Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaJak je uspořádána lidská společnost, jak funguje, kde má své největší problémy? Měla by být uspořádána jinak? Dají se její problémy řešit?

Všechna tato i další více či méně příbuzná témata jsou v tomto klubu vítána.


Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
Netvrdím, že nedělají smysluplnou věc, jen že to nejsou podnikatelé ve smyslu protestantské etiky, na které je kapitalismus založen. Insolvenční správce dělá totéž, ale nikoli z důvodu svého obohacení ani přitom nepředstírá, že je něco jiného než kafilérie.
To sice ano, ale otázka je, nakolik nutnou a produktivní. Odpovídá podíl na produkci nových statků finančních spekulantů jejich finančnímu ohodnocení?
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
I ten sup má nějakou smysluplnou funkci (v přírodě).

Když nějaká firma zkrachuje, co myslíš že řeší insolvenční správce? Dělá ve skutečnosti totéž.
Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
Děkuji za upřesnění.
Slovy Kryla bych řekl, že jsou to prostě šmelinářští šmejdi. Jsou to podnikatelé ve stejném smyslu, jaké jsou supové dravci. Typologicky ano, ale už neloví nové kořisti, jen požírají mršiny.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Tehdy to byl nový druh investovaní na který se staré a ještě starší firmy dívaly značně nedůvěřivě a s opovržením.

Ne vždy šlo jen o prodej jednotlivých částí, ale i o vytvoření nového konglomerátu z různých nesouvisejících částí.

Tander Lee Let’s fertilize the sunflowers! 
Podle mě je to takový "fussion" - to nejhorší s kapitalismu plus ty vlhké sny socialistů. (Vážně ty jejich sny zahrnují velkokorporace v soukromém vlastnictví?

Souhlasím dokonce s konzervou: Ben Shapiro prefers to equate this problem with terms such as corporatocracy or corporatism, considered "a modern form of mercantilism", to emphasize that the only way to run a profitable business in such a system is to have help from corrupt government officials.

Nedávno jsem si vzpomněl (nevím, jestli jsem to nezmiňoval i na okounu) na film Pretty Woman. Ten její klient se živil víceméně stylem Tykače a jemu podobných - kupoval firmy, aby je zlikvidoval a v rámci likvidace z nich se ziskem rozprodal vše, co jde. V roce 1990, kdy film natáčeli, to byl, jak je ukázáno v několika scénách, veskrze opovrhovaný způsob taky-podnikání. Dneska je to normální způsob podnikání, nikdo se nad tím nepozastaví, a v bývalém východním bloku zejména podobným neetickým způsobem (kapitalista má kapitál vytvářet, nikoli ho získávat šmelením s již vybudovanými aktivy a vlastně jejich likvidací) přišla k bohatství minimálně polovina "oligarchů", kteří si tento režim dále upevňují kupováním politiků nebo dokonce vstupem do politiky.

Jak jde dohromady "námezdní práce by měla být až ten poslední způsob obživy" s nutností kooperace několika lidí i na celkem triviálních zakázkách/produktech? To má být každý člen teamu ad-hoc nasmlouvaný freelancer?
neprihlaseny_OC  
To je přesně ono, vlhký sen socialismu: akorát velkokorporace a proléti. Snaží se o to všichni a dlouho, a ta hornouherská svině to přednedávnem dokonce řekla na plnou hubu: „Malé a střední firmy jsou klišé a kecy a na prd“ :/
No mě hlavně fascinuje počítání platů a mezd. Namezdni práce by měla být až ten poslední způsob obživy. Ale pro existenci welfAre state jsou zaměstnanci důležití - dobře se dani, dobře se manipuluji. A tím, že vychovává lidi v averzi k riziku, si to neustále pojistuje.
Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Neni k tomu kratkodoby duvod. Pokud byste byl pres embedded hardware pred deseti lety a dnes, podivil byste se.
neprihlaseny_OC  
Mně připadá dost hloupé se dohadovat, zda je celková daňová zátěž blíže 40, 50 nebo 70 procentům, když i deset procent by bylo naprosto neúnosně mnoho.
neprihlaseny_OC  
nevim o zadnem Svedovi

Co třeba Astrid, říká Ti něco „Pomperipossa in Monismania“?

robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
Tocite se na hloupostech, opravu jsem uz uvedl , tocit se na cca 5% mi nedava smysl , pokud se jedna o odhad a individualni spotrebu (kolik pak tvori skutecne DPH, CLO a spotrebni dane) .... berte to tedy tak, ze zbytek prochlastam v sampanskem :) kde je spotrebni dan 31% :)
Sociální pojištění je u zaměstnavatele 24,8 %, u zaměstnance 6,5 %, do 155.644 Kč
Solidární daň je 23 %, nad 141.764 Kč

Není to naše zdanění náhodou degresivní?
 
Fakt to nepočítáš ručně, ale jak se dostat k těm 70% jsi zatím nepředved.
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
No je to jeste trochu jinak, zdravotni pojisteni zastropovane neni .... fakt to nepocitam rucne :) ale hazim to do internetove kalkulacky, pro vyssi prijmy se (s jistou extrapolaci pro spotrebni dane a DPH 21%) dostaneme na 60-65% , ano, vychazel jsem ze stareho cisla superhrube mzdy, tehdy si pamatuji ze to k 70% lezlo, ted to leze ke 2/3 ... zasadni rozdil a rozlousknuti problemu v tom nevidim ... ...
"nemám žádná data, ale myslím si" je taková hezká autocharakteristika.
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
A takova podotazka, proc by treba Microsoft mel lokalne rozvijet Cesko a ne Pakistan ...
Solidární daň se počítá u příjmů přesahujících cca 140.000 Kč měsíčně. Ovšem cca na téhle částce je zároveň zastropován základ pro výpočet sociálního a zdravotního pojištění, takže nakonec v našem systému prakticky žádná progrese není.
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
Kdepak, nemam zadna data, ale myslim si, ze tech loseru neni vetsina , vetsina se jen veze a zveda ruku, kdyz je to pro ne prospesne a vice neresi .... ze by nekdo povazoval za lakomce cloveka co normalne pracuje a odvadi statisice na danich se setkavam spise vyjimecne , spise slysim ze je nutne zdanit velke nadnarodni celky, vice nemovitosti apd ..

Jaky je ve vasem pripade (delate IT snad?) ten benefit toho lokalniho rozvoje pro nadnarodni firmu, proc by mela otevrit vyvojove centrum zde a ne v Pakistanu, kdyz je to ekonomicky vyhodnejsi?