Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


o128 Svět je založen na paradoxu 
Kdysi dávali v televizi dokument z Bronxu. Černošská čtvrt, velký, asi předválečný, činžáky. V soukromém vlastnictví nečernochů, většinou židů. Neustále si je mezi sebou přeprodávají. Cena je vždy nižší. Neinvestují do oprav. Školy se ale financují převážně z daně z nemovitostí. Výnos daně je stále nižší. Jestli se zopakuje případ Harlem, tak ta domy nakonec zbourají. Postaví nové, nebo zrekonstruují staré. Nájem už bude tak vysoký, že se do nich už původní nájemníci nevrátí.

Los Angels zlegalizoval zabírání chodníků, stanujícími bezdomovci. Stále, a poměrně rychle jich přibývá.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Eh eh.
Stalin se odpálil na Letné? Safra, já myslel, že si dal polívku...
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Když se odpálil Stalin na letné, tak spálili celou NK.
Hmmm, strhávání soch. Předpokládám, že za chvíli přijde na řadu pálení knih.
 
I s televizory, umíš číst?? :)
pKV Rem tene... 
Sedí doma, sedí doma... A mohou, prosím, slušní lidé sedět třeba i v pánském klubu a popíjet i něco jiného, než čaj?
slušní lidé nikdy nedemonstrují, nic nedemonstrují, nemají to zapotřebí, žijí s pocitem vlastní užitečnosti a nemusí si na nic stěžovat, zbytečně na sebe upozorňovat a vybíjet skryté pudy v hromadných akcích. sedí doma a povídají si u čaje.
 
Ne, ty byly docela obycejnej virtue signaling.
ano, slušní lidé nedemonstrují
Tander Lee  
A všechny demonstrace po celém světě byly jen o rabování obchodů s teniskami?
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
A nejvíc jim pomůže, když jim nějaký bílý páprda od počítače radí, co mají nebo nemají dělat.
Nevím, ale prej se proti diskriminaci černochů nejlépe bojuje tak, že se vyrabují obchody s tenískami Nike a televizory.
Kdyz se vam na hernich kanalech zacnou objevovat tyhle videa, je neco nejspis spatne:

https://www.youtube.com/watch?v=cm8mXjX__Ic

(Pan je Texan ve strednich letech, zije s rodinou v Coloradu a zivi se vysilanim toho, jak testuje mnohdy zatim nedostupne hry pro lidi z celeho sveta, kteri k nim zatim mnohdy nemaji pristup. V podstate to neni jeho business. Proc to tedy potrebuje rict?)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Drtivá většina protestů a demonstrantů je nenásilná, ale násilné střety jsou nemalé.

Trump ale zatím s nasazením armády váhá a vypadá to, že násilí, v tom rozsahu jaký má, se v celkovém úhrnu zmenšuje.
Tander Lee  
Společnost s vysokým GINI indexem a skoro nulovým sociálním zabezpečením, kde navíc z různých příčin patří černoši ve výrazně větší míře mezi chudé než běloši. Podle mě je to velmi nebezpečná kompozice a vzhledem k míře individualistického sobectví mezi Američany se to může jen těžko zklidňovat.
Ježiši Kriste, co se to v tý Americe děje? Předpokládám, že naprostá většina protestů je nenásilná a že Trump si vybírá pár ojedinělých excesů aby mohl předvést hustej tvrdej zásah?
 
Tander Lee  
Tady jsem pro jiný klub našel pěkný obrázek, ze kterého je jasné, že problém přelidnění už je vlastně vyřešen. Nárůst populace, který pozorujeme a ještě pár desetiletí pozorovat budeme, je prostě jen setrvačnost. Lidi v zemích, které mají věkový průměr pod 20 let, se rychle posunou na model 2 rodiče + 2 (až 3) děti, a prostě jen v klidu budou vychovávat své děti, vnoučata a možná pravnoučata, než teprve umřou a demografická pyramida se dostane do rovnováhy.

(Samozřejmě jsou odborníci na všechno, co věští nějaké blíže nedefinované katastrofy, které ten počet omezí, ale dost o tom pochybuji. Přes všechny mongolské výboje a jiné světové války a pandemie, bylo v posledních 2000 letech jen velmi málo období, kdy by počet lidí nerostl.)

Reakce na | Vlákno  
V kterých hned několika vysoce rozvinutých zemích se roztahují Mexičani? Kde mají problém třeba s Indy hovořícími příliš dlouho rodným jazykem (v Indii těžko, tam je angličtina jeden z oficiálních jazyků)?