Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Čímž se dostáváme k původní tezi, tedy, že je to genderová záležitost.
Tander Lee  
Píšu, že ne. Určitě jsou tam další vlivy, ale netuším jestli je to 65:35 nebo 75:25 nebo 60:40. Určitě jsou na to nějaké studie.
Reakce na | Vlákno  
stejně je hezký, jak se někteří lidé jeden den hrozně milují a druhý se nenávidí tak, že jsou schopni jenom kvůli sobě škodit svým dětem
 
(Jo a modla dneška, střídavá péče, je imho taky solidně blbé řešení)
(Alert: následuje velmi nepodložený názor: žena stojí o dítě mnohem častěji, než muž. Z případů, kdy o dítě stojí oba, si netroufám odhadnout, zda bude žena pro dítě vhodnější než muž, naopak nebo půl napůl (kdybych musela, tipnu si mírně, velmi mírně ve prospěch žen). V praxi, obávám se, jsou děti svěřovány matce víceméně automaticky jakmile tato projeví zájem. Děje-li se to skutečně, je to zjevně chyba. Velmi imho je problém aktuální, hovoří se o něm a situace se postupně lepší.)
Reakce na | Vlákno  
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Bože.
Reakce na | Vlákno  
Mluvím o ní jenom s tebou, protože ses o ní bavit začal. Dotáhl jsem ju jako kuriozní demonstraci, že názor, že svěření do výhradní péče matky je v zájmu dítěte, má svoje oponenty a dokonce možná může být i zcela mylný.
Nepožádá, protože se cítí diskriminováni preferují uspořadání, které dává dětem vetší možnosti styku s oběma rodiči a mají ohledy k matce, což z jejich strany nebývá opětováno. A to ti přjde, že není genderové zatížení svěřování péče o děti? A přijde ti to v pořádku?

Tander Lee: No a myslíš teda, že je to vychýlené tak, aby to ospravedlnilo poměr 80:15:5 ve prospěch výhradní péče matek proti výhradní péči otců a (což mi přijde jako nejvíce zarážejíci) střídavé péči?
Tander Lee  
předpokládám, že muži chtějí mít v zásadě stejný podíl na péči o dítě, jako ženy,

Tenhle předpoklad je podle mě chybný (tím neříkám, že poměr 15:85 odpovídá, ale o 50:50 dost pochybuji).

Reakce na | Vlákno  
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Tak proč o ní pořád mluvíš? Proč jsi ji sem dotáhl? Otázky.
Reakce na | Vlákno  
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Holt, kdyz 80% otcu ani nepozada...
Reakce na | Vlákno  
Měl jsem namysli, jakou navrhuješ úpravu těch předpokladů. Myslíš, že jsou samotné předpoklady vychýlené natolik, že ospravedlňují 80 % svěření do výhradní péče matky?
Ne. Nemám patent na řešení domácích rozepří/světový mír/pravdu.
Reakce na | Vlákno  
Myslím, že na to by se musel dostavit Šnek.
sam_hofgins  
Hrozně rád bych něco řekl, ale dostal bych za to ban. I za tohle své chtění dostanu možná ban. Však jde o hovno beztak.
 
Mmch. se mi líbí, jak se nenecháš obtěžovat opakovanou připomínkou, že tahle konkrétní statistika nehraje v diskuzi roli a vlastně ju nikdo nebral vážně (viz "vtipné statistiky").
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Naopak.
Reakce na | Vlákno  
Mýlíš se, nemusíš se tím zabývat. A když tě to nebaví, možná by ses neměl zabývat ani těmahle píčovskýma reakcema, protože "já to teda vím" je relevantní asi jako aeronet. Klidně se nenech obtěžovat a nepiš vůbec.
Navrhneš nějakou alternativu?
To jsou dva relativně odvážný předpoklady.
Reakce na | Vlákno