Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


> TL: Jenže tady je podstatný rozdíl. Zatímco ovarčík, který tvrdí "všechno stojí za hovno, sluníčkáři nám sem tahají nějaké negry z Afriky a přitom nemáme ani na jídlo pro školní děti", bohapustě lže, kavárník, který odpovídá "jsi zkurvenej zmrd, prokremelská svině, a kdybys chcípnul, bylo by na světě mnohem líp", má naprostou pravdu.

No tak s takovýmhle briliantně vyargumentovaným názorem se fakt nedá polemizovat.
> Na postoji, že manželství není hračka pro potrhlé homouše si ale trvám. A prosazování homosexuálního manželství mi přijde jako dodatečné prosazování Nobelovy ceny za vynález perpetua mobile, kterým má být např. větrník. Vždyť vítr přece fouká furt, tak to definici PM jako věčného samohybu přece odpovídá, a takovou maličkost jako že vítr je pro větrník dodavatelem energie není potřeba vůbec zohledňovat.

Promiň ale takhle analogie nefungují. Manželství pro homosexuály se nesnažíme prosadit na základě nějaké akademické debaty o významu slova manželství, ale proto, že chceme ulehčit život lidem, kteří ho už beztak mají dost těžký.
Tander Lee  
Myslím, že "civilizační válka" rozhodně nepoužil. Spíš to hodnotí z pohledu kulturní antropologie: na jedné straně je usedlá, blahobytná (až dekadentní) evropská civilizace, ta ateistická demokracie, a do ní přicházejí migranti z jiného civilizačního okruhu, kteří jsou v průměru mladší a "dynamičtější" a nejsou ateističtí. Není moc těžké si domyslet, že pokud se trend nezmění, tak se stávající civilizace změní. Přitom kupodivu neříkal ani, že k horšímu.
Tander Lee  
Po pečlivém rozboru výrokové logiky tvého příspěvku stahuji svou poznámku.
Já ho neznám. Ale jestli opravdu pohlíží na svět optikou civilizační války s islámem, jak vyznívá z toho shrnutí v článku, tak... dokážeš alespoň pochopit, proč něco takového může lidi zneklidňovat?
Tander Lee  
Nevím, jestli přesně takhle, ale mluvil. V kontextu toho, že nám chybí církve jako morální autority (takže jejich roli musí zastávat politici a vymýšlet různé zákazy a regulace životního stylu), a samozřejmě, že je tahle ateistická demokracie nekompatibilní s islámem. (Na druhou stranu, na otázku, zda islám patří do Evropy, s jistým váháním došel vlastně ke kladné odpovědi - protože ve velké části Evropy, třeba na Balkáně, je islám přítomen historicky, a v další části se již stal nebo brzy stane její součástí.)
Nejednoho jsem viděl i s některými pravidelně mluvím.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Tyvole zkus si ten příspěvek přečíst.
Tander Lee  
Etalonem "normálního, běžného občana ČR" jsi předpokládám ty? :)
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Btw. už někdo viděl toho genderitistického neomarxistu naživo? Je Adhil neomarxistický genderista, nebo pan Vondruška vzbuzuje nechuť u normálních, běžných občanů ČR?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Kupříkladu Hitler.
Přehrávat to nebudu, kdo je vzbuzuje nechuť u neomarxistů a genderistů bude mít názory asi správné. Ale jen pro pro doplnění se zeptám on mluvil o ateistické demokracii nebo je to jen v titulku?
Nedal. Asi proto, že zrovna u Šneka mi přišlo, že zrovna on by mohl svůj občanský a křesťanský postoj projevovat shodně na internetu i v reálu. Jinak si spíš myslím, že lidé v na internetu komunikují jinak než v běžném životě. Ale i u toho Šneka jsem se zmýlil, poněvadž on takto nereaguje jen vyjadřuje souhlas s pravdivým tvrzením.
Tander Lee  
A ještě, jako doplněk, nějakého náckovského klubu jsem se dostal k rozhovoru s Vondruškou (je to snad poprvé, co jsem ho slyšel na živo, má dost nepříjemný hlas). Je to poměrně dlouhé video ,(navíc, ó hrůza, Vondruška!) takže nikoho nemohu nutit se dívat a poslouchat, ale myslím, že říká spoustu věcí, které mi přijdou jako poměrně normální a akceptovatelné názory, ale přesto by si na okounu vysloužily agresivní reakci ze strany těch níže zmíněných "hysterických liberálů". Bohužel samozřejmě nemáme prostor na rozbor.
 
Tander Lee  
Jinak, abychom nebyli jen u těch migrantů. Hodně vyhrocený diskurz je také v jakýchkoli záležitostech, které se dotýkají migrantů. Náhodou jsem na Quoře zachytil otázku "proč USA nezaútočí na Rusko a neudělá tam demokracii".

Nějaký Julien Philippe tam má odpověď, která obsahuje snad všechny propagandistické výroky Kremlu (třeba, že za anexi Krymu Ruskem může USA, protože Nulandová podporovala ukrajinskou revoluci).

Pomohlo by něčemu napsat mu, že je to prokremelský šváb, čůrák a lhář? Kromě toho, že by si člověk ulevil?

 
Tander Lee  
Odlupuje se vrstva liberálních zásad a obnažuje se jádro dřívějšího tolerantního postoje, totiž měšťácká záliba v klidu a pohodlí: "Není třeba se vzrušovat". A tím, kdo se vzrušuje dneska, jsou hysteričtí liberálové.

Tohle se dá říct i naopak - když došlo k migrační krizi, tak se dnes hysterickým liberálům zhroutily iluze o tom, jak je svět sluníčkový. Zatímco maloměšťáci mají stále stejný neměnný zájem na tom, aby byl v jejich zemi klid a pohodlí. Což i umírněné maloměšťáky ovšem v očích hysterických liberálů staví prakticky k těm extrémistickým hlasitým náckům, kterých není zas tak moc, jak ukazují výsledky stran jako je SPD nebo AfD.

Tander Lee  
Tak už jsem mu to o těch buzerantech říkal jednou, zjevně. Ale, že jsi to ty...

Když je diskuze každých 5 příspěvků narušována nějakým výlevem, tak jí to dost ruší. Navíc, když to člověk ignoruje a reaguje aspoň na jeho příčetné příspěvky, tak zas přijde pro změnu někdo "z druhé strany" a začne mi nadávat, že s nám diskutuji :) (Už jsem ho také poslal do háje.)

Dobrá otázka. Dals ji někdy lidem jako je FarsaiD, captcha nebo tentam?
Jinak upozorňuju, že tu pořád mluvíme jen o hypotetickém výroku, který navíc technicky patří mezi ty výroky "nadávající na někoho" ne "nadávající někomu".
Kdybych se cítil chytře tak se neptám. Chci být poučen, tak se ptám. Je tak těžké na to odpovědět?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Příklad příspěvku, který nemá žádnou relevanci k ničemu, a slouží jenom k tomu, aby se j.noix cítil hrozně chytře a mazaně.