kdyz beztak za par let umre...
No, já si třeba myslím, že právní stát je docela důležitá věc. Jenže tomu právě moc neprospívá, když se přijímají zákony, které výrazně zasahují do základních lidských práv, případně takové, které legalizují zlořády, jako třeba když třeba nutí nemajetné lidi přispívat na dotace pro majetné.
Já myslím, že když se to správně podá, tak takovému hrdinovi v klubu Zbraně ještě zatleskají.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Tady ty utopie lidí, kteří si dovedou představit sociální mechanismus ne větší než sedum jedinců, a vytvářejí fantasmagorické představy, jak by společnost fungovala bez institucí, ty mě nepřestanou bavit. :D
 
Tak to žijete v pěkném prostředí, poslyšte.
Víte, nechci být škarohlíd, ale když je někdo dost bezohledný, aby pálil šunty v kotli, může být i dost bezohledný na to, aby na gentlemana, který ho jde vyzvat na poctivý pěstní souboj, vytáhl zbraň.
ocs sine ira et studio  OCSite
Jak Ti už vysvětlil Tander níž, mnohem víc lidí by si vyměnilo kotle za mnohem lepší, kdyby se do toho stát nesral vůbec.
A když se bude chtít soudit kvůli té rozbité hubě, budou ho soudit některé z mnoha nezávislých soudů v anarchokapitalistickém prostředí nebo si to vyřeší kooperující sousedské skupiny ozbrojených gentlemanů sami?
cajti Porozumění psanému textu -   víc po vás nechci ...
Ve větě "No, ono když si stovky tisíc lidí vymění kotel za úspornější" vám vypadlo "za peníze méně šťastných stovek tisíc lidí" ....
No, ono když si stovky tisíc lidí vymění kotel za úspornější, tak to pro společnost bude mít lepší dopad než když si tisíce lidí rozbijou huby a tisíce lidí budou mít větší šanci na rakovinu ze zplodin. Ale chápu, že to je moc náročná představa když máte organismus plný testosteronu na rozbíjení huby sousedovi.
ocs sine ira et studio  OCSite
Ano, pozoruji, že namísto rozbití huby jednomu bezohlednému hulvátovi, s nímž není žádná řeč, preferuješ svinskou buzeraci stovek tisíc normálních slušných a bezproblémových lidí. A je mi z toho hodně šoufl :(
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Nekažte mu jeho fantasijní světy, pane kolego. K stáru už je člověk hodně potřebuje...
Můj názor na rozbíjení hub sousedům je holt jiný ;)
 
No z toho pak pramení ty dobré sousedské vztahy... někdo to musí zajít tomu sousedovi vysvětli.

Ale jak říkám - tenhle problém se bude zmenšovat s tím, jak se budou rozšiřovat jiné způsoby vytápění, než je zrovna spalování nekvalitních tuhých paliv. A tenhle přirozený vývoj dotace akorát deformují, kromě toho, že jsou asociální.

Jinak právo na ochranu soukromí je docela vysoké a aby měl do baráku přístup kdejaký úředník je zkrátka nepřípustné. Měla by k tomu mít právo jen policie na základě odpovídajícího soudního nařízení.

ocs sine ira et studio  OCSite
Skoro všichni ti, komu „ je jedno, že s tím je práce, zanáší to komín a ničí kamna (a kradou gumy)“ se tak chovají právě a pouze vinou státního systému.

Ne úplně všichni, to ne. Ale těch, kdo by se tak chovali i bez něj, je naprosto zanedbatelně málo.

ocs sine ira et studio  OCSite
Já na vsi žiji už dlouho; H. pochází z jiné vsi (kde stále žije její rodina), atd. Tragicky se mýlíš. Jde o to, že se sousedem se lze dohodnout v drtivé většině případů; a úplně přinejhorším mu lze rozbít hubu (nebo, což je mnohem horší varianta, se s ním soudit).

Se státem reálně nepřipadá v úvahu nic ze zmíněného.

(Jinak ve všespásnost trhu nevěřím právě protože jsou tu vždycky lidi typu ocs, co si myslí, že ví všechno líp než stát/trh/policie/whatever a byť si nemyslím, že pan ocs pálí gumy v kotli, tak o dost dalších podobných individuích neváhám se to domnívat - těm lidem je jedno, že s tím je práce, zanáší to komín a ničí kamna - to se všechno řeší novýma smradlavejma kamnama ze smeťáku a hlavně je to levnější, když ty gumy kradu odtamtéž.)