Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Tander Lee  
Viď, při ročních nákladech na energii 80 tisíc/rok by se mu zateplení muselo zaplatit za 5 let.
Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Panelák Boys...
 
> Mel spocitany ze se mu zadne zateplovani pri nizkych cenach energie nikdy nevrati.
Wut? Zateplit fasádu polystyrenem stojí pár tisíc.
Výkon Temelínu je 2160 MW, účinnost řekněme 35 %, pokud to srovnáme s se solární iradiancí (1.36 kW/m2), vychází, že Temelín při plném výkonu vyprodukuje +- stejné množství odpadního tepla, jako je množství slunečního zářivého toku dopadajícího na oblast 1.7 x 1.7 km
Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Dobrá.
Tander Lee  
Jaký myšlenkový zkratky? Prostě se smiř s tím, že posledních 15 let žijeme v socialismu, o kterém se soudruhům v ČSSR ani nesnilo. No, a teď to prostě praská, protože už není co prožírat na úkor dalších generací (který jsou ještě navíc tak oprsklé, že proti tomu protestují) a většina zemí Západu je technicky v bankrotu, protože jejich závazky jsou vyšší než mohou být schopné splácet.

Ceny energií byly dlouhodobě udržovány pod nákladovou cenou, protože různé mechanismy to umožňují maskovat. Takže má uhlí náklady na těžbu nižší než štěrk a ropa pryští ze země za cenu nižší než minerálka.

(Odpovědný za to není v zásadě nikdo, kromě majitelů Bohemia Energy v jednom konkrétním případě, a současně všichni.)

Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Mě to štve a zajímá kdo je odpovědný. Spekulanti na burze? Špatná cenová politika? Dlouhodobě podhodnocený vliv Ruska? Myšlenkové zkratky ze sputniků a eurohujerských výkladek mě nezajímají.
Tander Lee  
Jsem si to tady pročetl... Můžete mi někdo odpovědět, protoč v roce 1990 tak brutálně zdražilo máslo? Cukr? Chleba? Co udělala porevoluční vláda špatně, že se všechno skokově zdražilo? Nás ta revoluce přišla pěkně draho - pročpak jsme nemohli žít dál v socialismu, ve kterém bylo všechno tak levné?

Tvl o 30 let později a už se vám všem tak stýská po jistotách?

 
Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Pane Šnek, nevěřím, že s Id rom souhlasíte. Nikdo nemůže být tak blahovy, aby si myslel, že solární bude jaderné někdy predbihat, nebude-li to politicky potlačení přes dotace a represi.
 
Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Skutečný demokrat promluvil!
(Asi by měl zaměstnat Archieho Goodwina.)
rom007 co nevyhladíš, to nevyvadíš 
Ma celkem energeticky narocny zivotni styl, co si ted vzpominam alespon deset vyhrivanych terarii pro spoustu tropickych druhu, venku vic nez desetikubikovy rybnicek s potrebnymi filtry a ozonovymi desinfikatory, tripodlazni dvoubytovy na vetrnem kopci samostatne stojici barak, proste cesky Al. Gore s prijmy brnenskeho udrzbare. Mel spocitany ze se mu zadne zateplovani pri nizkych cenach energie nikdy nevrati.
Planeta Zeme je rada ze Bohemia Energy ukoncila cinnost.
Reakce na | Vlákno  
80k ročně za energie? To by mu měly dost vynášet ty bitcony,, co těžil, ne?
To patřilo pokusům s OZE a odstavování uhelných elektráren (a případně emisním povolenkám). Myslel jsem, že je to z odpovědi jasné. Nedošlo k žádným náhlým přechodům na OZE, k vypínání ani nečekanému úbytku povolenek.
rom007 co nevyhladíš, to nevyvadíš 
(diky za pripomenuti)
neprihlaseny_OC  
S tímhletím rom nemá smysl vůbec diskutovat, je totálně mimo realitu. Ostatně nebýt absurdních a naprosto nesmyslných regulací, máme dávno malou JE u každé druhé vesnice; technologie je zralá už dávno, akorát jaksi politika nestíhá :(
rom007 co nevyhladíš, to nevyvadíš 
Evropska Unie je v prvni rade nejvetsi svobodny trh na svete.
Ostatne jaderky se nestavi ani v USA.
sam_hofgins  
Šnek: Mohu to zkusit popsat zítra, či v následujících dnech, ale s douškou, že bych to nerad dělal zbytečně, a když jsi Ty sám tu kdysi dal mazací práva tigrovi, znejistilo mne to, zda sem má vůbec cenu přispívat.
Trh. V EU. Tvl.
neprihlaseny_OC  
(Nějaké ty geotermální elektrárny se tuhle a tamhle používají, a mám dojem, že jsou docela slušné. Akorát jich je kapku málo, no — to už by v té tabulce pomalu musely být i liščí tyče a ebonitové ohony.)