Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


jakes máme doma brojler 
Za nas jeste penisy mely.
SH: Rozdíl je ovšem v tom, že já mám mezi známými spolehlivé lidi, tedy dozvím se od nich, jak věci skutečně jsou, a nikoliv nějaké tendenční bláboly.
Unrelated, jenom taková volná asociace, když už se tu mluví o Rakousku. z mého krátkého působení na TUV jsem nabyl dojem, že obsazování akademických postů v Rakousku (nebo minimálně na TUV) jde tvrdě po stranické linii. Odhadem tak dvě třetiny profesorů, docentů i post-doců jsou členy SPÖ.
 
sam_hofgins  
Potvrzeno vícero mými známými, kteří v Rakousku žijí a pracují tam ve školství atd.

Obě strany barikády mají, zdá se, "vše" svými intelektuálními mluvčmi potvrzeno od svých známých, kteří tam někde žijí. Stačí si vybrat stranu a neztrácet čas svědectvím a zkušenostem těch druhých.

Tander Lee  
Nakouknul jsem do klubu Linux a tam se řešila kauza, kdy měl italský student také nevhodnou (tedy, vůbec jsem nepochopil, co na ní je nevhodného) poznámku o translidech. Nějaká aktivistická pí*a se toho také chytla dost od podlahy.

Hlavně mě fascinuje ten nepoměr, kdy nějaký "-fob" řekne nějakou necitlivý či generalizující názor, poměrně kultivovaný, neafektovaným jazykem, a reakce obhájců dobra jsou následně výlevy těch nejhorších vulgarit. No, vlastně jako na okounu, kde také potřebují někteří inteligentní, vzdělaní příslušníci elit psát příspěvky o mletí hoven apod.

Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Tak jsou to takové citlivé doby... Dřív se předpokládalo, že nemají duši, žejo...
 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Jsem jedna ze dvou posledních dosud žijících lidických žen, která prožila osud Lidic. Je mi 92 let. V roce 1942 mi bylo 16 let a 2 měsíce, když jsem se dostala do koncentračního tábora a jen těsně mě nestihl osud lidických dětí. Bylo jim od jednoho roku do šestnácti let a byly matkám na Kladně doslova vyrvány z náruče a odvezeny do Polska, do továrny v Lodži. Tam prožily na betonové, na ničím nepřikryté podlaze a při bídné stravě skoro tři týdny; pak je odvezli do Chelmna a tam v plynovém autě 82 nevinných dětí udusili. Jen devět bylo vybráno na převýchovu. A proč to všechno říkám? Jako národ jsme si prošli vlastními hrůzami a vždycky jsme byli rádi za jakoukoliv pomoc. Proto jsem tak naštvaná, když se náš premiér chová takhle nesolidárně a pokrytecky - a hrdě říká, že Česká republika odmítá přijmout 50 nezletilých syrských sirotků.

https://www.respekt.cz/spolecnost/lidicka-zena-nemuzeme-rikat-ze-se-nedokazeme-postarat-o-padesat-deti
 
Mluvím o Tvém příspěvku, ne o nějakém mluvení do mikrofonu.
hluchavka10  
Šnečku, šnečku, vystrč růžky, dokud v ruce držím nůžky. :D Teď vážně - myslím si, že se o takových věcech velmi těžko mluví, natož do mikrofonu a s vědomím, že to bude zveřejněno.
Hluchavka10: Podle stylu vyprávění bych soudil, že do toho byli zapojeni neznámí telepati.
klikám na zobrazit pomocí kliknutí a nic
jaký odkaz?

wiki, webový odkaz a.k.a. hyperlink:

Hyperlink (někdy také zkracováno na link) je v informatice odkaz na data, které si čtenář může zobrazit pomocí kliknutí, dotknutí se anebo přejetí přes odkaz.
hluchavka10 18.září 2018 13:35:17
Zkopírujte odkaz do prohlížeče. Ctrl+C, Ctrl+V
Odpovědět Reakce na Mori, 18.9 2018 13:24 | Vlákno
hluchavka10  
Zkopírujte odkaz do prohlížeče. Ctrl+C, Ctrl+V
klikám a nic
hluchavka10  
Je tam odkaz na youtube nahrávku s konkrétním pravdivým svědectvím. Kdyby to byla lež nebo pomluva, vůbec bych si nedovolila to zveřejnit.
takovéhle tvrzení by chtělo nějak podložit. bývá tu zvykem, že k tomu dodáš nějako vlastní reflexi nebo tak, je to tu diskusní klub, takhle to nevzbuzuje moc důvěru.
hluchavka10  
Nížkov - devadesátá léta: Současný opat kláštera v Želivě Jáchym Jaroslav Šimek a bývalá řeholnice Martina Anežka Vraníková systematicky zneužívají, fyzicky a psychicky trápí slabé jedince v podivné firmě na výrobu ponožek. Hladovění, omezování osobní svobody, bití, vyhrožování, nadávky, nedostatek hygieny, nevyplácení mzdy a další způsoby týrání jsou na denním pořádku. Kněz podnikatel Šimek propadá alkoholu, zaměstnává načerno a okrádá cizince, šikanuje příslušníka sexuální menšiny, pomlouvá a ubližuje psychicky nemocným. Přesto se však stává vlivnou osobou Římskokatolické církve. https://www.youtube.com/watch?v=OjPJO0hEuAg&t=9s
 
TL: Neznám tu učitelku, ale znám ten žánr, a na základě zkušenosti říkám, že na 99 % je to kniha, která za přečtení nestojí.

Ze zkušenosti také vím, že když jsou nějaké skutečné problémy, tak se jejich řešení dá ve skutečném světě zaznamenat. "Běžně se vyskytující" problémy, které popisuje jedna učitelka ve své knize, ale které nejsou stokrát zaprotokolovány inspekcí, zdokumentovány stížnostmi na ředitele či učitele od rodičů, potvrzeny vícero mými známými, kteří v Rakousku žijí a pracují tam ve školství atd., jsou prostě něco jako ti přísloveční neznámí telepati kopající do alobalových krychlí, nebo jak to přesně bylo.